direx7

[truskawka] Zbiory w roku 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
direx7    1

Panowie pochwalcie się ile mieliście towaru ze swojego pola i po jakiej cenie sprzedawaliście.

Edytowano przez AF_Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antek84 ja cały swój towar tegoroczny puściłem w detalu w cenach początkowo 28 do 10 zł w sezonie za koszyk. Także nie było źle. 

Co do plonu jaki wyciągłem z honey'a to 17t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

areał ok 45 arów niecałe 8 ton sporo zostało na polu z powodu zlew, zazwyczaj u nas wychodzi z ara ok 200kg cena ok 2.5.-3 w skupie ;p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta odmiana to elkat pierwszy zbiór(ten prawdziwy już) i mam jakąś z niemiec przywleczoną ale niewiem co to jest. prawie do konca duze owoce i dobrze sie szczyka tylko plonowanie deczko mniejsze jak w przypadku elkata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Te rekordy pod 30t/ha to chyba nawadniane , dla mnie połowa tego rekordu to też dużo i myślę że bez nawadniania trudno osiągalna. Nie znam się na produkcji truskawki na takim poziomie. Napiszcie jak osiągać takie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Raczej bez nawadniania . Brałem sadzonke na jesieni od takiego plantatora co twierdzi że miał plon blisko 50ton z hektara odmiana również elkat .

Ja tam sie ciesze z wydajności 20+ t/h .Chociaż ostatnie lata to zawsze było coś co zmniejszało plon susza mrozy woda robaki <_< 

Podstawą jest dobra sadzonka odpowiednie opryski  ( bez chemii nie będzie takich plonów nigdy ) no i nawozy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez nawadniania,jak dobrze pójdzie to będzie w tym roku. po prostu,kropiło w odpowiednich momętach. nawozu tez nie żałowałem 1,5m polifoskiej i dolistnie troche. asahil na stres i chyba najważniejsze- zero chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 ton? to juz chyba kosmos. słyszałem ze mozna osiągnąc 80-100 ton ale z rynien i pod folią z pożywką oczywiscie ale nie wiem czy to realne- truskawka powtarzająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

W dzisiejszych czasach to już chyba wszystko jest realne :lol: Tylko pytanie czy to jeszcze jest truskawka czy jakaś modyfikacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym roku juz mam zakupiony na 25 ary 100kg hydrokompleks 50 kg tripcote 50kg nitrabor 25kg siarczan magnezu25kg inermag NPK 20 , mikrokompleks, terra sorb . dawkowanie posypowe na dwa razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Ja nie moge aż tak przesadzać z nawozami bo mam bdb ziemie i potem rosną za duże krzaki że sie przejść nie da przy rozstawie 70cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach to już chyba wszystko jest realne :lol: Tylko pytanie czy to jeszcze jest truskawka czy jakaś modyfikacja

kasa kasa kasa i tonaż 

nio rozumiem o co chodzi u mnie jest co 90cm. i miejsca było tylko zeby łobiankę postawić. ale krzaczki sie rozpołowiły na połowy od owocu. należy monitorowac sytuacje z nawozem. drugi raz będe sypał przed kwitnieniem hydro +nitrabor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj