Gość

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM

Polecane posty

lamboEVO100    512

@szepi uważasz że ciągnik 100 km w ciężkiej pracy spala 6,5 l to teraz pytanie jaka ta praca była ciężka ? :)

Moc nie bierze się z powietrza tylko z paliwa a o ile dobrze pamiętam silnik pobiera około 200 gram paliwa na wytworzenie 1 KM przez godzinę to teraz sobie policz ile koni wykorzystywałeś podczas tej "ciężkiej pracy" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja kupiłem Fendt 209 vario i jestem z niego zadowolony. Jest bardzo zwrotny i z pracą z ładowaczem bardzo dobrze sobie radzi. Mało pali i się nie psuje. Koszt to ok.270tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w wyborze ciągnika. Może wy macie jakieś sugestie ? :). Na ciągnik mam przeznaczone 220tyś brutto ewentualnie mogę co nieco dołożyć . Na oku ogólnie mam John Deere 5100r, jeżeli był znalazł jakiegoś New Hollanda ze starej serii t6000 to bym wziął, również interesuje mnie Case MAxxum 100 i Claas Arion 410 ale raczej mi kasy nie starczy na niego. Może jakieś inne polecacie ciągniki :). A dodam że ciągnik ma być pomocniczym na 230ha :)

 

 

Pozdrawiam:)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

miałęm oferte mf 5445 ale padło na jd 5100R moze małe ktos powie ale w sam raz dla mnie maly zwrotny na mały podwórku nawróci mocny. fajny sprzecik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Witam

A co powiesz na Massey Ferguson 5440, silnik perkinsa, Dyna4 a w tej cenie powinnes sie zmieścić :)

Musiał bym się zastanowic nad tym masseyem. Ale to by był ten z nową maską ?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Tak do dyspozycji masz kilka modeli 5420, 5430, 5440, 5450 a w tym roku wprowadzaja 5410. Wszystkie te modele są z scieta maską. Może jakis uzytkownik tej seri wypowie sie na temat tego ciagnika a szczególnie spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No właśnie może ktoś się wypowie ? :P. Mi ten MF się podoba :). A może zna ktoś z was cenę Claasa Ariona 410 cis lub 420 cis?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

Znam dwie osoby posiadające mfy nowe , jeden ma model 5455 a drugi 5435, robote robią świetnie, wypowiadają się o nich w samych ciepłych słowach, ale niestety wypić też lubią <_< no ale który nowy ciągnik teraz nie lubi :D

 

Poza tym może ktoś się wypowie na temat claasa axosa 340cx i jh 5100r , który bardziej na głownego konia w gospodarstwie z hodowlą krówek na 43 hektary? za axosem przemawia : niższe spalanie, większa masa, lepszy udżwig, tańsza eksploatacja, za jd :lepszy komfort pracy i lepsza skrzynia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Mi w claasie axosie 340cx nie podobają sie drzwi otwierające sie do przodu:p

 

Mi w claasie axosie 340cx nie podobają sie drzwi otwierające sie do przodu:p. Dlatego zastanawiam się nad arionem który jest większy gabaytowo i ładniejszy. Musze o cene się zapytać dealera.

 

Mi w claasie axosie 340cx nie podobają sie drzwi otwierające sie do przodu:p. Dlatego zastanawiam się nad arionem który jest większy gabaytowo i ładniejszy. Musze o cene się zapytać dealera.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Nie bede zakładał nowego tematu.

Mam pytanie do posiadacza DF Agroplus.

Jak jest z moca w tych cignikach bo czytałm juz troche i dowiedziałem sie ze z tych 3cyl. to nie ma zbyt duzo mocy, i jakas blokad silnika na czas dotarcia? Chodzi mi najbardziej o model 315.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Chyba chodzi o to, że one mają szybką skrzynię z ekonomicznymi obrotami przy 40 km/h. Co niektórym przeszkadza, że mały silnik nie chce ciągnąć 40 km/h pod górkę. Pozatym moc jest pewnie wystarczająca oczywiście jak na tak mały silnik.

Arion będzie kosztował pewnie coś koło 200 czy 220 netto. Ta wersja cis. Tam jest silnik jd ale to już inna bajka niż ta sama jednostka w jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

@Prezes1352 drzwi to akurat ma bardzo praktyczne, no ale to zależy kto co lubi :) arion no fajniejszy ciągniczek ale sporo droższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Uuu to arion trochę drogi:p myślałem że za 185/190 netto go kupie. Najwyżej dołoże jeszcze kasy:). Albo zrezygnuje z jakiejś naszyny na rzecz ciągnika


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlysy    2

bierz nh

 

 

+10% post bez uzasadnienia

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Jak do 200tys. to bierz Same. Mało pali i jest zwrotny. Cena to około 180tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Nie same to raczej odpada. Nie spodkałem jeszcze się żeby ktoś mia same w moich okolicach. Raczej będzie to massey fergusson 5440 lub Claas Arion 410 cis.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Mam MF i nie jestem bardzo z niego zadowolony. Pali sporo, ma mały promień skrętu i miałem kilka drobnych awarii (napęd przedni się psuł itp.). Planowałem kupić w tym roku same albo DF ale musiałem pieniądze przeznaczyć na pilniejsze zakupy, więc pewnie w przyszłym lub za 2 lata. Mało palą i są w przyzwoitej cenie. Brałem pod uwagę także Claas Axos, ale słyszałem od przedstawicieli że oszczędny to on nie jest, a mój sąsiad ma Claas Arion i powiedział że claasa więcej nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

A dlaczego twÓj sąsiad już by nie kupił ariona?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Tego dokładnie nie wiem ale chyba mu się psuje i on nie tylko ariona nie chce kupić, ale żadnego ciągnika produkcji claas. (dziwny jest ten sąsiad, bo może claas i jest trochę słabszy ale nie wykluczyłbym go ciągników które mógłbym kupić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Mi się wydaje że claas to jedna z najlepszych marek. Za ariona 200 netto do negocjajci


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj