Kaspri

Claas mega 204 gubi ziarno

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaspri    0

Witam! Posiadam kombajn zbożowy Claas mega 204. Podczas zbioru jęczmienia ozimego kombajn gubi dużo ziarna. Niestety nie wiem co może być tego przyczyną. Ma ktoś jakieś propozycje? Pozdrawiam!

Edytowano przez Kaspri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Może najpierw sprecyzuj to "gubi ziarno". Wyrzuca razem ze słomą? Sypie się skądś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaspri    0

Zboże wylatuje sitami, razem z plewami.

Edytowano przez Kaspri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

pozamykaj sita , gorne otworz na 3 zabek a przedluzenie gornego otworz do konca i zobacz wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaspri    0

A dolne na jakiej pozycji należy ustawić? Mam jeszcze pytanie odnoście prędkości. Jak szybko należały kosić kombajnem Claas mega 204?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Prędkość zależy od możliwości młocarni. Na 1 i 2 biegu się kosi. Jeśli heder i młocarnia nadążają, to prędkość jest dobra.

Może zmniejsz wiatr. Jeśli zaczną plewy wpadać do zbiornika, wróć do tych 800, a jak będzie dobrze, to zostaw.

Zapoznaj się z tą instrukcją. Jest od 130-150, ale ustawienia wiatru i sit powinny być identyczne co w 204: http://instrukcja.pl/i/komabajn_claas_dominator_140_150_160_instrukcja_obslugi - strona 178.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaspri    0

Ja kosze na 2 biegu. Ale wydaje mi się że za wolno (około 5km/h) i wydaje mi się że prędkość powinła był większa. Kombajn ma wstępny bęben więc nie powinno mu sprawiać żadnego problemu koszenie jęczmienia czy innego typu zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

musisz poeksperymentowac z predkoscia , wiatrem i ustawieniem sit , nie ma zlotego srodka w ustawieniach dla kombajnu , wszystko jest zalezne od warunkow: wielkosci ziarna , omlotu , wilgotnosci, to co podaje instrukcja czasem sie nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas36    0

Witam,

moim zdaniem problem lezy gdzie indziej-sprawdz jaka jest waga "gubionego" ziarna,jak znam jeczm.oz to jest to po prostu lekki poslad wydmuchiwany przez wentylator-wez garsc ziarna na dlon i dmuchnij lekko-jesli zdmuchniesz ziarno to ust.komb.sa ok.

pozdrawiam,powodzenia

jaki siejesz odm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Witam nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tu mam taki problem w 204 że zapycha mi się podajnik pochyły dzieje się to tak jak by masa przepływała dołem w kierunku bębna i bęben jej nie odbierał i wracała górą i jak się jej uzbiera więceju u góry to wciągnie ją spowrotem dołem i kombajn zapchany co może być przyczyłą? dodam że łancuch napięty poprawnie w podajniku


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez zapytam w tym temacie zeby nie zakładac nowego

Drodzy uzytkownicy tego forum ustawilem parametry omłotu dla pszezyta według instrukcji i dzieje sie taka sprawa ze w słomie za kombajnem trafiaja sie dosc czesto całe kłosy odciete od słomy?Jaka moze byc przyczyna?

 

Pozdrawiam

Udanych Zniw 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Może za wysoko kosisz i ucinasz mocno przechylone zboże kłosem w dół , tak że nie trafia wcale do hedera a ląduje pod nim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj