Jarecki21

Wybór kombajnu - dylematy

Polecane posty

Jarecki21    35

Pomału nadchodzi decyzja o zmianie kombajnu. Poczciwy TCek staje się za mały i już na ten sezon będę wspomagał się usługą.

Ale do rzeczy: do skoszenia swoje plus usługi razem jakieś 400-450ha. 120 zboża, 50 rzepak, reszta kukurydza.

Przeglądając rynek pod uwagę biorę NH lub Claas. Napewno nie chcę rotora, czyli Case odpadł. John Deere też mnie jakoś nie przekonuje, no może seria T, ale chyba nie.

Z NH CX6090 lub wyższe CX 7090 lub 8070. Z Claasa nowe Tukano 450 lub Lexion 630, 650. Cechy w kombajnie istotne dla mnie: wydajność, niezawodność, jakość pozyskiwanego towaru, ergonomia obsługi, jak najmniejsza ilość czynności, które trzeba wykonać w celu przezbrojenia kombajnu zboże-kukurydza.

Podstawowe pytanie, to czy 5-klawiszowy kombajn z wyższej półki będzie bardziej wydajny od 6 klawiszowca z niższej półki (np. CX6090 i CX 7090)?

Czy do CX6090 lub Tukano 450 byłby sens zapinać przystawkę do kukurydzy 8 rzędową?

No i jeszcze cena. Pewnie duży CX lub Lexion będą kosztowały powyżej 1mln pln, a to chyba je zdyskwalifikuje. Po dealerach nie chcę na razie dzwonić, bo później oni zaczną dzwonić do mnie co tydzień, a tego chciałbym uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

No to jesteś słabym rolnikiem jak uprawiając 400 ha nie stać cię na kombajn za milion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Po 1 nie napisałem, że uprawiam 400ha, po drugie w sumie masz rację, tylko muszę zwiększyć limit na karcie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Kolego nie chcę prowadzić z Tobą miałkiej dyskusji o aktualnej sytuacji w rolnictwie. Gdyby było tak dobrze, to bez zastanowienia Lexion 650, ale tak nie jest. Jeżeli nie masz nic merytorycznego do napisania, to proszę powstrzymaj się od komentrzy, które nic nie wnoszą do tematu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Kolega kupił w tamtym roku cx8070 to komplet z przystawką do kukurydzy, stołem do rzepaku wyszedł go lekko ponad 1 mln. Z tego co mówił to jeżeli podczas jazdy ktoś odbiera ziarno to jest w stanie wykombajnować lekko ponad 3 ha na godzine pszenicy.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

moim zdaniem claas jest przereklamowany .. wydajniejszy jest nh i tanszy o tych samych parametrach .. kuzyn ma 3 lata tucano i sam mówi że myślał że bedzie to lepsza maszyna


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

@antoni to ze obkasza 400ha oznacza ma szastać kasą ? jaka sytacja w rolnictwie jest kazdy wie wiec trzeba szukac oszczędności na kazdym kroku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak kupujesz nową maszyne to ja bym na twoim miejscu pojeżdził po rolnikach i popytał......A nie na forum....

Moj znajomy dwa lata temu kupował kombajn i przeprowadzał wywiad to te Tucano podobno straszna porażka..... Tyle wiem..


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Będę szukał użytkowników jak już zapadnie ostateczna decyzja o zakupie. Od forum zaczynam. O tych Tucanach też raczej słabsze opinie słyszałem. Czekam na nowego Tucana. Zobaczymy czy będzie miał jakieś większe zmiany konstrukcyjne. Odnośnie NH, to tak jak napisałem, TCek to całkiem udana maszyna, mająca jednak pewne wady. Jedną z większych jest to, że przezbrojenie ze zboża na kukurydzę to cały dzień dla dwóch osób. Ale też jak Lexion ma kosztować 200tys. więcej od swojego odpowiednika NH, to raczej wybór będzie prosty.

Co ma wersja HD w CXach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

Dla mnie NH już obraża rolników że niby mali te Polskie chłopki a ceny u nie których przestawicieli są droższe jak Claas

 

ja osobiści wybrał bym lexiona lub JD seria T,, na twoim miejscu nowe tucano będzie takie jak lexion

 

 

dla mnie już się liczy tylko CLAAS i JOHN DEERE szkoda że JD nie ma małych kombajnów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Co do Tucano, czekam na parametry nowej generacji. Rury z górnym wysypem pewnie nie da złożyć pełnej? Czy do Tucana 450 lub NH CX 6090 jest sens rozważyć przystawkę do kukurydzy 8 rzędów? No i podstawowe pytanie: jak dużo trzeba przezbroić pomiędzy kukurydzą a zbożem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

8 będzie pewnie dużo droższa a wydajności nie zwiększy bo w mocnej kuku bedziesz stał w miejscu. Także moim zdaniem lepiej 6. Pytanie jeszcze jakim siewnikiem siejesz kuku bo jeśli 8 rzędowym no to wtedy mozna by sie jeszcze chwile nad tym zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

No sieje 6 i to jest jak najbardziej argument za przystawką o takiej samej liczbie rzędów. Tak przypuszczałem, że ósemka bardziej do CX8000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Zależy od wyposażenia licząc w podstawach w cenach wrześniowych różnica wynosi 200 tys. Odpowiadając na inne pytania, cx8 w podstawie kupisz poniżej miliona, 8 rzedowa możesz czepiać zarówno do cx6 oraz cx8 jedyne co to konieczny jest 3 silownik, przezbrojenie na kukurydzę: klepisko, zaslepy na bęben, sito górne, wyjąć połowę noży z szarpacza i to chyba generalnie wszystko. W razie pytań służę pomocą.

Edytowano przez mario_08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Deutz Fahr to dla mnie egzotyka w kombajnach. Jak mam w kombajnie do qq zmieniać klepisko, to nie chcę takiego kombajnu.

Czy w każdym kombajnie trzeba zakładać przysłony na bęben? Nie ma w ofercie uniwersalnych? Co sądzicie o serii W i T z JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Zaraz zacznie się mój drugi sezon na cx6080. Pierwszy przeszedł bezboleśnie w sumie to nawet nie wiedziałem że miałem żniwa. W tym roku w żniwa pod kosę o 30 ha mniej ale za to trochę powykładało. Realna wydajność godzinowa przy sypaniu na postoju do 18 ton pszenicy. Spalanie średnie za zeszły rok nie więcej jak 14 litrów na hektar. W porównaiu z tc którym kosiłem wcześniej jest duża różnica.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1darek1    1

Przyjacielu to co napisałeś to oksymoron ;) jeżeli kredyt to nie bezzwrotny, ale jeżeli chcesz kupić świadomie a nie to co wepcha Ci spezedawca którego umiejętnoścli sprzedaży, manipulacji i persfazji trafią właśnie w twoje potrzeby co pewnie jest kwestią czasu ...- zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianoooo
      Witam Planuję zakup przyczepy mianowicie Mengele lub krone titan. Mam pytanie odnośnie która z przyczep jest lepszym wyborem dodam, że oprócz sianokiszonki woziła będzie jeszcze kukurydzę łąk mam około 18 ha. Mam pytanie również na temat rozdawania paszy z pryzmy mam wycinak szczękowy lecz aktualny budynek nie pozwala na wóz paszowy. Jak to jest z rozdawaniem jej ręcznie z wyciętej kostki słyszałem, że lepiej niż z bel ?
    • Przez jeziu89
      Dzień dobry,
      na początek krótka wizytówka, żeby łatwiej było Wam mi pomoc
      Na codzień pracuje w firmie nasiennej. Dodatkowo prowadzę z teściem gospodarstwo na 30ha słabych stanowisk na pograniczu lubuskiego i wielkopolski. Główna uprawa: kukurydza na ziarno (ok 20ha)
      Jednym z glowniejszych kierunków działalności są usługi związane z siewem kukurydzy (ok 800ha) i zbiorów zbóż i kukurydzy (łącznie prawie 1000ha) 
      Jaka suszarnie polecicie przy założeniu ze chcielibyśmy skupować od rolników w sezonie ok 1000-1500t mokrej kukurydzy. Do tej pory korzystaliśmy z usługi suszenia. Lecz wiadomo różnie z tym bywa. 
      Zasilanie suszarni tylko LPG. Przechowywanie suchej kukurydzy tylko hala. Budżet 250tys suszarnia. Kosimy głównie to co siejemy czyli DENTy 
      Rolnicy u których kosimy to maja różne pola, 2/5/10 ha co za tym idzie tracimy czas na przejazdy. Wiec dostawy mokrej na suszarnie o różnych częstotliwościach. Dziennie jesteśmy w stanie skosić 20-35ha
      Co polecacie z praktycznego punktu widzenia? 
      Stacjonarna czy przewożona ?
      porcjowa czy o ruchu ciągłym ?
      chłodnica czy bez ?
      daszkowa?
      Jaka wydajność dobowa? Myśleliśmy ok 120/150t/dobę 
      Drzewicz, Araj, PolNet...?
       
      Dzieki za pomoc!
    • Przez Bycek1234
      Witam,
      chciałbym kupić kombajn lecz nie jestem zbyt zorientowany w tej sprawie. Myślę nad Dominatorem 78 i chciałbym zapytać co myślicie o tym modelu i ogólnie na co zwracać uwagę przy kupnie kombajnu
    • Przez Bocian6230
      Planuje zakup kombajnu 1075 i stąd moje pytanie może ktoś takowego posiada do sprzedaży ? Maszyna nie na handel tylko na własne potrzeby , olx i inne serwisy przejrzane ,ale nic ciekawego znaleźć nie można 
    • Przez KubaMF
      Witam, po dłuższym czasie jednak rezygnujemy z poszukiwań zetora i ursusa. Dużo poczytaliśmy na temat wyżej wymienionych casów i fergusonów. I teraz jednak będziemy celować w te modele. I tu moje pytanie co waszym zdaniem będzie lepsze ? Budżet 75000-80000 zł, areał 20 ha z tendencją wzrostową. Ciekawi mnie głównie case, skrzynia jest bardzo fajna bo nie jakoś bardzo rozbudowania jak w mf i myślę że tym samym jest mniej awaryjna. Najbardziej ciekawi mnie silnik bo w każdym mx-ie jest ten sam silnik tam sama pojemność itp. Więc tu moje pytanie na jakieś podstawię jest tutaj zwiększana moc z każdym modelem, dawka paliwa ? Jak oceniacie która marka jest bardziej przyjemniejsza w jakiś naprawach, już przerabiałem tryliard razy który się bardziej psuje ale ja jestem zdanie że wszystko co by nie było się psuje, więc pytam się o koszty takie mniej więcej  Wiadomo że będzie głównym ciągnikiem i przeważnie to jakieś ciężkie prace. Dziękuje za pomoc w wyborze 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj