Zaloguj się, aby obserwować  
farmer_89

ursus czy renault?

Polecane posty

farmer_89    20

Witam. potrzebuje ciągnik do max 50 tys zl z napedem na 20 ha o mocy ok 90km i teraz zastanawiam się czy brac jakiego polskiego ursusa np. 914 czy może jakas renowke, renia to wiadomo komfort ale tez nie chce za dużo wydawac na remonty jak sadzicie jakie macie doświadczenia? czy zakup reni za40-50 tys będzie trafny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

zależy czy masz części w miare blisko do renault a może zetor 7745 turbo ci starczy a jak nie to zetor 8145 lub ursus 934/1034 ci starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

nie wiem jak z częściami niezastanawialbym się i brałbym renaulta ale przerazaja mnie trochę koszty części i remonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Jak nie kupisz złoma to będziesz jeździł lata, ceny części są wyższe ale za to są dobrej jakości, nie to co do ursusów itp. Moim zdaniem nie ma się czego bać i pewnie każdy kto przesiadł się na jakiś zachodni sprzęt powie Ci to samo.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pokaż mi ładnego ursusa ( w oryginale nie malowanego) za te pieniądze, do ładnej zachodniej sztuki trochę trzeba dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387
ptaszyna    170

Kluczem jest określenie " ładna sztuka" w domyśle prawie jak nowa, co innego stary zadbany traktor bo linki które podałeś dotyczą ciągników 20-25 letnich i jak ktoś pisze że taki ciągnik jest w pełnym oryginale a każde koło inne to śmiać się chce.Co do Renówek to pokazujesz między 110 a 150 km a kolega szuka coś ok. 90 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Czego się spodziewać po 20 letnim ciągniku z zagranicy, a mocy zawsze się przyda a później będzie żałował, że nie kupił większego.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie cytuj poprzedniego posta i naucz się ortografi, bo stado byków z twojej wypowiedzi nie mieści mi się na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ja mam 912 i 103-54 na podwórku i jeśli chodzi o obsługę, o szybkość, precyzję itd to Renia bije ursusa na głowę. Ursus ma takie zalety że jest niższy, części dostaniesz do niego wszędzie (druga sprawa że jakość tych części przygnębia) i tyle by tego było. Renault nie dość że młodszy będzie za te same bądź podobne pieniądze, to jeszcze masz ciągnik o blisko tonę cięższy co bezpośrednio na uciąg się przenosi, masz sporo większe koła, minus taki że jest wysoki ale na jakości pracy to się nie odbija, pompa hydrauliczna jest o połowę wydajniejsza, podnośnik jeszcze raz tyle podniesie, masz co najmniej 4 wyjścia hydrauliczne gdy w ursusie zadowolić musisz się 2-ma. Wygoda w kabinie bez porównania. Ursus jest prostym ciągnikiem bez dwóch zdań, Renault możesz wybrać w wersji w pełni mechanicznej bądź z EHRem czy rewersem elektrohydraulicznym i półbiegami. W ursusie masz skrzynie niesynchronizowane jak i rewersu nie uświadczysz. W renówce wszystkie biegi masz synchronizowane (oprócz przejścia z zakresu polowego na szosowy), masz rewers.

Jak bym miał jeszcze raz kupować to ursusem wcale bym se gitary nie zawracał. Jak jeździłem w zeszłym roku za cięgnikiem to szukałem za 1014 bądź odpowiednikiem zetora, ale po kilku sztukach zwątpiłem i po obejrzeniu renówki właśnie 4ki turbo szukałem. I nie żałuje.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Posiadam 103-54 w pełni mechaniczną i dałem za nią 45k zł w zeszłym roku.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

A czemu to że Renault jest wyższy uważasz za wadę?? Ja mam Aresa i po prostu wysoka kabina jest i w czym to ma przeszkadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ze wysoki to nawet fajnie się jeździ ja bym powiedział ze to plus

dzikidaniel jak ci się sprawuje? ile ma mtg? sprowadzony był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Przyjechał z Francji jak pewnie z 90% Reni. Wszystkie Renaulty przychodzą z zagranicy. Jednak polecam szukać wersje która szła na Niemcy bo ma szybszą skrzynie i bardzo prawdopodobne że z pneumatyka będzie.

Nie wiem ile ma mtg, ale dość sporo. Stać na pewno nie stała. Sprawuje się dobrze. Po zakupie było kilka pierdół do poprawy ale już jest prawie wszystko ok. Jeszcze muszę uszczelnić przednie zwolnice bo lubi obciekać.

No z wysokim to tak że jak mam garaż gdzie wjadę 912 to z renią zapomnieć, no chyba że dobrze się rozpędzę ;) Ale do pracy pozycja jak najbardziej przyjemna.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj