Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kedzior12

Jaki ciągnik do transportu i tura

Polecane posty

Kedzior12    5

Witam. Pod koniec wakacji planuję zakup drugie ciągnika. Będzie on jedynie przeznaczony do transportu bel siana i pracy z turem przy oborniku. Kwota, jaką dysponuję to max 40000zł. Zastanawiam się, który z poniższych ciągników wybrać:

Ursus 914

Zetor 7245

Zetor 7045

Zetor 7745

Renault 70-34

Renault 75-14

Renault 80-34

Ciągnik może mieć max 80KM, lecz nie mniej niż 65KM i napęd 4x4. Chciałbym, żeby również był w miarę oszczędny. Który z powyższych byłby najlepszy? Zastanawiam się nad Ursusem, ponieważ jest tani,ma podobno dobry uciąg i mam do niego pewien sentyment, bo wiadomo, że nasz polski :)

Wiadomość z agroFakt.pl

paul7    0

A może lepiej coś z fergusona 3050,3060,3065? Mają szybką skrzynię, rewers i większy komfort w kabinie w porównaniu do ursusa. No i jeszcze silnik Perkinsa B)

Kedzior12    5

Hmm, z tymi Masseyami mnie zaciekawiłeś :D Duży plus za rewers, który bardzo się przydaje przy turze. Wiesz może, na jakiej wysokości jest w nich zaczep górny? Bo nie wiem czy do przyczepy by mi podpasował. Obecnie dyszel w przyczepie mam na wysokości idealnie pasującej do Ursusa C-360, a nie chcę drugi raz go przerabiać i podnosić bardziej.

Edytowano przez Kedzior12

xerion3800    42

Jak dobrze trafisz to masz zaczep w pełnej regulacji. Czyli ten z suportem. Że zaczep rolniczy ziała od dołu o góry.

Kedzior12    5

Z suportem byłby idealny. Jednak większość fergusonów, jakie widziałem, miały tylko w jednym położeniu :(

tomekzet    38

Tylko ze cena którą podałeś to według mnie troche mało zeby kupic np.3060 z turem w dobrym stanie .... A odnośnie mf-a to posiadam takiego z turem i nie narzekam

Z tych co podałeś to wybralbym 914, chocby ze względu ze ma biegi przód-tył z lewej strony a przy turze to duży plus POZDRAWIAM:)

Kedzior12    5

Co do fergusonów: słyszałem że mają słabe skrzynie biegów. To prawda?

Co do Deutz: przeglądałem modele, ale nie wiem nic na temat ich awaryjności, spalania itp. Mógłby ktoś przybliżyć temat?

paul7    0

Co do fergusonów: słyszałem że mają słabe skrzynie biegów. To prawda?

Mój kuzyn ma mf 3070 i nie narzeka wcale na skrzynię. Z tymi skrzyniami to chyba jakaś zmyślona bajka jest :D W pojedynczych przypadkach coś się dzieje. W każdym ciągniku może coś wysiąść niezależnie od marki...

123p    1

Z tych ciągników co wymieniłeś to najmniej spali renault. komfort pracy też dużo lepszy niż w ursusie i zetorze a pozatym posiada rewers. Zastanowił bym się też nad Renault 95.14 z silnikiem MWM.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?