Gość

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM

Polecane posty

kamil_b    0

Moim zdaniem lepiej pójść w Deutza, lepszy jakościowo. Wprawdzie NH prawdopodobnie będzie trochę tańszy, ale czasem warto dopłacić, żeby dłużej i efektywniej korzystać z maszyny. Później postaram się więcej szczegółów dopisać i wymienić Ci różnice między tymi ciągnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TegoNic    1

Forumowicze doradzcie co kupić ! Co byście wybrali?

 

1. mccormick x60.30 silnik prekins 1104d - 102 KM , waga bez odważników 4800 !!!, koła tylne r38, zwykła pompa wtryskowa, brak dpf , 3 półbiegi , ehr klima + instalcja dwuobwodowa, rok 2012, cena 164 netto

 

2. new holland t5.95 rok 2013, skrzynia dual command, instalacja dwuobwodowa + klima , wersja wyposazenia 502 , cena 163 netto

 

3. case farmall u 95 , rok 2014 , reszta jak w NH cena 172 netto, b

 

4. claas axos 340 cx , rok 2013 , silnik perkins 1104d jak w mccormick, 2 półbiegi, ehr, klima, instalcja dwuobwodowa, koła tylne r 34 , przebieg 30 godzin, zarejestrowany na dealera, cena 160 netto

Edytowano przez TegoNic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TegoNic    1

w ofercie claas axos mam napisane:

- Elektroniczna regulacja tylnego podnośnika (EHR) TCE 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam jak większość ma problem z wyborem ciągnika. Ciagnik ma służyć do wszystkiego chodzi też o ekonomiczne zuzycia paliwa (ciągnik będzie pracować przy ładowaczu czołowym więcj prac lekkich i transport ) mam 15 ha ornej i 5 ha łąk myślę nad Case farmall C 85 lub 95 km, farmall A 85 km New Holland t4 85 lub 95 lub tez TD 85 myślałem tez nad John deere 5M tą nową ,Kubota M8560 każda opinia się liczy bo tyle tego sprzętu jest że nie wiem którego wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

A nie myślałeś nad T5.95 ?? Wygodniejszy i oczywiście mocniejszy :)

 

Jeżeli ciągnik do tura i zależy tobie na prostocie oraz solidnym wykonaniu można wziąć pod uwagę Kubote , proponował bym model 9960 :) Cena jak sie pytałem w lipcu zeszłego roku 200 tys zł brutto !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

ciekawą oferte ma ta kubota ale chyba wybiorę case farmalla A 85 z ekonomicznym silnikiem i ładowarke taką małą thaterka lub pichona żeby po chlewikach pojeździła bo szkoda mi ciągnika nowego do chlewa xD T5 bardzo fajny ale z kasą krucho ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam JD serii 5000E, tani w zakupie, ja kupiłem najsłabszy 55 KM,nowy za 90 tys. 12 ha, góry, prosty ciągnik bez elektroniki, skrzynia 9/3, u mnie się sprawdza w 100%. Znajomy kupił JD 5080M z dotacji, troche żałuje bo jest dla niego za duży. U nas w górach tylko 5000E, mały zwrotny i wąski, napęd 4x4. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Polecam JD serii 5000E, tani w zakupie, ja kupiłem najsłabszy 55 KM,nowy za 90 tys. 12 ha, góry, prosty ciągnik bez elektroniki, skrzynia 9/3, u mnie się sprawdza w 100%. Znajomy kupił JD 5080M z dotacji, troche żałuje bo jest dla niego za duży. U nas w górach tylko 5000E, mały zwrotny i wąski, napęd 4x4. Polecam!!!

 

Skoro ciągnik jest wąski to nie nadaje się na górki bo łatwo można go przewrócić, a tak po za tym słaba reklama :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_ostr    0

Witam wszystkich. Planuje zakup ciągnika ok. 100KM i wybór padł na dwa modele:

New Holland Td5.105 w podstawowym wyposażeniu za ok. 165tys zł brutto albo

Ursus 10014h również w podstawowy wyposażeniu za 150tys zł brutto.

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_ostr    0

Jeździłem jednym i drugim no i faktycznie komfort chyba trochę lepszy w NH, ale nie ma jakiejś ogromnej różnicy. Ursus wygląda ciekawie na papierze, ale nie ma ich w mojej okolicy i nie wiem jak się sprawuje w dłuższej eksploatacji. Może są jacyś użytkownicy Nh lub Ursusa, którzy by mogli coś podpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Jeżeli chodzi o NH to sprzęt godny polecenia cena nie jest wygórowana jakość jest dość dobra u mnie w okolicy jest trochę smerfów i każdy sobie chwali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_ostr    0

O NH mam wyrobioną dosyć dobrą opinie, bo też w okolicy jest ich kilka i ludzie nie narzekają. Ale chciałbym też poznać opinie posiadaczy tych ursusów z serii H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Mam jednego uzytkownika tego 80km ale jeszcze polmota to chwali. Mowi ze malo pali i cena nei byla wysoka. Ale za to zaden dealer w lodzkim(oprocz tego z Głowna) nie chce sprzedawac URSUSÓW. Mowia ze moge na swoja odpowiedzialnosc go kupic ale oni stanowczo odradzaja. Czeste usterki i to powazne jak pekanie osi czy mostu to podobno u nich czeste przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czeste usterki i to powazne jak pekanie osi czy mostu to podobno u nich czeste przypadki.

Gdzieś Ty słyszał o pękających osiach :blink: Mam na wsi 9014 H i brak jakichkolwiek awarii. Oczywiście dopiero drugi rok mu leci ale osie mu na bank nie polecą. Jakość tej konstrukcji zapewnia Valtra, której seria A jest zbudowana na tych samych podzespołach zrobionych w tej samej fabryce co te do Ursusów H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Gdzieś Ty słyszał o pękających osiach :blink: Mam na wsi 9014 H i brak jakichkolwiek awarii. Oczywiście dopiero drugi rok mu leci ale osie mu na bank nie polecą. Jakość tej konstrukcji zapewnia Valtra, której seria A jest zbudowana na tych samych podzespołach zrobionych w tej samej fabryce co te do Ursusów H.

Dealer z Zapola(Hydromasz) mi o tym powiedzial ze mial taki przypadek i pojechalem sie dowiedziec czy to prawda i wlasciciel potwierdzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Która oś mu pękła? Ukręciła się półoś, czy pękła obudowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biniu91    17

Witam! Koledzy mam dylemat, CASE FARMALL U 95 czy NEW HOLLAND T4.95, co byście brali i dlaczego? Case oferują mi za 220 tys brutto, New Hollanda za 205 tys. - praktycznie w takim samym wyposażeniu. Lepiej dołożyć na tego Case? A może jakąś inna markę w tej cenie polecicie? Interesuje mnie maszyna o mocy 90-100 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Pewnie postawił ciągnik dęba i dlatego trzasło, choć oś powinna to wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Wiadomo ze wszystko zalezy od uzyszkodnika. W tygodniku rolniczym bylo ze nawet Deutz Fahr zostal załatwiony w taki sam sposob ale mial zawieszony plug 1600kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Witam! Koledzy mam dylemat, CASE FARMALL U 95 czy NEW HOLLAND T4.95, co byście brali i dlaczego? Case oferują mi za 220 tys brutto, New Hollanda za 205 tys. - praktycznie w takim samym wyposażeniu. Lepiej dołożyć na tego Case? A może jakąś inna markę w tej cenie polecicie? Interesuje mnie maszyna o mocy 90-100 KM.

 

Lepiej dołożyć ze względu na to że Farmall jest większy cięższy co się przekłada na lepszy uciąg chyba że ma być to ciągnik pomocniczy to lepiej NH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj