Leokadia017

kwoka na jajkach

Polecane posty

youngPch    0

No jutro ją przycisnę...:) Aaaa jest sens aby ewentualnie jakoś jedno-dniowe kurczaki "podrzucić"?? Siedzą dalej...

 

P.S. jajka przesiedziane do wyrzucenia mam rozumieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

jajka do wyrzucenia , ja bym dokupił na Twoim mieiscu kilka kurcząt . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youngPch    0

Jedno małe jest:D w poniedziałek podskoczę na jarmark i ze 4 malutkich kupię...druga dalej na jajach siedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Poważnie pytałeś o możliwość zjedzenia jaj spod kwoki???

 

Jak już kupisz kurczaki to weź 10 zależnie od wielkości kwoki to nawet 20. Z podkładaniem kurcząt to loteria. Czasem przyjmie, czasem nie. Ale masz 2kwoki to któraś na pewno przyjmie. Jak będziesz kupował to żeby kolorem nie różniły się od tego co się wykluł, bo jak kwoka wdrukowała sobie wygląd tego kurczaka to różniących się na pewno nie przyjmie.

W tym roku wykluło się kilka zielononóżek, kurczaki takie jak w mojej galerii. Po 2 dniach bo był targ dokupiłem kurczaków brojlerów, kolor jasnożółty. Kwoka nie przyjęła ich, za bardzo różniły się. Na szczęście miałem inną która dopiero co zasiadła i siedziała w pustym gnieździe, przyjęła bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youngPch    0

Z przekąsem pytałem:)

 

Ogólnie nie dokupiłem bo nie mieli takich małych kurcząt...we czwartek spróbuję może kupię maleństwa. Ogólnie z jednego rzutu na 5 kur jeszcze trzy ubzdurały sobie potomstwo...i jajek do zjedzenia brak. Zbieram na bieżąco...dobry sposób aby przestały się podkręcać na potomstwo?? Jedno malutkie starczy i jeszcze jedna siedzi a młody pod nią, ewentualnie dokupię jak będą we czwartek...ona przygarnęła go;)

 

Jajko na twardo dla młodego drobno pokrojone dobry pokarm??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kurczaki karmiłem przez pierwsze 2tyg kupna paszą po kilku dniach wprowadziłem gotowane kacze jajo ale nie codziennie. Później stopniowo przeszedłem na śrutę z pszenicy, jęczmienia i łubinu oraz gotowane ziemniaki.

 

 

Moje kwoki już chcą siedzieć drugą rundę. Kurczaki odchowały i mało im. teraz jedna siedzi w pustym gnieździe i nie przeszkadza jej to. Na odwyk pójdzie do klatki. Brak jajek nie zawsze wystarcza, zależy jaki silny jest instynkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

jajko jest dobre ale , najlepiej pasza dla kurcząt

gwozd od ilu tygodni dajesz śrutę jak , można wiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

ja kilka lat mam kurczaki takie hobbi , kura siedzi 21 dni i wyprowadza kurczaki sama , nie interesuje sie w tym czasie nia tylko nie maja inne kury dostepu do niej , miałem leghorny, zielononozki, a w tym roku na 16 jajek mam lakenveldery 14 szt od połowy maja , od pierszego dnia prowadza je po ogrodzie a male maja dostep do gotowej paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W tym roku zaczynałem od paszy, po jakimś tygodniu co 2-3dni z paszą rozminąłem gotowane kacze jajo ze skorupką. Jak skończyły 2tygodnie do paszy stopniowo dodawałem śrutę, co kilka dni coraz więcej i nadal dodawałem gotowane jajo.

Myślę że od początku na śrucie tez można tylko jest problem z białkiem, w zbożu jest go za mało a polskie strączkowe są ciężko strawne dla maluchów. Łubinu podaje około 10% w śrucie a ostatnio kupiłem poekstrakcyjną śrutę rzepakową i daje tego około 5%, taki dodatek...

Jak kurczaki mały miesiąc zacząłem podawać im gotowane ziemniaki z osypką z tego co śruta.

W zeszłym roku miałem koncentrat białkowo-witaminowy(czy jakoś tak) i mieszałem to ze śrutą zbożową.

 

Leghorny kwokały??? U mnie nawet zielononóżki nie chcą. Kwoczą towarówki i specjalnie do tego celu zdobyte liliputki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Liliputki to takie bezrasowe wiejskie małe kurki od kolesia który ingeruje w swoje kury tylko w ten sposób że zjada nadmiar kogutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,nie może być za wiele kogutów (alfonsów) ,bo tylko wojny toczą o harem i się rozbijają ,a rosołek jest smaczny :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

U mnie kwoka też siedziała na jajkach wszystkie wyżarła a potem mimo iż nie było jajek to dalej siedziała jeszcze z pare tygodni a ostatecznie zdechła.Co do kogutów u mnie są dwa i stary młodego przegania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Wczoraj wykluły mi się kurczaczki:) To pierwsze moje takie narodziny:) jak narazie jest 7 sztuk i 3 jajka jeszcze leżą.Tak sie teraz zastanawiam jak sie nimi opiekować, co im dawać jesć czy dogrzewac je jakąs żarówką, czy poprostu zostawić to dla kury mamy pod jej opiekę? Podpowiedzcie troche bo fajnie by było jakby wszystkie wyrosły:) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zapewnij im suche pomieszczenie i bez przeciągów. Dogrzewania nie potrzebują, ważne żeby miały sucho i czysto. Często myj poidło i karmidło. Do picia przez pierwsze dni to najlepiej woda przegotowana a do jedzenia pasza. Pasza jest pełnowartościowa i nie trzeba kombinować nic więcej. Jak będą starsze to można wprowadzać inne pokarmy. najlepiej żeby nie przeszkadzały im inne dorosłe ptaki. Przez pierwszy tydzień kurczaki nie potrzebują wybiegu. W tym czasie najważniejsze jest ciepło pod kwoką o odpowiedni pokarm.

 

Na jednego koguta w zależności od temperamentu powinno przypadać od kilku do kilkunastu kur. Kury ciężkie, spokojne to harem może być mniejszy, kury lekkie, pobudliwe to na koguta nawet kilkanaście kur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez flackmistrz
      Witam. Chciałbym zająć się hodowlą kur niosek na jajka. Nie mam doświadczenia bo do tej pory siedziałem tylko w bydle. Jak kwestie żywieniowe sobie spokojnie ogarnę to może ktoś mi naświetlić temat czy trzeba gdzieś to zgłaszać i jak to wygląda od strony biurokratycznej? Będzie to wolny chów w kurniku 20x10 na początku bez wybiegu w ilości 300-400szt. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich
    • Przez patrycjaa12345
      Witam, dziś rano zdechł mi kogut. Wczoraj zachowywał się jak zazwyczaj, normalnie jadł pił gonił za kurkami. Grzebienia też nie miał bladego i wypróżniał się normalnie. Był to najsilniejszy i największy kogut w stadzie. Wieczorem położył się spać w tym miejscu cl zawsze, a rano otwierając kurnik zauważyłam leżącego go na ziemi pod jego miejscem. Grzebień byl całkiem siny nawet fioletowy. Jaka mogła być przyczyna jego śmierci? Dodam że za 2mies kończył by 2 lata więc nie był stary. Miał ktoś kiedyś podobnie?
    • Przez EdwwardMaja
      Dzień dobry
       
      Mam następujacy problem z kurą. Ma rzadkie zielone odchody, praktycznie się nie rusza z miejsca, ma bladszt grzebień. odizolowalem ją i co dalej robić?
    • Przez kamcioch1
      Cześć. Martwi mnie pewne zjawisko, otóż wczoraj rano zauważyłem u perliczki krew na środkowym pazurze u jednej nogi, a pod koniec dnia już na obu nogach.
      Możnaby pomyśleć, że dokonała sobie jakiegoś uszkodzenia mechanicznego, ale jednak dosyć dziwne jest to, że stało się to na obu nogach w odstępie czasowym.
      Podejrzewam, że może mieć to jakiś związek z mrozem i lodem pokrywającym podwórko, jednak grupa perliczek liczy kilkadziesiąt sztuk i u innych nie zaobserwowałem czegoś takiego, no z wyjątkiem jednej, u której krwawił tylny pazur, ale widać, że jest też uszczerbiony.
      Oprócz tego perliczki mają sporo miejsca, które powinno im pomóc nie odmrażać sobie nóg tj. stos drewna, kurnik, zadaszenie, grzędy.
      Dodam, że ubiegłego lata i latem jeszcze rok wcześniej tej samej perliczce zrobił się czarny pazur i skóra wokół niego, co spowodowało ich odpadnięcie i zabliźnienie się.
      Mieliście może taki przypadek?
    • Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj