Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo30

Problemy z silnikiem w Belarus 800

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pablo30    2

Witam mam problem ze swoim kumurunem otóż juz drugi raz poszła mi woda do oleju zauwazyłem tez że z odmy kapie woda i leci biały dym oraz z uszczelki pod głowica leci olej na pierwszym cylindrze od chłodnicy a jak złapie tem od 50 do 80 stopni nie moge go odpalic tak jakby go cos blokowało. Bardzo prosze o pomoc.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Z jakiego powodu poszla woda do oleju pierwszy raz?

Woda z odmy moze byc wynikiem skraplania sie odparowanej wody z oleju.

Jesli leci z uszczelki olej i woda idzie w olej , to pewnie masz krzywa glowice albo blok i uszczelke wywalac bedzie...

Mialem kiedys przypadek w T25, ze po rozgrzaniu nie chcial odpalac, ale to byl lekko za wczesny kat wtrysku.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Suma objawów może wskazywać, że masz pękniętą tuleję albo uszkodzony oring uszczelniający. Raczej stawiam na luleję - po rozgrzaniu woda idzie na tłok i nie można go przełamać. Para z odmy przy rozgrzanym silniku to normalne przy wodzie w oleju - po rozgrzaniu oleju woda odparowuje, gdyż olej osiąga większą temperature niz 100 stopni C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ale znów pęknięta tuleja nie jest powodem aż tak szybkiego wycieku wody do oleju. Tym bardziej olej spod uszczelki głowicy wyraźnie mówi że tam jest coś nie tak.

Głowica do pola i zobaczysz jak wygląda uszczelka. Jeśli znów poleciała to głowica do sprawdzenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Bez rozbierania nie namierzy miejsca przecieku, ale na 100% idzie woda na tłok, stąd problemy z przełamaniem silnika. A płynu ci nie wywala korkiem ? Przy przedmuchu do płaszcza wodnego sadzi wodę z chłodnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo30    2

Wody korkiem nie sadzi, głowica była planowana i sprawdzona po tym jak pierwszy raz woda poszła do oleju. Dzisiaj sie dowiedziałem ze ojciec go przegrzał w agregacie złapał 120 stopni C i od tego czasu są problemy. Ale znowu gdy ostygnie ciagnik pali bez problemu kłopot pojawia sie gdy złapie 80 stopni a olej przedostaje sie przez laski popychaczy i tylko na jednym cylindrze.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ty chlodnice wymyj, bo to nienormalne, zeby w agregacie sie przegrzal. Mogla sie glowica wykrzywic...

 

Najprosciej, to mu zrob remont gory silnika i bedziesz wiedzial co masz, po przegrzaniu to z silnikiem cuda sie dzieja. Dobra uszczelka pod glowice z wkladkami silikonowymi i teflonowymi i musi chodzic.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo30    2

Jak było mało wody to mógł sie przegrzać. Trzeba zrobic kapitalke i już nic innego nie pozostaje a silnik tego potrzebuje.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo30    2

Siema mam jeszcze jedno pytanie odnosnie oringów na tulei ile powinno ich byc bo jak wyciągnąłem tuleje to był tylko jeden a w nowych zestawach naprawczych jes dwa oringi na tuleje. Jak ma to w koncu byc i gdzie powinien byc załozony jeszcze jeden oring? Bardzo prosze o pomoc.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Delbeta
      Witam
      Ile wziąść za transportu obornika 40 km w obie strony zestawem belarus 952.4 + przyczepa 10 ton ?  W gre wchodzą dwa kursy.
    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam problem a wlasciwie pytanieczy  ktos z Was orientuje sie czy w belarusie 952.2 na wale korbowym powinny byc przeciwwagi czy nie?kilku specow pytalem i nikt mi nie potrafil konkretnie odpowiedziec.ciagnik 2012 rok pompa motorpal.
    • Przez Nieznany1235
      Gdy wyjmuje bagnet od stanu oleju leci płyn chłodniczy oraz olej co się mogło stać. Ciągnik odpala ale po chwili gaśnie. 
    • Przez gregory81
      Witam wszystkich.
      Mam pytanie odnośnie EGR-u w Belarusach (tak zwana wersja 4) . Jak go się zaślepi to trzeba coś zmieniać w ustawieniach komputera? Może ktoś to już przerabiał.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj