Polecane posty

ziomall1991    1

super sprawa mieć taki zestaw,jak taki kupisz to napewno będziesz z niego zadowolony :)i brałbym ten troche tańszy bo jest w orginale nie mam przekonania do takich co juz były malowane i niby po generalnym remoncie.

qqq    18

Znam ziomka tego co sprzedaje Amazone z pierwszego ogłoszenia,coś od niego kupowałem.Jeśli chodzi o zestawy to z pierwszego ogłoszenia brona KG czyli moc straszna,wał gumowy a nie oponowy ,a siewniki seria 302 w obu ogłoszeniach ,tylko w pierwszym rotec z regulacja,w drugim talerz z płoza.Generalnie też nie lubię malowanych rzeczy.Osobiście skłoniłbym się chyba ku pierwszemu.

Edytowano przez qqq

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    337

Nie zakładam nowego tematu, piszę w tym może się czegoś dowiem jeszcze. 

Stoję przed wyborem zestawu uprawowo siewnego Amazone. 

Mniej więcej na starcie mam wybrany model KE Super + AD Specjal szerokość 3m + 400 nadstawka czyli jakiś tam standard. 

Teraz mam pytanie co warto dobrać/zmienić w bronie czy samym siewniku. 

Uprawa tradycyjna tj. orkowa jak i bezorkowa po uprawce na głęboko czy mulcz nie wykluczam. 

Gleby od piachu do czerwonej gliny, kamienie staram się zbierać , ale coś się trafi raz czy dwa na 10ha. 

KE czy warto dopłacać do KX czy KG? 

AD Specjal czy warto dopłacać do Super (różnica tylko pojemnością paki)?

Hydrauliczny docisk redlic - tu jestem za

Podział skrzyni do wysiewu drobnych nasion (zdaje to egzamin, bo pottinger ma to lepiej rozwiązane)

Rolki dociskowe - trochę kosztuje ale super sprawa, tylko te mocowanie  :wacko:

Komputer:

Amalog podstawowe rzeczy 

Amadrill zmiana normy wysiewu i docisku redlic w trakcji jazdy w zależności od warunków - super na mozaiki 

Amatron to co wyżej + gps i możliwość łączenie z innymi gratami amazone? 

Coś jeszcze?? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TomaszN
      Witam wczoraj zakupiłem Nowy nabytek jakim jest amazonka d7 specjal II 2.5m i m ma pytanie bo zostały zmienione kółka wysiewające jeszcze przez Niemca . I czy te kółka mają mieć luz ? bo gdy ruszam palcem jest delikatny ruch . A gdy napędza przekładnia nie chodzi jakoś tak gładko tylko tak troszeczkę skacze ? Czy te siewniki tak mają ?
    • Przez Adaskooo96
      Witam . mam problem z sortownikiem mianowicie gdy założę sita dół 35 góra 45 dolne sito się zatyka . próbowałem już ustawiać sortownik pod większym kątem i dalej to samo . macie panowie jakieś porady co mogę jeszcze zrobić ? 🤔
    • Przez kamil800
      Witam
      Mialem problemy z ustawieniem ilosci wysiania rzepaku lecz po ustawieniu tych klapek od dolu wysiewki bylo git i rzepak powschodzil bez zadnych przerw ani nic. Teraz chcialem zasiac pszenice i robie probe krecona i wychodzi 2.1kg robie jeszcze raz na tym samym ustawieniu tylko szybciej znacznie krece kolem i wychodzi 1.9kg. Ilosc wysiewu zalezna jest od predkosci krecenia kolem. Jak krece tak samo to wychodzi idealnie taka sama waga (3 razy pod rzad) a im wolniej to wychodzi wiecej, im szybciej to mniej. Wysiewki kreca sie ladnie rowno, bez zadnych przyciec. Czy to skrzynia cos odwala? Czy jest cos jeszcze co moze na to wplywac? 

W sumie na jakiej zasadzie dziala ta skrzynia? Czy rodzaj oleju jakim jest zalana ma jakis wplyw na wysiew?
    • Przez jarekvip99
      Która z tych maszyn będzie lepsza gruber na 7 łap czy agregat do uprawy bezorkowej na 11 łap z podcinaczami? głównie chodzi o uprawę po żniwach po ściernisku na około 10-15 cm. która będzie lepiej mieszała wszystko?
    • Przez groszek
      Witam czy ktoś z was sieje rozsiewaczem amazone za-u 1501 na szerokość 21m? Interesuje mnie długość łopatek na tarczach do wysiewu saletry amonowej na 21 m

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.