• ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez paulo890625
      czy jest mozliwosc przerobienia instalacji elektrycznej przy 3065 z 2 akumulatorów 12V na jeden duzy akumulator?
    • Przez MrJareczek
      Zakupiłem prostownik z rozruchem Booster 340. Chcę nim odpalać mojego c 360 za pomocą funkcji BOOST, czyli wspomagania rozruchu. W instrukcji pisze, że po 5 sekundach sam sie wyłącza, a on już po jakiś 3 wybija bezpiecznik. Pytałem się sprzedawcy, zamawiałem przez internet i odpisał, że spokojnie da rade akumulatorom o mocy 180 Ah. Pomoże ktoś?
    • Przez DominikG
      Witam mam problem polegajacy na tym iż nie wiem jak je ladować na 12 V czy na 24V i gdzie podpiąć plus a gdzie minus .

Dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez tomow
      Witam, to pierwszy mój temat na tym forum, bo dopiero co zaczynam zabawę w małego rolnika. Będę wdzięczny za wyrozumiałość i zrozumienie pewnej niewiedzy.

Zakupiłem niedawno 32-letniego URSUSA C 330 spełniając swoje dziecięce marzenie :-). Rozpoczynam nim pracę w moim gospodarstwie (5 ha) Chciałbym Was zapytać co trzeba i na co wymienić (filtry, oleje i inne elementy eksploatacyjne). Ewentualnie zastanawiam się co w nim jeszcze sprawdzić. Pracowałem dopiero raz pod obciążeniem i zauważyłem trzy prawdopodobne usterki:

- nieszczelność uszczelki na jednej z końcówek wtrysków (miedziane)
      - głośne koło pasowe, sprawiające wrażenie bicia (nie zauważyłem wycieków spod simmeringa)
      - na niskich obrotach włącza się lampka ładowania, prawdopodobnie pada prądnica

Czy są to uszkodzenia, które polecacie sprawdzić i naprawić natychmiast? Cena traktora była okazyjna więc mam świadomość, że coś będę musiał dołożyć. Jednak brak innych objawów, które by mnie niepokoiły. Silnik pracuje równo, nie zadymia. W środku też raczej pozytywnie. Cała elektryka sprawna. Układ kierowniczy bez zarzutów.

Będę wdzięczny za krótką analizę.

• Przez Carpinus
      Panowie i Panie mam problem .

w moim Ferdku 698T mam dwa akumulatory 12  125 Ah 760 A wedle tych wskazań powinno by 24 V na instalacji w ostatnim okresie coś z nimi jest nie tak a mianowicie po pomiarze napięcia zamiast 24 V jest 26 czasem 27 V. i tu pytanie czy akumulatory są do bańki?
      poszedłem dalej zdjąłem jeden powinno być 12 V wg. jego oznaczeń a ma 26 V i na instalacji na ciągniku( na klemach pomiar woltomierzem) też jest 26 V

traktor nie chce zapalać kontrolki podczas rozruchu przygasają.(rozrusznik zakręca ale nie odpala maszyny do tej pory palił)

i ostatnie pytanie nie dostane pewnie takich akumulatorów więc czy 120 Ah sobie z odpaleniem poradzą dodam nie liczy się cena ale żeby z 2 lata pośmigały co możecie pomóc. Załączę zdjęcie akumulatorów i gdzie są zamontowane  ( po obu stronach traktora w stopniu pod zieloną osłoną .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.