Zaloguj się, aby obserwować  
hubert25a2

Vladimirec t25a2 nie ładuje nawet po zapaleniu nie działają swiatła brak mocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubert25a2    2

Witam otóż mam taki problem z odpalanie włączaniem swiateł kiedyś było wszystko dobrze ale do pewnego dnia gdy chciałem podgrzać swiece żarowe i wtedy jakby prąd uciekł i wogóle swiatła stacyjka itp niedziałają i teraz musze go na krótko odpalać a i czasami z rozrusznika wydobywa sie taki stuk pomózcie czysciłem klemy i nwm co moze byc kiedyś tez tak miałem ale nwm co zrobiłem i zaczeło działać a teraz juz nic ;/

Edytowano przez hubert25a2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Albo upaliło kabel przy akumulatorach, wszystkie styki do czyszczenia, szczególnie grube Niebieskie, zielone, czerwone i Białe kable.

Nie wolno jeździć w tej sytuacji, bo poleci alternator !


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert25a2    2

sprawdzałem dzisiaj o dziwo jak mam kabel + i idzie jeszcze jeden kabel od kabiny to jak nim poruszam stacyjka działa troche ale swiatła nie :( czysciłem styki itp a jak np klakson nie działał tez kablem poruszałem bezpieczniki dałem nowe druty i nwm o z swiatłami było dobrze tylko żebym nie podgrzewał swiec żarowych to by tego problemu nie było :(

Edytowano przez hubert25a2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Amperomierz nie spalony przypadkiem? Wymień kabel od Aku do amperomierza (chyba niebieski) na nowy, tylko tak samo gruby, mógł go kwas pod izolacją przeżreć. Daj znać co wyszło.

Przy amperomierzu wszystkie styki rozkręć i poczyść.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert25a2    2

Więc tak okazało sie ze po wymianie kabla już cos lepiej idzie ale stuka w rozruszniku teraz czysciłem jeszcze raz klempy kable od rozrusznika ale dlaczego mi światła nie działaja ? skoro bezpiecznik mam dobry zawsze sprawdzam i teraz własnie akumulator ładuje żeby sprawdzić czy słabe aku czy cos z instalacją dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Weź probówke do ręki i sprawdź styki na bezpiecznikach i też sprawdź sam włącznik, może on padł i nie ma świateł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert25a2    2

ale dziwne w ch*j bo niechciał mi odpalić stukał chyba raz coś załapał a tak to stuk czysciłem wszystko i nwm co dalej :( może być zwarcie gdzies w lampach ? ale nwm skoro bezpiecznik jest cały ale jak np odpale go na krótk to amperomierz na chwile na 1min jest na 30+ na maxie a jak po 1 min jest na 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Amperomierz zachowuje się dość normalnie, zaraz po zapaleniu widać przepływ prądu do akumulatora, po osiągnięciu naładowania prąd przestaje płynąc, bo akumulator naładowany.

Jakie masz napięcie ładowania?

Jakie napięcie spoczynkowe akumulatora?

Co czyściłeś, jakie styki?

Czyściłeś masę, czyli włącznik masy do deski, 3 śruby łączące deskę rozdzielczą ze skrzynka akumulatorów i plecionkę czyli połączenie skrzynki akumulatorów z głowicą silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert25a2    2

napiecia nwm spoczynkowe akumulatora 145ah kiedys coś działało styki czysciłem od rozrusznika 2 kable do stacyjki ten cienszy klemy na aku też czysciłem a masy nie niepomyślałem nawet o tym rozwarze to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To co podałeś to pojemność akumulatora, nieistotna teraz.

Ja się pytam o napięcia zmierzone na akumulatorze przed zapaleniem(akumulator nie używany przynajmniej 8 godzin) i napięcie ładowania na zapalonym silniku.

Potrzebny do tego miernik, więc wybierz się do miasta i kup zwykły za 20zł, ułatwi Tobie i nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert25a2    2

i odkryłem np gdy włącze kierunek np lewy to prąd do niego nie dopływa a jak wyłączyłem mase i poszedłem tam cos robić na 1h to jak wróciłem hebel był ciepły a był wyłączony nwm czy piepszyć sie z tą instalacją czy kupić nowa czy zrobić samemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dziwi mnie dlaczego na Twoje słowa nie ma cenzury? Ale mógłbyś z własnej woli cenzurować swoje posty.

Nowej bym na pewno nie kupił bo to totalne badziewie. Czy jest sens robić nową jeśli starą wystarczy poprawić? :rolleyes:

Jeśli nie podołasz naprawy starej instalacji to nie wiem czy powinieneś brać się za robienie nowej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Na odległość nikt ci nie powie co to może być. Musisz sam całą instalacje przejżeć. Życze powodzenia w naprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert25a2    2

Nmzc ale tera naprawiałem i nwm czy jest sens naprawy ale musze chyba pokupywać np bezpieczniki przerywacz itp te puszki w wladku pod deską i zamiast amperomierza kupie woltomierz lepszy i chyba pobawie sie z tą instalacją może cos naprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja na miejscu Kolegi podalbym prawdziwy wiek w profilu (:2)... i szukal jakiegos znajomego, kto sie zna na elektryce, bo po postach widac, ze Kolega nie da rady tego naprawic.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

A mam jeszcze jedno pytanie ;) Czy jak czyściłeś klemy, to i czy też czyściłeś te środkowe które łączą obydwa akumulatory? Bo łatwo o tym zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert25a2    2

Koledzy sprawa zamknięta otóz naprawiłem stacyjke itp ładowanie teraz jest za***iscie dziękuje wam za wszystkie porady wymieniłem instalacje władek jak nowy :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj