Gość

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM

Polecane posty

Prezes1352    14

Claas ma chyba dobrą skrzynie bo mi powiedzieli że w arionie 410 jest skrzynia z massey fergusson. A mf ma dobra skrzynie


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mam problem bo nie wiem co byłoby lepszym wyborem, Case CS105 Pro w bogatej opcji czy Case maxxum 100 na skrzyni 24x24, co przemawia za jednym a co za drugim, który będzie oszczędniejszy itd.

za każdą wypowiedz z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

Nie jestem pewien na 100% ale case'a maxxuma 100 to już raczej nie zamówisz, tylko 110 jak już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

chyba że jest u dealera wolny a wiem gdzie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

Jeśli to jest cena brutto to 6 cylindrowego zachodniego za te pieniądze to raczej nie kupisz :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zetor forterra 105 :D polecam naprawde dobra maszyna mająca 100 km :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

jeśli netto to tylko new holland pewnie da rade, chociaż też cięzko będzie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

6 cylindrowego New Hollanda nie kupisz w życiu za te pieniądze :P. Musisz szukac czegoś z niższej półki


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co zachodniego jest z niższej półki niż NH, case i steyr? bardzo dziwne jest, że wszystkie ciągniki o podobnej charakterystyce niezależnie od marki mają prawie identyczne ceny, a gdy już zaczyna się rozmawiać z dealerem to ostatecznie okazuje się, że najtańszy jest JD, rozglądałem się ostatnio za ciągnikiem ok 130KM w 6 cylindrach i wszystkie marki bez względu na kolor to koszt rzędu 230-250tys. zł (ze skromnym wyposażeniem oczywiście, ale dla mnie najważniejsza jest cicha i komfortowa kabina i dobra skrzynka), i co najciekawsze to w najniższym pułapie łapie się JD 6630 w comforcie, ale wyposażeniem zasadniczo nie odstaje od konkurencji; nie wiem ile teraz kosztują 4 cylindry, bo valtra i DF w takiej konfiguracji są godne uwagi (MF też, ale dopiero z Dyna6), odnosząc się do problemu kolegi poszukującego 100KM w 6 cylindrach to z tym może być problem, bo te duże silniki zaczynają się w nieco wyższych mocach i tendencja raczej się szybko nie odwróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

no właśnie, oni się chyba umawiają do ceny, np. na targach wszyscy jak jeden mąz za 100 km (jh 5100r, valtra n92, df 420pl) powiedzieli 190 tyś netto... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

Witam. planuje zakup traktora z ładowaczem czołowym 100-110km. w cenie do 200 góra 220tys netto, wniosek był na różnicowanie wiec tylko 100tys zwrotu i taki limit na zakup sobie ustaliłem. Ktoś z forumowiczów kupował Ciągnik o podobnych parametrach? interesuje mnie głównie jakiego traktora mogę się spodziewać za tą kwotę, użytkuje ok 15ha ciężkiej ziemi+ 5ha łąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

jeśli tur jakiś tańszy to polecam mf 5440 (102km), idealny do tura :) sam ciągnik koło 200 tyś netto, ale można się targować jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

John deere 5100r 192netto.

Claas arion 410 203netto.

Claas axos 340 180 netto.

MF 5440 45tyś euro.

John deere 5090m 170 netto.

New Holland t5060 170 netto

 

mam nadzieje ze cos pomoglem :D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No akurat tego john deera 5100r podalem w dobrym wyposazeniu i stąd ta cena :P.

 

A nh t5 nie podawalem bo w tym roku ich nie bedzie to co bede je oferowal. :D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor forterra 105 z turem cena do 150000 netto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

Ciągnik ma być głównym Ciągnikiem w gospodarstwie. Wolał bym aby miał jednak te 105-110 km.

100km to granica minimalna. Teraz mamy MF3070 i z pługiem czwórką zagonowym ma problemy.

agregat2,5 metra daje radę bez problemu, i raczej większy nie potrzebny. Będzie tez chodził z prasą rolką.

I być moze usługi komunalne(odśnieżanie wykaszanie rowów).

w zeszłym roku byłem juz na kupnie, miała być to valtra n111e. Wtedy mogłem kupić za 190tys netto z placu zeszłoroczną.

niestety wyszedł inny ważniejszy wydatek.

Jakiegoś tura pewnie za 30 parę tys by do niej wymyślił, ale teraz nawet sie nie interesuje bo pewnie juz jest daleko poza moimi kryteriami cenowymi:)

a coś z grupy D-F orientuje się ktoś?

Edytowano przez Marlik20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Valtry nowe modele wprowadziły więc kasiorki mało masz..

Co do Df to agrofama bo agrotron nowy 410ttv to już ok 260netto. Także dużego pola manewru nie masz.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

no wiem podrożały cholernie maszyny.

na allegro jest kilka interesujących ofert:

 

http://moto.allegro....2445523270.html

http://moto.allegro....2449029794.html

http://otomoto.pl/ci...wy-A171392.html

Nigdy nie widziałem na żywo jd 5100ale wydaje mi sie on taki jakiś mały.

zna ktoś może ceny jd6330??

Edytowano przez Marlik20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj