Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian7

Pottinger Eurotrop 461 ( zakup )

Polecane posty

Adrian7    0

Z racji tego , że mam dosyć tzwn. " wicherka " chciałbym zakupić zgrabiarkę karuzelową. Powierzchnia to około 30 hektarów do zgrabiania. Zgrabiarka musi współpracować z C330. Niedługo nowy Prow więc chciałbym kupić nową. Myślę nad Pottinger Eurotrop 461 A albo N. W czym to jest różnica ? myslicie ze C330 da rade z nią ? lepiej kupić podnoszoną na pompie czy na siłownikach i prowadzoną ? Czy kupić innej marki ? Pozdrawiam i dziekuje za pomoc w zakupie :) I jesli ktoś wie ile trzeba dać za taką zgrabiarke ? ponad 20 tyś ?

G_Siegien    18

Moim zdaniem c330 jest zbyt słaba na taką zgrabiarkę, na pewno jej nie podniesie, ciąganą może by jakoś męczyła, ale nie była by to zapewne praca taka jaką powinna być.

Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Adrian7    0

A mniejsza ? I mam pytanie. Bo w mojej okolicy maja Pottingera prowadzonego na kółkach , żeby nie przeciążać trzydziestki można wziąść 3,5 metra na kołkach podnoszonego hydraulicznie ? czy tylko na pompie ? pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

przemek308    20

Ja mam zgrabiarka krone vario i mój ursus 3512 ją podnosi ale jechać sie nie da bo tylko wrzucić bieg i ruszać to przód w górę podnosi i jak bym kupował to jakąś większa na dwa tależe do większego ciągnika a do twojego ursusa to lepiej bedzie ciągana i myślę ze nie powinno być z nią problemów :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez bajek14
      Witam. Agrofotowicze proszę o pomoc. Mam możliwośc zakupu zetora z tego linku: https://www.olx.pl/oferta/zetor-5211-CID757-IDug9FB.html czy warto wogóle jechać i go oglądać za takie pieniądze? Bo cena kusi ale jest bardzo mała jak na ten model ciągnika i ewentualnie na co zwracać uwagę podczas kupna. Pozdrawiam😀😀😀
    • Przez temprawg
      Witajcie.
      Stoję przed sporym dylematem.
      Rozglądam się za jakimś ciągnikiem i kosiarką rotacyjną do niego.
      Do tej pory posiadałem łąkę 1 h i w 2014 roku po wkurzeniu się że wiecznie na kolanach trzeba szukać kogoś kto by ją skosił ( ten nie ma czasu, temu szkoda kosiarki, tamten kazał podjechać kiedy indziej bo musi się zastanowić) kupiłem kosiarkę listową CJF wolnobieżną (kosiarka tragedia psuje się co chwilę). 
      W zeszłym roku sytuacja była już inna ponieważ przez suszę to rolnicy bili się o możliwość skoszenia i zabrania siana.
      W tym roku doszło ok 1,5 h rodziców oraz około 1 h siostry. Do tego dochodzi sad.
      Dlatego po tych wszystkich perypetiach doszliśmy do wniosku że czas kupić taki zestaw jak w tytule.
      Super wymagań nie mam ale pewne granice sobie określiłem:
      - ciągnik T25 lub jak się uzbiera C330 (chociaż ceny trzymają się wysoko) - wiadomo że po zakupie na podstawowy serwis i nieprzewidziane wydatki tak samo jak po zakupie samochodu trzeba sobie przeznaczyć około 10 % - 15 % kwoty zakupu.
      - kosiarka rotacyjna (prawdopodobnie do remontu bo wątpię żeby coś sensownego kupić bez wkładu) Z036 lub Z076 nomen omen katalog części do nich opracowałem i sprzedaję.
      No i najważniejsze to dostępność części w przyzwoitych cenach. Nie sztuką jest kupić sprzet, sztuką jest go serwisować nie za kosmiczne pieniądze.

Liczę na waszą pomoc jako osób doświadczonych. 

• Przez Oliś
      Witam. Mam w planach zakup brony talerzowej firmy landstal , na talerzach 560 mm z wałem zembatym , o szerokości 2,5 m . Proszę o opinie głównie posiadaczy i jak maszyna się spisuje. Z góry dziękuję za porady.
    • Przez Nowak5425
      Witam, tak jak w temacie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu. Znalazłem jeden egzemplarz, który ma nie duży przebieg,od pierwszego właściciela. Prasa posiada rzadki rotor bez noży. U mnie prasowała by tylko słomę. Słyszałem wiele opinii o rzadkim rotorze w słomie. Jedni chwalą i mówią że jest super, inni mówią, że jak będzie dobrze sucha i sieczkowata słoma to słoma będzie zapychać się przy rotorze. Posiada może ktoś takowy model z takim właśnie rotorem i wypowie się na ten temat ?  Czy ciągnik o mocy 90 KM poradzi sobie z tą prasą ?
    • Przez Bocian6230
      Planuję zakupić nowy rozrzutnik o pojemności między 8 a 10 ton , ale 12 też wchodzi w grę, przypadł mi do gustu Fliegl ,model chyba asd80 , co o nim możecie powiedzieć ? Jakie są opinie? Ma ktoś taką maszynę? Polecacie na dyszlu sztywnym czy amortyzowanym? ,bo różnica w cenie to około 15 tysięcy , . A może polecacie jakieś inne maszyny typu Joskin, Pichon  ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.