Skocz do zawartości
Gość

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lamboEVO100    175

@szepi uważasz że ciągnik 100 km w ciężkiej pracy spala 6,5 l to teraz pytanie jaka ta praca była ciężka ? :)

Moc nie bierze się z powietrza tylko z paliwa a o ile dobrze pamiętam silnik pobiera około 200 gram paliwa na wytworzenie 1 KM przez godzinę to teraz sobie policz ile koni wykorzystywałeś podczas tej "ciężkiej pracy" ;)

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja kupiłem Fendt 209 vario i jestem z niego zadowolony. Jest bardzo zwrotny i z pracą z ładowaczem bardzo dobrze sobie radzi. Mało pali i się nie psuje. Koszt to ok.270tys.

Prezes1352    14

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w wyborze ciągnika. Może wy macie jakieś sugestie ? :). Na ciągnik mam przeznaczone 220tyś brutto ewentualnie mogę co nieco dołożyć . Na oku ogólnie mam John Deere 5100r, jeżeli był znalazł jakiegoś New Hollanda ze starej serii t6000 to bym wziął, również interesuje mnie Case MAxxum 100 i Claas Arion 410 ale raczej mi kasy nie starczy na niego. Może jakieś inne polecacie ciągniki :). A dodam że ciągnik ma być pomocniczym na 230ha :)

Pozdrawiam:)

Wiadomość z agroFakt.pl

gajor24    1

miałęm oferte mf 5445 ale padło na jd 5100R moze małe ktos powie ale w sam raz dla mnie maly zwrotny na mały podwórku nawróci mocny. fajny sprzecik.

Prezes1352    14

Witam

A co powiesz na Massey Ferguson 5440, silnik perkinsa, Dyna4 a w tej cenie powinnes sie zmieścić :)

Musiał bym się zastanowic nad tym masseyem. Ale to by był ten z nową maską ?

matias6630    3

Tak do dyspozycji masz kilka modeli 5420, 5430, 5440, 5450 a w tym roku wprowadzaja 5410. Wszystkie te modele są z scieta maską. Może jakis uzytkownik tej seri wypowie sie na temat tego ciagnika a szczególnie spalania.

Prezes1352    14

No właśnie może ktoś się wypowie ? :P. Mi ten MF się podoba :). A może zna ktoś z was cenę Claasa Ariona 410 cis lub 420 cis?

kami    2

Znam dwie osoby posiadające mfy nowe , jeden ma model 5455 a drugi 5435, robote robią świetnie, wypowiadają się o nich w samych ciepłych słowach, ale niestety wypić też lubią <_< no ale który nowy ciągnik teraz nie lubi :D

Poza tym może ktoś się wypowie na temat claasa axosa 340cx i jh 5100r , który bardziej na głownego konia w gospodarstwie z hodowlą krówek na 43 hektary? za axosem przemawia : niższe spalanie, większa masa, lepszy udżwig, tańsza eksploatacja, za jd :lepszy komfort pracy i lepsza skrzynia :)

Prezes1352    14

Mi w claasie axosie 340cx nie podobają sie drzwi otwierające sie do przodu:p

Mi w claasie axosie 340cx nie podobają sie drzwi otwierające sie do przodu:p. Dlatego zastanawiam się nad arionem który jest większy gabaytowo i ładniejszy. Musze o cene się zapytać dealera.

Mi w claasie axosie 340cx nie podobają sie drzwi otwierające sie do przodu:p. Dlatego zastanawiam się nad arionem który jest większy gabaytowo i ładniejszy. Musze o cene się zapytać dealera.

matias6630    3

Nie bede zakładał nowego tematu.

Mam pytanie do posiadacza DF Agroplus.

Jak jest z moca w tych cignikach bo czytałm juz troche i dowiedziałem sie ze z tych 3cyl. to nie ma zbyt duzo mocy, i jakas blokad silnika na czas dotarcia? Chodzi mi najbardziej o model 315.

hubertuss    492

Chyba chodzi o to, że one mają szybką skrzynię z ekonomicznymi obrotami przy 40 km/h. Co niektórym przeszkadza, że mały silnik nie chce ciągnąć 40 km/h pod górkę. Pozatym moc jest pewnie wystarczająca oczywiście jak na tak mały silnik.

Arion będzie kosztował pewnie coś koło 200 czy 220 netto. Ta wersja cis. Tam jest silnik jd ale to już inna bajka niż ta sama jednostka w jd.

kami    2

@Prezes1352 drzwi to akurat ma bardzo praktyczne, no ale to zależy kto co lubi :) arion no fajniejszy ciągniczek ale sporo droższy...

Prezes1352    14

Uuu to arion trochę drogi:p myślałem że za 185/190 netto go kupie. Najwyżej dołoże jeszcze kasy:). Albo zrezygnuje z jakiejś naszyny na rzecz ciągnika

djlysy    2

bierz nh

+10% post bez uzasadnienia

Edytowano przez lukaczmarek

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Jak do 200tys. to bierz Same. Mało pali i jest zwrotny. Cena to około 180tys. zł.

Prezes1352    14

Nie same to raczej odpada. Nie spodkałem jeszcze się żeby ktoś mia same w moich okolicach. Raczej będzie to massey fergusson 5440 lub Claas Arion 410 cis.

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Mam MF i nie jestem bardzo z niego zadowolony. Pali sporo, ma mały promień skrętu i miałem kilka drobnych awarii (napęd przedni się psuł itp.). Planowałem kupić w tym roku same albo DF ale musiałem pieniądze przeznaczyć na pilniejsze zakupy, więc pewnie w przyszłym lub za 2 lata. Mało palą i są w przyzwoitej cenie. Brałem pod uwagę także Claas Axos, ale słyszałem od przedstawicieli że oszczędny to on nie jest, a mój sąsiad ma Claas Arion i powiedział że claasa więcej nie kupi.

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Tego dokładnie nie wiem ale chyba mu się psuje i on nie tylko ariona nie chce kupić, ale żadnego ciągnika produkcji claas. (dziwny jest ten sąsiad, bo może claas i jest trochę słabszy ale nie wykluczyłbym go ciągników które mógłbym kupić)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.