Zetix

Czy sprzedać Bizona?

Polecane posty

Zetix    42

Cześć.. Ostatnio przechodzą nas z ojcem różne myśli , aby sprzedać naszego starego Bizona Z050 i kupić jakiegoś Deutza albo coś z mniejszym hederem za ok 50tyś..

Tylko musicie mi doradzić .

Mój Bizon jest z '72r więc już stary , ale wszystko w nim jest wymienione - dosłownie wszystko .. jedynym problemem jest Silnik oraz Heder (lekko go rdza już je , ale w tym roku odcięliśmy stare zgnite kawałki i pospawaliśmy nową blachę) Co do Silnika .. Jest to silnik z Bizona Rekorda Oczywiście z Turbo.. tylko te Turbo nie działa , jest zajechane więc nic nie pompuje i trochę oleju bierze .. ale ze sprawnością silnika jest oke , nie ma żadnych dziwnych objawów typu że jak się nagrzeje traci moc .. No jeszcze jest mankament z cieknącymi siłownikami i trochę już nie tak podnosi ale to wszystko da się przecież zrobić ... no i brak kabiny - a tato chce z kabiną maszynkę . Oczywiście kombajn jest odnowiony , pomalowany na czerwono wszystko co było do roboty z blacharki zostało naprawione

 

Z tego co na tą chwile jest do roboty

-Wymiany turbiny = to już planowaliśmy zrobić kiedyś - wymiana turbo 1200zł + robocizna

-Hydraulika ( cieknące siłowniki) = To zrobimy , po żniwach chcieliśmy zawieźć wszystkie siłowniki do uszczelnienia do takiej firmy u nas

-Brak kabiny

-no i może jak te siłowniki nie pomogą w podnoszeniu itp to wymienić pompę ,czy tam rozdzielacze

 

No i nasz areał wynosi 10ha .. Jak na 10ha trochę sobie pozwalamy z maszynami które są i tak za duże na taki obszar .

 

Czy lepiej zrobić to co trzeba , kupić tą kabinę i zostawić Bizonka ? Co myślicie ... Załączam zdjęcia !! Tam jak stoją dwa bizony to są moje , a mówimy tutaj o bardziej ognistym czerwonym Bizonie Z050 bez sieczkarni

 

 

2013-07-23-18-28-06.jpg

 

2013-07-23-18-27-58.jpg

 

2013-07-24-18-02-28.jpg

 

2013-07-28-16-46-43.jpg

 

2013-08-03-18-45-53.jpg

 

2013-08-03-18-46-34.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej zostaw bizona jak ci działa bez problemowo "bo kupić to nie sztuka tylko rzepy potem ci działało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Moim zdaniem wolałbym dołożyć i wymienić to co trzeba ponieważ wiem co posiadam i jak się sprawuje, areał masz nie duży także nie opłacalne jest wymiana bizonka, ponieważ mało za niego dostaniesz a dołożyć będziesz musiał żeby kupić coś innego a jeszcze do tego doliczyć jakieś wymiany, bo nie wiadomo ci się trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    42

Z056 jest do zarabiania .. Gdy Z050 kosi swoje " moje " hektary wtedy z056 kosi na usługach .. a no i takie gadanie że to jest mój .. to jest taka spółka tzn z tym Z056 z taty kolegą który ma kombajn właśnie Deutz'a .. To jest taki typowy zarabiacz - ale w tym roku zostanie sprzedany bo nie opłaca się nam już na usługach jeździć bo jest w gorszym stanie od mojego i się sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastaw bizona powymieniaj to co trzeba i będziesz wiedział co masz :) ja mam bizona z056 z 84 roku z sieczkarnia kabina i chodzi na około 100ha rocznie :) i nie mam z nim większych problemów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Zrobisz jak uważasz, ale za takiego dużo nie dostaniesz a zachodnie troche kosztują, no i wiesz co masz, co jest do roboty, zrobisz i będzie maszyna "igła". Dołożyć troche do supra i super maszyna będzie, a kup deutza i co chwile przerwa w robocie bo sie coś urwało, zepsuło itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TurekR
      Jaki może być orientacyjny koszt remontu, tzn. robocizna + częsci, wymiana wszystkich łożysk, pasów, podajników, częściowe oblachowanie, czyli praktycznie cały remont oprócz silnika? Czy opłacalny jest zakup za około 20tys. plus taki remont? Dzięki za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam
    • Przez blabla13
      Witam czy wie ktoś coś o osobach które jeżdżą po całej Polsce i spisują bizony robią im zdjęcia itp.
      Jeśli ktoś by miał stronę www to prosił bym o podanie.
    • Przez hodowca98
      Witam serdecznie, :rolleyes:
      ostatnio zainteresowałem się uprawą ogórków gruntowych.
      Mam do was kilka pytań w związku z tym:
       
      1. ile potrzeba ziemi, żeby zacząć na tym zarabiać? (mam 3 ha)
       
      2. jakie podstawowe maszyny są do tego potrzebne? (mam: t25, przyczepę, pług, brony, kultywator)
       
      3. ile kosztują nasiona w przeliczeniu na 1 ha?
       
      4. ile można zebrać ton z 1 ha?
       
      5. czy to prawda, że wystarczy przygotować ziemię i tylko potem pryskać?
       
      6. czy to jakoś trzeba rejestrować itp. ?
       
      7. no i najważniejsze gdzie to sprzedać bo nie mam zielonego pojęcia, dodam że 20 km od mojej wsi jest hurtownia warzyw i owoców morze jakoś tam?
       
      Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODP. :D
    • Przez grego
      Mój Bizonek ma już dość wyjechane klepisko tzn. mocny banan już na środku się zrobił i gdy na pokach szczelina jest np. 5mm to na środku jest ze 1,5-2cm, cepy tez idealnie proste nie są ale ich nie ruszam. Generalnie wymłaca nie najgorzej tyle, że muszę nieco mocniej przymknąć dolne sito, a wtedy lubi nieco łupać ziarno. Jak otworze mocnej to leci dużo niedomłotów. Nowe klepisko z tego co widzę to koszt ponad 500zł tylko jak jest z jakością ich, żeby się nie okazało, że wytrzyma jeden sezon bo dadzą zwykły drut. Czy dać sobie spokój i jeździć na tym oryginalnym co mam?
    • Przez mati92
      Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj