Zaloguj się, aby obserwować  
PronarekP5

Fendt 716 Vario - zmniejszenie mocy silnika

Polecane posty

PronarekP5    67

witam , tak jak w tytule tematu , chciałbym się dowiedzieć czy można i czy da się zmniejszyc moc w ciągniku Fendt 716 z 160km tak jak jest fabrycznie do Ok 125km , Czyli z 716 zrobić 712 i gdzie ewentualnie albo kto mógłby to zrobić ? Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi .


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

nigdy sie nie spotkałem ze zmniejszaniem mocy ale pewnie dawke szło by zmniejszyc ale po co? jak chcesz miec słabszy traktor nie wciskaj gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

jak wiadomo każdy ciągnik ma swoje obroty na których Pracuje itd , np. Masz ursusa c360 i polska szóstkę i do obu ciągników pług 3 skibowy - bo taki masz sprzęt to szóstka nie spali tyle co 360 bo jest 6 cylindrów i sam ciągnik potrzebuje trochę więcej gazu żeby jechać na 500 obrotów nawet ie pociągnie tego małego pługu . A chodzi mi o to że mam maszyny do ciągnika Ok 120km , Fendt 512 idzie na sprzedaż i chce kupic w sumie to 712VArio , Ale trafiła mi się okazja w niemczech właśnie 716 w stanie można powiedzieć jak nowy , ciągnik igielka , tylko że po co ma tyle pić. A może ktoś miał porównanie albo potrafił by napisać spalanie tych dwóch ciągników podobnej robocie byłbym wdzięczny .


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kimtc    0

Bierz 716 i zobaczysz ze zmniejszenie mocy nic nie zmieni a nawet może zwiększyć spalanie ! . Nie od dziś wiadomo że np czip tunning czyli zwiększenie mocy wpływa na spalanie i potrafi je zmniejszyć

 

Po za tym 712 i 716 różnią się jedynie komputerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

mieliśmy dwa masseye 6160 100km i 8130 155km i w tym przypadku w tych samych maszynach , warunkach itd spalanie o ponad 50km większego ciągnika było na podobnym poziomie nawet może nieco mniejsze , a Jestem ciekaw czy w tym przypadku jest tak samo .

 

716 ma inny komputer sterujący silnikiem czy coś jeszcze?


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Pytanie której generacji chcesz kupić 716tkę? III-gen jest na C-R więc na pewno ma komputer sterujący wtryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

3 lata minęły wystarczy Hehe , chcemy kupic coś młodszego , na VArio i powyżej 2000r. Aż Szkoda sprzedac 512 Ale dwóch nie będziemy trzymać


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ile chcesz za 512. 716 malo pali i rozni sie tym od 712 ze ma intelkuler i chlodnice oleju. Obnizrnie mocy bedzie kosztować okolo 3 tysi. Ale moim zdaniem nie ma sensu tego robic bo 160km to optimum do tej masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

ciągnik jest robiony na totalny oryginał Czyli zielony , będzie do sprzedania Ok połowy sierpnia , cena to 72 tys plus vat od faktury . Zawsze można się dogadać silnik skrzynia i sprzęgło moim zdaniem jest są w bardzo dobrym stanie.


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kimtc    0

Ile chcesz za 512. 716 malo pali i rozni sie tym od 712 ze ma intelkuler i chlodnice oleju. Obnizrnie mocy bedzie kosztować okolo 3 tysi. Ale moim zdaniem nie ma sensu tego robic bo 160km to optimum do tej masy.

 

 

712 i 716 jest identyczny silnik i osprzęt . 711 niema intercoolera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jak ma TMS to po co obniżać mu moc? tam ustawisz co trzeba i spalanie jak przy c360 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

ten ciągnik który chce kupic jest w full opcji tylko że bez TMSa, tak trochę odchodząc od tematu to może ktoś podać rzeczywista szerokość na standardowym ogumieni Fendta 716?


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

255 na oponach 600. Ale szerokosc jest zalezna od ogumienia. Np na oponacz 550 bedzie 245 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Jak chcesz żeby Ci mniej palił załóż sobie do niego TMS i po sprawie bo takie stary pewnie nie ma, walisz 2 tematy po koleii o tym samym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

witam , korzystam na komórce z netu i AF i to w wyniku Poprostu bledu są dwa tematy zawiesiło się i przez to , ten do usunięcia , a jaki jest koszt i w jaki sposób można to zrobić bo Poprostu nie Jestem w tych tematach obcykany. Pozdrawiam


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

kolego trzeba wymienić joystick (popatrz na allegro czasami są) muszą być pod joyem tam z boku takie 3 przyciski. + oprogramowanie wgrać trzeba naj lepiej pytaj w serwisie. TMS to system zarządzania mocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Sąsiad jak kupił 716 to pytał się w serwisie ile dołożenie TMS-a kosztuje to mu powiedzieli 4tyś netto tylko nie pamiętam czy w polskich złotych czy w euro. Jeden telefon do serwisu i będziesz wszystko wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Eee położenie tmsa to droższa sprawa. Raz ze trzeba wymienić dzojstik a dwa ze trzeba zamatowac jeszcze jeden moduł zarzadzania silnikem Wiem ze na nowych czesciach to kolo 40 tysi pln

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

wyrzuc intercooler jezeli masz takowy w nim odrazu odczujesz spadek mocy. to chyba najtansza metoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Tak i spalanie zamiast spasc to pójdzie w górę. Juz to wczesniej pisałem moim zdaniem nie warto w tym ciągniku zmniejszac moc bo tersz ma optymalna do swojej masy i możliwości. Sam mam 716 i wiem ze to oszczedny ciagnik. Wystarczy tylko nie używać wysokich obrotow silnika. Co przy skrzyni vario jest bajecznie proste. Poprostu trzeba nauczyć sie nim jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Przez Arturo1610
      Witam. Szukam posiadaczy wyżej wymienionych ciągników bo mam kilka pytań odnośnie rury wydechowej A mianowicie jej konstrukcji. Posiadam ciągnik z nieoryginalnym wydechem A chciałbym zrobić coś na wzór oryginalnego tylko nie mam skąd podpatrzyc jak to powinno wyglądać 😁 jeśli ktoś posiada takie ciągniki i chciałby pomóc to zapraszam 🙂
    • Przez Traktorzysta_25
      Witam, czy ma ktoś może instrukcję do ciągnika Fendt 722 Vario Profi Plus z 2012 roku? Mam problem z obsługą przedniego podnośnika. Pozdrawiam
    • Przez Dominik4321
      Witam mam fendta 920 vario 2002r. i mam problem z terminalem. Jest cały czas ciemny i gdy próbuje go ściemniać to nie widać różnicy a gdy jest jasność na 100% to też jest ciemny. Oczywiście widać coś tylko gdy jest słońce to nic nie widać. Proszę o pomoc.
    • Przez Rybson5
      Witam wszystkich!
      Drodzy forumowicze potrzebuje pomocy. 
      Podczas wymiany uszczelki pod głowicą okazało się że gniazda płynu w kolektorze są wyżarte i kolektor nie nadaje się do ponownego zamontowania. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem i doradzi co w takiej sytucji zrobić? Myślałem o nalaniu wżerwów tigiem ale nie wiadomo co to jest za stop metalu i jak będzie reagować.. Bardzo ciężko znaleźć coś używanego na rynku a cena nowego to 6500 zł... 



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj