Skocz do zawartości
TIP

kubota - finansowanie fabryczne

Polecane posty

TIP    0

Witam, czy ktoś z Was korzystał może z nowego finansowania fabrycznego kubota? Chodzi mi o ofertę 50x50 lub 4x25%, podobno oprocentowanie wynosi 0%. Czy ktoś może potwierdzić ,że jet tak jak piszą i czy takie finansowanie może podlegać pod zwrot z modernizacji z UE?

podlach93    2

Witam więc tak finansowanie fabryczne kubota polega na rocznej spłacie nieoprocentowanej tak jak pisałeś wyżej 2x50 lub 4x25 ale też 50, 25, 25. warunkiem jest spłata w ciągu roku i zakup u dilera w twoim powiecie. Zeby podpiąć to po prow musiałbyś wziąć ten traktor w lizingu. Z kąd jesteś kolego ?

Edytowano przez podlach93

Wiadomość z agroFakt.pl

podlach93    2

nie wiem dokładnie jak to działa ale jest taka możliwość, chodzi tu chyba o to że mająć maszyne w lizingu nie jesteśmy jej właścicielemi wówczas możemy ją mieć wcześniej przed składaniem wniosku a potem można to jakoś wciągnąć pod prow zapytam naszego bankowca jak to dokładnie jest. Ale myśle że nie ma co liczyć na zakupy maszyn za najbliższe dotacje bo priorytetem mają być modernizacje budynków i zakup ziemi, kuzyn chciał młodego na maszyny i niestety ale jak zmienił że na zakóp ziemi to odrazu pozytyw,

Edytowano przez podlach93

Ja mam w finansowaniu fabrycznym 40% + 6x10% (co 6 miesięcy). Umowę czytałem kilka razy , rozmawiałem z bankiem finansującym. Koszty są równe 0zł. Tylko AC trzeba mieć wykupione. No i dobre jest to  że tylko pierwszy rok musisz mieć u nich a następne możesz już we własnym zakresie. Generalnie warte polecenia bo zupełnie nie warto wykładać gotówki i nie interesuje cię wibor i inne duperele.

tompil    3965

Z tego co rozmawiałem z dealerem to powiedział, że 3% jest dla banku, ale ja tego dodatkowo nie płacę, tylko spłacam pozostałe 67%.
Ma mi wysłać umowę na email żebym mógł się z nią zapoznać.
Ciekawe jak to jest w rzeczywistości. Jeśli jedynym kosztem będzie obowiązkowe AC to się skuszę na ten kredyt, jeśli mam dodatkowo zapłacić 3 tys. zł to chyba odpuszczę.

Rafal-12    1

Z tego co rozmawiałem z dealerem to powiedział, że 3% jest dla banku, ale ja tego dodatkowo nie płacę, tylko spłacam pozostałe 67%.

Ma mi wysłać umowę na email żebym mógł się z nią zapoznać.

Ciekawe jak to jest w rzeczywistości. Jeśli jedynym kosztem będzie obowiązkowe AC to się skuszę na ten kredyt, jeśli mam dodatkowo zapłacić 3 tys. zł to chyba odpuszczę.

Witam,

Finansowanie fabryczne na 2 lata oraz na 3 lata jest oprocentowane na 0 % oraz prowizja dla banku to 0%. Jedynym kosztem więc jest ubezpieczenie ok. 800 zł rocznie w razie kradzieży oraz wypadku.

Finansowanie fabryczne na 5 lat : oprocentowanie: 0%, prowizja 3% dla banku. Więc jeżeli zdecydujemy się na finansowanie 5-cio letnie płacimy 3% od ceny brutto. Przykład: Kupujemy ciągnik za 100 000 zł . Całkowity koszt kredytu na 5 lat to 3000 zł.  W tym przypadku też  to jest bardzo dobra oferta. Lepszego kredytu nie dostaniemy.

:

chomiuk123    93

Mam pytanie jakie są warunki takiego finansowania moze ilość hektarów? Chce opinie na ten temat.
Prosze o wyrozumiałość za może dziecine pytania ale chce dowiedzieć.
Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez franec
      Witam,

Dziś byłem u dealera Kuboty.

Interesuje mnie pomocniczy ciągnik z turem MX. Zastanawiam się nad 74 konnym ciągnikiem Kubota M7060. Cena ciągnika oraz jego osiągi są dla mnie wystarczające. Byłby to pomocniczy ciągnik w gospodarstwie- do wożenia bel, załadunku wozu itp.

Problem jednak stanowi  DPF- czytałem wszystkie posty odnośnie modelu 8560 gdzie toczyła się debata o DPF i powiem szczerze wypalanie filtra raz na tydzień przez pół godziny na dużych obrotach mnie odstrasza.

Dlatego moje pytanie jest następujące- co zamiast Kuboty M7060? Jaka jest rozsądna alternatywa?

Poniżej link ze specyfikacją tego ciągnika ze strony Kuboty

http://www.traktorykubota.pl/pl/produkty/ciagniki_rolnicze/m7060.html

• Przez wies_reszka
      Witam, przeszukując internet natrafiłem na usługę faktoringu polegającą na finansowaniu faktur - nowość skierowaną do branży rolnej. Czy ktoś na forum korzystał z takiego rozwiązania? Zastanawiam się nad skorzystaniem, polecacie usługę?

• Przez maxhack0303
      witam kolegów. mam zamiar zakupić traktor i potrzebuje go sfinansować może ktoś poleci jakiś bank 
      a może miał ktoś styczność z ofertą firmy aureus. może powie ktoś opinie
    • Przez kubazwlkp
      Witam! Stoję przed wyborem tych dwóch wymienionych ciągników. Byłby to ciągnik główny w gospodarswie, do pomocy miałby jeszcze ciągnik New Holland TD5050 z turem. Pracowałby na areale ok. 60ha przy hodowli bydła mlecznego. Pola oddalone od domu aż do 15km. Są to pola o niewielkich powierzchniach, więc dużo czasu poświęcę na przejazdy. Gleby nie są ciężkie(4 i 5 klasa). Ciągnik chodził by przy pługu 4 skibowym obrotowym, agregacie uprawowo-siewnym 3m., gruberze 2.6m, kosiarce dyskowej na centralnym zawieszeniu 3m, rozrzutniku obornika 10 ton(tandem), prasie Uni 1.8VD(rotor, noże), wozie asenizacyjnym sipmy 9000 litrów i trochę w transporcie. Który będzie bardziej ekonomiczny i mniej awaryjny? Proszę o opinie użytkowników tych maszyn.
      Wyposażenie John Deere 6115M:
      Skrzynia PowrQuad Plus 16/16
      Oś TLS
      opony 520/70 R38, 420/70 R28
      tylny wom 540,540eco,1000
      pompa 80l/min
      wzmocniony podnośnik
      pneumatyka
      Akumulator 12v/154ah/700a  Alternator 14V/150A pełne oświetlenie zaczep automatyczny klima Cena 219tyś netto bez wielkich negocjacji (2015 rok)   A kubota w standardzie z amortyzowaną przednią osią Cena 199 tyś netto (2012 rok)      
    • Przez agrofoto
      Jakie ciągniki najlepiej sprzedawały się w lutym 2015?

Pierwsza 10, według badań agencji Martin & Jacob,  w naszym zestawieniu http://www.agrofoto.pl/forum/ranking/5-najlepiej-sprzedaj%C4%85ce-si%C4%99-ciagniki-w-lutym-2015/

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.