Gość

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM

Polecane posty

Piters182    29

Przód 380/70R24 i tył 480/70R34, ale niestety są duże dziury pod błotnikami co brzydko wygląda szczególnie przy continentalach. Następnie rozmiary to przód 480/65R34 i tył 540/65R34 i następnie przód 440/65R28 i tył 540/65R38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anat    0

Cześć.

Szukam ciągnika głównego na gospodarstwo 67ha, będzie wykonywał większość prac oraz praca z turem. Do pomocy będzie Ursus 4514.

Cena taka jak w tytule do 200tys zł netto.

Naczytałem się strasznie dużo i coraz mniej pewności co do wyboru.

Jaki ciągnik możecie mi polecić ?

Modele które wziąłem pod uwagę :

- John Deere 5100r

- Claas Axos 340 cx

- ten nowy Case Farmall U ?

- jakieś inne propozycje

Głównie zależy mi na bezawaryjności. Jak wypada porównanie JD i Claasa ? Silnik JD i Perkinsa ?

Prawda to, że jd dużo pali czy mit ?

Czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

za 200k netto to już możesz mierzyć w maxxuma zamiast farmalla, fakt nie będzie full wypas ale to sprzęt o oczko wyżej niż farmall.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

Tak, może mierzyć w maxxum'a, ale maxxum ze 30 tysięcy droższy a do tego farmall dużo prostszy.

Maxxum za to cięższy i na adBlue, więc tu ma przewagę nad farmallem.

Można też poszukać jeszcze JXU, może gdzieś się da jeszcze dorwać.

Wszystko kwestia co ten ciągnik ma robić w gospodarstwie?

 

A co do perkinsa to na pewno spali mniej niż JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

A może Massey Ferguson ?? Silnik perkinsa w połączeniu z pół automatyczną skrzynią dyna-4 jest naprawdę bardzo ekonomiczny i żywy :)

Za MF 5455 ( 110 KM trzeba zapłacić coś ok 210 tys zł netto z tego co pamiętam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anat    0

Produkcja JD 6230 i 6330 zakończona jest już ? Teraz to seria 6XXXR tak ?

Zapomniałem napisać o MF :)

Który ciągnik byście wybrali ? Z małym uzasadnieniem.

- JD 5100r

- Claas Axos 340cx

- MF 5455

- Deutz Fahr Agrofarm - do niego jestem najmniej przekonany.

Co do Case Maxxum to faktycznie może i by się załapał, ale chciałbym kupić już lepiej doposażony, a nie w podstawowej wersji.

 

Ma to być ciągnik główny u mnie i będzie wykonywał : orkę, praca z zestawem uprawowo-siewnym, do tego tur, trochę w transporcie, z prasą, itd.

Który z nich najlepiej by sobie poradził ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Ja wybrał bym MF 5455 :) Ciągnik oszczędny szybki , komfortowy :)

Przy turze nie spali więcej niż 6-8l :) Ciągnik ma naprawdę dobrą moc i przełożenie :) Skrzynia chodzi bez szarpania ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmmarcin    4

Pod tura osobiście polecam Ci Case jx 90 z rewersem elektrochydraulicznym, kolega ma takiego pod turem i bardzo sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anat    0

Różnica mas MF 4510 kg, JD 3950kg.

Tutaj jeśli chodzi o ciągnik główny plus dla MFa. Będzie lepiej w ciężkich pracach.

A coś o Claasie powiecie ? Jak wypada w porównaniu do tych dwóch ?

Skrzynia jest ta sama co w MF a silnik JD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anat    0

Hej.

Przejechałem się kilkoma nowszymi ciągnikami (aczkolwiek nie były to te modele, w sąsiedniej wsi).

Z MF jednak zrezygnuje z powodu odległości serwisu.

Sytuacja wygląda następująco. Potrzebuje ciągnika głównego do mojego gospodarstwa, do większości prac.

Co musi mieć : przedni tuz i WOM, klimatyzacje, pneumatyczny fotel,+ cały standard i fajnie też jakby amortyzowana kabina była.

Po przeanalizowaniu odległości do serwisów i innych rzeczy do wyboru pozostają mi (mogę dołożyć troszkę więcej pieniędzy - powiedzmy 220 tys zł netto) :

- John Deere 5100r

- Claas Arion 420 CIS

- Case Maxxum 110 Multicontroller

W pobliżu znajduje się jeszcze diler New Hollanda.

Jakieś porady z Waszej strony, dalej czekam na plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Z tych trzech wybrałbym Case Maxxum 110 MP :) Wygoda jest spora biegi w powershift , sterowanie podnośnikiem hydrauliką kierunkiem jazdy z Joysticka :)

Na ile ha miałby pracować ciągnik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anat    0

Obecnie 67ha, ale możliwe że w ciągu kilku lat się powiększy o kilka ha.

A coś o reszcie ciągników, jakieś za i przeciw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Na temat Claasa rozmawiałem z serwisantem i mówił że Claas to dalej w większym stopniu renault jakoś wykonania podobno nie jest taka jaka powinna być ..

Na temat JD podobno dużo palą .. Wujek ma JD 6230 i 6630 jeździłem tym i tym i bardzo denerwowało to że rewers ciężko chodzi skrzynia to samo :(

Ja na taki areał wybrałbym Case Maxxuma MP :) Lub New Hollanda T6.155 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roger12    0

Witam.Mam do was pytanie odnośnie porady jaki wybrać ciągnik JD 2850 czy też MF 6140.Jakie są ich zalety i wady.Który z nich jest bardziej awaryjny a który mniej.Powiem jeszcze to że oba miały by być z ładowaczem czołowym.Interesuje mnie też to w którym jest mniej elektroniki( JD 2580 z 1991r a MF 6140 z 1997r takie dwa modele mam na oku do kupna). Jak możecie do podpowiedzcie który jest lepszy i tańszy w eksploatacji, odnośnie części zamiennych. Odnośnie spalania to już inna kwestia bo to zależy od klasy ziemi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anat    0

A użytkownicy Claasa potwierdzają że "jakość wykonania" odbiega od innych marek ?

Ale Claas Arion ma silnik DPS czyli do oszczędnych też nie należy czy jednak ?

JD chyba troszkę mały do pola, bo najlżejszy i najmniejszy ale może ktoś ma taki ciągnik na główny na takim areale ?

Case i NH rozważam, ale chciałbym się dowiedzieć też o tamtych markach coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

panowie mam prośbę kupuję zetora 8541 sprowadzonego z holandi na kredyt agencyjny gość wystawia fakturę napiszcie co sprawdzić przed zakupem chodzi mi o dokumenty aby się nie wkopać i nie mieć pózniej problemów z bankiem lub agencją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DemonRap    8

@Anat bierz John Deere 5100r koło mnie jeździ taki jak gadałem z właścicielem to mówi że to po prostu ideał a nie ciągnik :P

On tam jeździ tylko z opryskiwaczem Napa 3150l. i prasą Krone ale spytaj @mirek767 on ma 5080r i jeździ w pługu i upr.-siew. i daje rade a 5100r ma więcej koni także nie powinno być problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Arion nie ma nic wspólnego z renault Wasz serwisant myli go ze starym aresem. Arion bardzo dobry ciągnik. Skrzynia ta co w MF, a silnik DPS czyli dobre połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Witam panowie Doradzcię mi proszę który ciągnik wybrać New Hollanda T4 95 czy może coś z koncernu SDF Mam napisany wniosek na Agrofarma 420 GS ale teraz jeszcze wchodzi w grę Same Deutz Fahr Explorer 3 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj