Gość

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM

Polecane posty

RSM    0

jacek456788 widać, że Twoja wypowiedź nie ma żadnego sensu.

Akurat jestem posiadaczem ciągnika NH z serii T-5000 która przez wszystkich jest uważana, za wyjątkowo udaną serię ciągników, także i przezemnie. Do 200.000 zł brutto ciągnik np T-5060 o mocy 106 KM zdecydowanie będzie moim zdaniem godnym uwagi. Za 200.000 netto może udałoby się upolować już T6020 112 konny, ale seria T-6000 nie jest mi znana osobiście aż tak dobrze (nie posiadam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blogRol    0

przepraszam za mały offtop, ale w sumie jeśli jesteście na kupnie ciągników to może warto się przejść na demo tour warfamy jesli macie możliwość - na ich blogu wyczytałem, że będzie można się przejechać ciągnikami

, jesli ktoś z Was w przeciwieństwie do mnie mieszka niedaleko którejś z miejscowości to chyba warto sie przejechac....

sam sie zastanawiam nad tym, choć no...nie po drodze mi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

RSM : jeśli chcesz porównań ze sobą jakiekolwiek ciągnik ciągniki to porównuj je stosunkiem cena do mocy i jakości.

Skoro NH 5060 106km kosztuje 200 tyś. brutto a np. Zetor Proxima Plus 108km kosztuje 150 tyś to wychodzi podobnie z tym że

są to zbliżone do siebie ciągniki a różnica w cenie o 50 tyś. jest znacząca dla kogoś kto ma ograniczone fundusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM    0

dyczko0 powiedz mi jak można porównywać wogóle NH T5060 do Zetora? Zetor nie ma odpowiednika tej jakości, takiego silnika i takiego wyposażenia jak New Holland.

 

Zetora możesz porównywać owszem ale do serii TD, a nie T. Cena ceną, a jakość jakością, spalanie spalaniem a wykonanie wykonaniem i trwałością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Dosyć dokładnie oglądałem na Opolagrze Landini 115 Techno. Spodobał mi sie ten ciągnik. Za 189 000 brutto, ciągnik miał ekonomiczny silnik Perkinsa, siedzisko Grammera, klimę, przedni TUZ z Wom i kupę rzeczy, których nie pamiętam. Mankamentem może być skrzynia z tylko jednym biegiem pod obciążeniem. Ciągnik ładny, dosyć dokładnie wykonany.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1973    0

Witam wszystkich, wydaje mi się, że kupując traktor należy zadać sobie pytanie do czego będziemy go używać i kierować się przede wszystkim parametrami technicznymi a nie "kolorem" i marką.

A przede wszystkim nie opinią przedstawiciela dealera, wychwalana seria NH T5000, to żadna rewolucja technologiczna a dodatkowo słaby uciąg, przynajmniej w modelu T5050.

Przysłuchiwałem się rozmową na targach w Kielcach przedstawicieli różnych producentów ciągników z rolnikami, wielu z nich nie ma pojęcia o czym mówi, wcześniej pewnie sprzedawali piwo.

Dlatego przy zakupie potrzeba dużo rozwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
free    0

a mi co doradzicie mam spory problem z wybraniem głównego ciągnika w moim gospodarstwie. Będzie on pracował z takimi maszynami: rozrzutnik 8 ton, pług 4 obrotowa max szer. 4x48, prasa zmiennokomorowa rotor noże itp. Ogólnie ma to być ciągnik mocny i oszczędny. Mam dylemat między tymi ciągnikami -massey ferguson 5435 moc 92KM masa 4400 z obciążnikami cena 175000netto z przednim tuzem -deutz-fahr agrotron k-410 moc 100KM masa cena 180000netto z przednim tuzem -valtra N92 moc 101KM masa 4650 cena 175000netto

-valtra n101 moc 114KM masa 4800 cena-??

-class arion 410 moc 95 KM masa 4800 cena180000 netto

Proszę o Szybkie odpowiedzi w przyszłym tygodniu muszę zamówić. opinie użytkowników typu spalanie serwis awaryjność mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Co do małego spalania i niskiej awaryjności to mogę potwierdzić że deutz-fahr to spełnia- i ma naprawdę dobry uciąg. Mam lamborghini GP874-90 od 2006roku zrobiłem nim 2800mth i wymieniłem jedynie złączkę napędu która nie wytrzymała gdyż ciągle jeżdziłem na napędzie.

Spalanie w głębokiej orce (25-30cm) na 2klasie ok 12l/ha a Unia Tur 4+1 załatwia sprawę w godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Do 200.000 brutto proponuje zdecydowanie New Holland T-5060 (106 KM) lub T-5050 (97KM) bardzo dobre ciągniki, sprawdzone w moim rejonie. Ekonomiczne, zwrotne,kolega T-5060 pracuje z obracalną 4'ką jeździłem w transporcie T-5050 to komfort jest bardzo dobry. Wyposażenie daja bardzo bogate już w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Rozmawiałem niedawno z właścicielem NH 5060 i strasznie narzekał na moc. Papier wszystko przyjmie... a w rzeczywistości jeśli on ma 95 KM to jest rewelacja! Zresztą widziałem jak sobie radził z prasa z nożami i potwierdzam, moc jest zawyżona. 4 obracaną hmm chyba na bardzo lekkiej ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1973    0

Seria T5000 i czwórka obrotowa dobry pomysł, zupełnie jakbym słyszał przedstawiciela dealera NH;)

Moc podawana przez producenta nie odzwierciedla mocy podczas pracy, poza tym to zbyt lekki ciągnik do czwórki obrotowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murek    0

Ja tam mam starego Ursusa, do większych prac korzystam z "pomocy" sąsiada lub wynajmuję sprzęt.

Teraz w Agencji powiedzieli mi, że można kupować sprzęt do 5 lat, a za 200 tys. zł i mniej można już coś sensownego dostać.

Nawet staram się o dotacje na inne obszary. Ja sie na tych dotacjach nie znam i te wnioski to masakra jest.

Ostatnio wysłałem zlecenia czy tam pytania do firm trudniących się pozyskiwaniem dotacji i teraz czekam na oferty tych doradców funduszy unijnych. Może coś z tego bedzie.

Na favore.pl znalazłem takie ja wiem firmy pośrednictwa i chyba to coś daje bo klienci gwiazdki dają, że taki pośrednik sprawdził sie.

http://www.favore.pl/130512_dotacje-dla-osob-w-krus-lodz-wroclaw-warszawa-lodzkie.html

I no pierwszy raz korzystam z takich pytan/ofert i ni wiem czy dobrze zrobił. To pośrednik to coś bierze za "pomoc" nie. Tylko ile 10% a może 20%? no ni wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Firma doradcza Ci dotacji nie stworzy, a w najbliższym czasie naboru nie ma. U kumpla w firmie biorą 500 zł za napisanie wniosku i 4-5% dotacji na koniec. Teraz naboru nie ma ale jak się ktoś uprze to mu mogą papiery za 500zl wypisać i powiedzieć że jak będzie możliwość to je złoża. Za 500 zł to dobry interes, dwie godziny pisania takiego wniosku. Gdzieś w okolicy firma się rok temu oferowała brała 2000 zaliczki tylko zapomnieli powiedzieć że w wielkopolsce nie ma naboru na modernizacje. Trochę się nie zorientowanych znalazło i po 2 koła mieli.

A w temacie to w tych pieniądzach można kupić NH 6010 lub 6020 delta. Ciągniczek duży, w kabinie cichutko,niby podstawowe wyposażenie ale starczy jak komuś wypasy niepotrzebne. Targowałem taki, ale zdecydowałem się na 6030 w wersji plus bo akurat taki mają na szybko a chciałem go na żniwa mieć. Ten 6010 to prawdopodobnie można podkręcić na mocniejszy model bo silnik jest ten sam i osprzęt.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Hmm nie chcę się kłócić, ale pojęcie 'ziemia ciężka' jest mało precyzyjne. Powiem tak, mam trochę 'ziemi ciężkiej' glinki, że przy małych opadach deszczu MTZ 82 z przednim napędem z pługami zagonowymi 3*30 lub 3*35 (już nie pamiętam dokładnie) nie dał rady.... musieliśmy na 2 ciągniki... Przykład może troszkę extremalny, ale dla mnie to jest właśńie 'ciężka ziemia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mogę zaproponować Case IH Maxxum X-line 100 ok 190 tys brutto

Info na PW


Diler maszyn rolniczych Case IH i Steyr
www.caseparts.pl
tele: 504-216-775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody90    2

A myślałeś o JD np. 5080R moc 83km, pełne oramowanie, dobry do pracy z ładowaczem. W tej serii ciągniki są dostępne ciągniki o mocy od 83 do 100km :)

Edytowano przez mlody90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek45644    0

ja bym kupił valtre lub farmera serie te . Te ciągniki mało palą i są wydajne i w ciężkiej pracy i w lekkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

a może New holland t5060?

ja mam 4 NH i o żadnym złego sława nie powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0

I ja chciałbym dołączyć sie do tematu . Niedługo napewno będziemy brać nowy traktor tylko jaki ? zakres mocy 100-110kucyków . Będzie robić za traktor główny : orka , belowanie itd.. , traktor z ładowaczem już mam więc nie potrzebuje . Cena do 190tyś brutto . Zastanawialiśmy sie nad DF agrofarm 420 lub 430 model . Lamborghini R3 , Chociaż wiem że to samo w innym kolorze ale różne opinie chodzą . Jeszcze myśleliśmy o Claas'ie Axos 340 . Jd raczej odpada bo za duża cena . Jeszcze w ostateczności mc cormick albo landini . Doradźcie coś jeśli możecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj