Gość

Jaki ciągnik do 200tys. ok 100 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolmik    0

Może Deutz-Fahr K100 dużo osób go ma i sobie chwali do tura by się idealnie nadawał za taką kase to byś jeszcze coś z dodatkowego wyposażenia zamówił

np amortyzowana oś

kolego jeśli zakładasz tura to nie ma mowy o amortyzacji przedniej osi ( w tuz jest )

co do traktorka to bardzo dobry wybór najoszczędniejszy silnik na rynku a jak spojzysz na pojemność to zerkniesz ze 130ps ma chyba te samą pojemność więc zamówisz w 1 firmie(mam namiary) tuning i za ok 4000 możesz cieszyć się mniejszym sprzętem

odradzam maszynki z koncernu case-newholland mała moc a palą jak duże ( znam fajną stronk z danymi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

To podrzuć tą stronkę. Z własnego doświadczenia: spalanie raczej adekwatne do wykonanej pracy.

Co masz na myśli mała moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

kolego jeśli zakładasz tura to nie ma mowy o amortyzacji przedniej osi

Niby dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No właśnie wyjaśnij czemu nie można. Przecież jeździ dużo fendtów z amortyzacją i mają tury, znajomy ma 412 z amortyzacją i ma tura założonego i można. Tak samo można spotkać JD z TLSem i turem przecież więc o czym ty mowisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Niby dlaczego?

 

Pewnie nie nadają się do tura, chociaż dziwne, w ogóle nie można używać czy tylko jak tura używam? A jak kupie ciągnik i ładowacz potem założę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

robertbara Ja uważam, że TLS w niczym nie przeszkadza ładowaczowi, jak i na odwrót. Zresztą zobacz sam

Wydaje mi się, że przy ładowaczu powinna być możliwość utwardzenia przedniej osi przy pracach wymagających dokładność np. układania bel sianokiszonki lub palet. Niedługo będę poszukiwał jakiegoś kilkulatka z turem, i raczej z TLS'em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

A to nie wiedziałem, że w DF nie można, odebrałem post rolmika jako ogólnie do wszystkich marek. W takim razie też się dziwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

Witam Koledzy

Potrzebuje porady na temat następujących ciagników:

-John Deere 5100R

-Case Maxxum 110

-Valtra N92

-Claas Axon 340

Wszystkie są w podobnych cenach, chodzi mi głównie o spalanie i wyposażenie. Co do jelonka to jest na CR. A claas na perkinsie, ciągnik będzie główny, ziemie mamy różne.Chciałbym się również spytać czy ktoś posiada jeden z tych ciągników w lubelskim,chętnie bym obejrzał i porozmawiał o sprawowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartini1    0

Witam mam dylemat odnośnie wyboru ciągnika .Mam ok 15h ziemi ornej i ok 15 łąk .Ciągnik ten będzie pracował co dzień z ładowaczem czyli musi być taki który w miarę mało pali .Myślałem nad valtrą a95 ,MF 4455 wiem że to ten sam ciągnik tylko z inna maską .

 

 

Kolego a co myślisz o Case JX bądź JXU?

Bardzo oszczędne i mocne silniki oraz zwrotność niesamowita.

Za 200 tys zł brutto załatwię ci takiego case'a z super ładowaczem np. Stoll.

Napisz jak coś

bniski@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

w moich okolicach takie 4ciągniczki nie występują, a szkoda było by na co popatrzeć.

a dlaczego nie np. 6230 jelonek tylko 5100r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

ja proponuje NH t5060.

w 200 tys brutto spokojnie sie wyrobisz, a traktor spokojnie da sobie rade na podanym areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuuudlaty    0

Ostatnio oglądałem NH t5060, następnie zajechałem do przedstawiciela JD i obejrzałem 5100r i 6230. Jak dla mnie JD6230 wygrywa. Ofertę na 6230 classic z przekładnią PowerQuad Plus 16/16, klima, szerokim ogumieniem, wyższa wydajność pompy i wzmocniony podnośnik, pneumatyka, ehr, mocniejszy altek i aku, wydech przy słupku, siedzonko pasażera i jeszcze cała masa mniej i bardziej przydatnych detali na niecałe 200k brutto. Druga sprawa że t5060 nie mieści się w 'widełki' 80-100km na wniosku młodego rolnika :rolleyes:

Oglądałem różne sprzęty, mam średnio 30-50km do przedstawicieli fendt'a, MF, deutz, class, NH, JD. Bywam również w Bednarach i Kielcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

jeśli mocno nie lecisz na EXTRA komfort to polecam t5060 ciągnik prosty niski zwrotny nie taki drogi i wygodny idealny. co prawda w kabinie trochę rumocze jak mu ciężar zapniesz ale to tylko szczegół no a jak komfort ma dla ciebie duże znaczenie i cena nie gra dużej roli to jelonka bierz w wersji premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@kuuudlaty - ten janek classic to najprostsze wyposażenie z serii 6030? A nie wiesz ile 6130? z 10tysi mniej od 6230 którego opisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalnh    27

Ja też poleciłbym ci nh t6010 lub coś z serii t5000 za tą cenę spokojnie coś z tych wubierzesz tylko że t6010 ma 6 cylindrów a t5000 wszystkie po 4.Nh to dobre,fajne i nie za drogie ciągniki.Nie są też awaryjne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

W 200 tys powinieneś spokojnie załapać sie na DF Agrotron K100.

W standardzie więcej niż w zetorze za dopłatą;)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też poleciłbym ci nh t6010 lub coś z serii t5000 za tą cenę spokojnie coś z tych wubierzesz tylko że t6010 ma 6 cylindrów a t5000 wszystkie po 4.Nh to dobre,fajne i nie za drogie ciągniki.Nie są też awaryjne. :)

Akurat tu się kolego mylisz New Holland T6010 to także wersja 4 cylindrowa. Modele 6 cylindrowe zaczynają się od T6030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuuudlaty    0

@rafalkom555 - to nie najprostsze wyposażenie 6230, jest dość przyzwoicie wyposażony, gdyż szukałem jako ciągnik główny, w sumie to do wszystkiego. Zawsze można zrezygnować z kilku rzeczy i będzie taniej. Po ile inne nie wiem, pytałem o maszynę do 200tyś i tak doposażyliśmy jelenia z dealerem. Niedługo wybiorę się jeszcze raz, bo przydałby się przedni tuz żeby nie zakładać i ściągać ciężarków (na nim będzie również tur niedługo). A jak będzie robił robotę z turem to obciążnik na tył zakładać i 'hej'. Cena była bez obciążników, ori kosztują około 6k, tuz 10k zł. Choć wciąż biorąc pod uwagę ekonomie zastanawiam się nad 5100R lub M. Z pola kokosów wszak nie ma <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nht6030    17

jaką chcesz cene z tańszych to nht6050 delta 126km a z droszszych to nht6050 elite,plus lub range Command

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj