Skocz do zawartości
direx7

[truskawka] Zbiory w roku 2014

Polecane posty

direx7    1

Panowie pochwalcie się ile mieliście towaru ze swojego pola i po jakiej cenie sprzedawaliście.

Edytowano przez AF_Mirek

Wiadomość z agroFakt.pl

Antek84 ja cały swój towar tegoroczny puściłem w detalu w cenach początkowo 28 do 10 zł w sezonie za koszyk. Także nie było źle. 

Co do plonu jaki wyciągłem z honey'a to 17t/ha

Pawel89pl    6

areał ok 45 arów niecałe 8 ton sporo zostało na polu z powodu zlew, zazwyczaj u nas wychodzi z ara ok 200kg cena ok 2.5.-3 w skupie ;p 

ta odmiana to elkat pierwszy zbiór(ten prawdziwy już) i mam jakąś z niemiec przywleczoną ale niewiem co to jest. prawie do konca duze owoce i dobrze sie szczyka tylko plonowanie deczko mniejsze jak w przypadku elkata

marian7k    5

Te rekordy pod 30t/ha to chyba nawadniane , dla mnie połowa tego rekordu to też dużo i myślę że bez nawadniania trudno osiągalna. Nie znam się na produkcji truskawki na takim poziomie. Napiszcie jak osiągać takie wyniki.

Pawel89pl    6

Raczej bez nawadniania . Brałem sadzonke na jesieni od takiego plantatora co twierdzi że miał plon blisko 50ton z hektara odmiana również elkat .

Ja tam sie ciesze z wydajności 20+ t/h .Chociaż ostatnie lata to zawsze było coś co zmniejszało plon susza mrozy woda robaki <_< 

Podstawą jest dobra sadzonka odpowiednie opryski  ( bez chemii nie będzie takich plonów nigdy ) no i nawozy ;)

bez nawadniania,jak dobrze pójdzie to będzie w tym roku. po prostu,kropiło w odpowiednich momętach. nawozu tez nie żałowałem 1,5m polifoskiej i dolistnie troche. asahil na stres i chyba najważniejsze- zero chwastów

50 ton? to juz chyba kosmos. słyszałem ze mozna osiągnąc 80-100 ton ale z rynien i pod folią z pożywką oczywiscie ale nie wiem czy to realne- truskawka powtarzająca

Pawel89pl    6

W dzisiejszych czasach to już chyba wszystko jest realne :lol: Tylko pytanie czy to jeszcze jest truskawka czy jakaś modyfikacja

w tym roku juz mam zakupiony na 25 ary 100kg hydrokompleks 50 kg tripcote 50kg nitrabor 25kg siarczan magnezu25kg inermag NPK 20 , mikrokompleks, terra sorb . dawkowanie posypowe na dwa razy

Pawel89pl    6

Ja nie moge aż tak przesadzać z nawozami bo mam bdb ziemie i potem rosną za duże krzaki że sie przejść nie da przy rozstawie 70cm

W dzisiejszych czasach to już chyba wszystko jest realne :lol: Tylko pytanie czy to jeszcze jest truskawka czy jakaś modyfikacja

kasa kasa kasa i tonaż 

nio rozumiem o co chodzi u mnie jest co 90cm. i miejsca było tylko zeby łobiankę postawić. ale krzaczki sie rozpołowiły na połowy od owocu. należy monitorowac sytuacje z nawozem. drugi raz będe sypał przed kwitnieniem hydro +nitrabor

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez gseries
      Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.
      Ale do rzeczy W tym roku planujemy zasiać kukurydze na ziarno, nie mamy doświadczenia w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć co i jak.
      Czy dana firma wyznacza np dana odmiane? Czy maja jakies inne wieksze wymagania? Np co do klasy gleby etc. Oraz chciałbym się dowiedzieć gdzie Wy, drodzy forumowicze macie zakontraktowaną kukurydze i jeśli to nie tajemnica to w jakiej cenie