tomekZ058

Bizon Rekord-cena usługi 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekZ058    135

panowie ile macie zamiar brac za usługe rekordem za 1 godz robocza ?pytam bo w koło w mojej miejscowosci jest kilka bizonów super i oni maja swoje ceny a tylko ja mam rekorda i nie wiem czy wykonywac usługe za cene supra czy cos wyzsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

no to podobie mysle tak ok 350zł/ ale za godzine bo w mojej okolicy tak sie bierze a nie od hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

to zalezy jakiego zboza i czy stoi czy lezy i jak sypie tak ok 4-5 t/ha to zrobie za 1 godz i to tak smialo ale jak wydajnosc jest 6-7t/ha i wiecej to wiadomo ze dłuzej zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierz sobie od hektara i sobie spokojnie jedziesz, a nie, ty się denerwujesz, że Ci za długo schodzi, a usługobiorca, że jedziesz za wolno, bo grasz na czas, biorąc od hektara masz spokojną głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Tylko jak ty ludzi sprawdzisz ile ha ma kawałek który kosisz. Ludzie to kombinatorzy, zawsze zaniżą. Ty zorientujesz się, że kawałek większy niż gospodarz powiedział bo średni czas koszenia takiego areału znasz, tylko kłóć się z gościem że ma być więcej.

Ja pracuję na godzinę, a i tak ludzie jak chcą by wykosić a zwłaszcza szybko po drodze to zaniżają areał. Dzięki takim praktykom ciężko się wyrobić wciągu dnia z umówionym w kolejce.

A jak chcą by pojechać kawałek drogi na jeden kawałek to zawyżają areał, bo wiedzą że na mniejszy nikt tak daleko nie pojedzie.

W tedy dostają odpowiednią reprymendę słowną za oszukiwanie poważnych ludzi i odsetki za straty.

Niektórzy nadal myślą, że na kombajnie to się kokosy zarabia, a praca i utrzymanie maszyny to nic.

Tak więc jeśli nie masz nowego kombajnu z hektaromierzem to według mnie lepiej za godzinę, ile zegarek nastuka tyle płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Geoportal i nikt cię nie oszuka na hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Najlepiej brać od hektara ale pamiętam jak kiedyś młóciliśmy u takiego jednego miał strasznie kiepskie zboże także nawet zrobiliśmy w 1 godzinę 2 lub więcej hektarów to się pluł że będzie płacił od godziny. Ale z drugiej strony kiedyś znajomy się żalił że też płacił od hektara tyle ze kombajn dosyć dużo naliczył bo pola w klinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,z tym czy na godzinę czy od ha. to nie taka prosta sprawa z ludżmi,i '' jak kolwiek postąpisz, tak będziesz żałował" :lol: , bo to jeszcze zależy od wioski jaki jest przyjęty przelicznik ,a druga sprawa to klijęntowi jak jest upierdliwy to żadna opcja przy rozliczeniu końcowym nie pasuje, gdybyś nawet wzioł za same paliwo to i też będzie nosem kręcił że przydrogo ma do zapłaty, i że mu kalesony przez głowę przeciągasz :huh: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Geoportal nie pokazuje ile masz danej uprawy, liczniki w kombajnach to też nie rozwiązanie. Znam przypadek że przy kopaniu buraków na kawałku 10 ha nadrabia prawie 0,6 ha.

 

Nie urodził się taki żeby wszystkim dogodził.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

swiete słowa w tych dniach ludzie przezywaja goraczke ,bule głowy i te zadkie sprawy i trudno wszystkim dogodzic jesli chodzi o płatnosci rzadko spotkac kogos honorowego kto nawet 5 zł dołozy bo ten kto nie ma kombajnu nie wie jak to jest a wypowiadał by sie jakie to majatki mozna zarobic w ciagu kilku dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Równie rzadko można spotkać kombajnistę honorowego który opuści 5zł a co najlepsze to zawsze zaokrąglają na minuty na swoją korzyść. A jak ci ludzie nie pasują to skoś u siebie a maszynę do stodoły i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Bez przesady. Tyle lat juz swiadcze uslugi i końcówki zawsze ucinam na kozysc uslugobiorcy. Fakt ze mamy wysoki stawki ale i tez jakość uslug jest wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pierw się dodaje 10 min a później ucina końcówkę :D


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Na godzinę jest lepiej niż na hektary. 1 ha równego pola skosi się w 50 min, a 1 ha zielonego zboża na polu z klina zejdzie 2,5 godz. Kombajn spali w pierwszym przypadku mniej paliwa, więc mniej się weźmie za usługę, a w drugim przypadku paliwa pójdzie więcej, więc i za usługę wyjdzie więcej. W takim przypadku masz zawsze stały zarobek.

A tak z innej beczki, to ile biorą Superki za godz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A może koledzy od plonu jak w przypadku belowania od belki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Tak i wyślą Cię na polegnięte żyto porośnięte przytulią albo powóją które bedzie sypało 2 tony z hektara i na paliwo nie zarobisz. Ja pytam zawsze o wielkość pola patrze na zegarek i wyciągam jakąś średnią. Wiele nie kosze więc mi się nie spieszy, bizonek wiekowy to nie ma go co poganiać. Biore średnio jakieś 280, 300 za ha, jak komuś drogo to niech taniej szuka. Na godzine to wyjdzie pewnie koło 220,240. Choć czasami i drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

ja bizonem za godzinę biorę 300 zł są to plony rzędu 4-5 ton ale pojawiło się na wsi nowe tukano 320 i cena jest bardzo kusząca bo tylko 280 zł na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

W mojej okolicy biorą 10zł za belkę słomy i 20-25zł za belkę siana + usługodawca owija i zwozi belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Ludzie są różni. Każdy chce jak najszybciej, jak najtaniej, najdokładniej i od ręki bez czekania. W moich stronach każdy bierze od godziny. Pola są małe, często klinowate. Nie da się ustalić stawki za ha, bo 1 ha hektarowi nie równy. Stawka godzinowa jest najlepsza. Trzeba tylko być uczciwym. Każdy postój (np. jakaś awaria) jest odliczany, nic się nie dodaje. Zawsze się coś opuści, żeby było na równo. Większość ludzi jest zadowolona, a parę osób niezadowolonych zawsze się pojawi. Jak ktoś narzeka, że drogo, to zachęcam do kupna kombajnu. Zawsze przychodzą na drugi rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Albo pojda do kogo innego...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

ja bizonem za godzinę biorę 300 zł są to plony rzędu 4-5 ton ale pojawiło się na wsi nowe tukano 320 i cena jest bardzo kusząca bo tylko 280 zł na godzinę.

To tukano skosi 2 ha na godzinę i ludzie będą stali w kolejce do niego. Tak było u nas jak tylko nastało to po pierwszych żniwach według wcześniejszych lat zostało na prasowanie słomy i na zwózkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wszystko zależy od pogód.Jak będzie ładna to ludzie będą wybierać a jak będzie popadywać to nie będzie reguły ile aby tylko suche kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj