pawlik1m

dmuchawa do zboża

Polecane posty

pawlik1m    0

witam wszystkim

 

Z racji że zbliżają się żniwa, postanowiłem zrobić sobie dmuchawe do zboża. Jak wiadomo nowa sporo kosztuje a że lubie majsterkować, wpadłem na pewien pomysł. Otóż mam niepotrzebny silnik trójfazowy o mocy 7kw, który do dmuchawy powinien sie nadać, znajdzie sie tez u mnie koło toporowe od sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy, razem z oryginalnymi obudowami łożysk i łożyskami. Kilka rzeczy trzeba tylko z niego zdemontować np. noże i myśle że jako naped dmuchawy powinno sie nadać, skoro wygania z rury mokrą kukurydze, powinno dać sobie rade ze zbożem. Znajdzie się i kosz zasypowy ze starego gniotownika, pojemność jakieś 300 kg.

 

i tu moje pytanie co wy o całej konstrukcji sądzicie zda to egzamin może macie jakieś sugestie pomysły prosze o info

Edytowano przez pawlik1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan-BP    0

napisz jak wysoko masz zamiar podnosic zboze? ciekawy temat sam myslalem nad czyms takim ale z braku czasu, zawsze jest cos innego do zrobienia ;) moze teraz sie zmobilizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Do podawania zboża nie jest potrzebny wielki wentylator, ale im wyższa "wydajność" wentylatora, tym większa wydajność ze zbożem. Najważniejsza jest konstrukcja zwężki do pobierania zboża oraz "cyklon" na końcu.

 

Ja stosuję do podawania zboża na wysokość około 5m zwykłą dmuchawę do siana o górnym zasypie. Przyczepa rozładowuje się w 15 minut (tyle, ile da radę przesypać łopatami), dodatkowo zboże jest przewiane z plew :D Silnik mam 5,5KW, jest ciut za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik1m    0

co do wysokości podnoszenia to połowa zboża do silosu na 9m a reszta to do zasieków w stodole mam ich siedem do kazdego wchodzi gdzieś po 4 przyczepy 4,5t

 

co to jest ten cały cyklon jak to wyglada i czy da samemu dorobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Wylot dmuchawy musisz czymś zakończyć, aby zboże swobodnie spadało w dół do zbiornika, inaczej będą duże uszkodzenia mechaniczne, a zboże będzie leciało wszędzie, gnane podmuchem. Dlatego zakańcza się dmuchawę cyklonem, który zawirowuje strumień i go wygasza, aby zboże wytraciło prędkość.

 

 

To coś takiego https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRgz3SnSS-xa6G5xQzTU3LLqXuqHPJM9anMrmH3iwYMXKkt0pY6674AaSnc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik1m    0

no panowie dmuchawa prawie ukończona zostało tylko zrobić instalacje elektryczną bo na razie jest na krótko na sucho chodzi i dmucha jak tylko kolega mi zrobi elektr robimy próbę generalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy60    0

witam wszystkim

 

Z racji że zbliżają się żniwa, postanowiłem zrobić sobie dmuchawe do zboża. Jak wiadomo nowa sporo kosztuje a że lubie majsterkować, wpadłem na pewien pomysł. Otóż mam niepotrzebny silnik trójfazowy o mocy 7kw, który do dmuchawy powinien sie nadać, znajdzie sie tez u mnie koło toporowe od sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy, razem z oryginalnymi obudowami łożysk i łożyskami. Kilka rzeczy trzeba tylko z niego zdemontować np. noże i myśle że jako naped dmuchawy powinno sie nadać, skoro wygania z rury mokrą kukurydze, powinno dać sobie rade ze zbożem. Znajdzie się i kosz zasypowy ze starego gniotownika, pojemność jakieś 300 kg.

 

i tu moje pytanie co wy o całej konstrukcji sądzicie zda to egzamin może macie jakieś sugestie pomysły prosze o info

 

witam wszystkim

 

Z racji że zbliżają się żniwa, postanowiłem zrobić sobie dmuchawe do zboża. Jak wiadomo nowa sporo kosztuje a że lubie majsterkować, wpadłem na pewien pomysł. Otóż mam niepotrzebny silnik trójfazowy o mocy 7kw, który do dmuchawy powinien sie nadać, znajdzie sie tez u mnie koło toporowe od sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy, razem z oryginalnymi obudowami łożysk i łożyskami. Kilka rzeczy trzeba tylko z niego zdemontować np. noże i myśle że jako naped dmuchawy powinno sie nadać, skoro wygania z rury mokrą kukurydze, powinno dać sobie rade ze zbożem. Znajdzie się i kosz zasypowy ze starego gniotownika, pojemność jakieś 300 kg.

 

i tu moje pytanie co wy o całej konstrukcji sądzicie zda to egzamin może macie jakieś sugestie pomysły prosze o info

 

Ja kupiłem za 2 tyś dmuchawę produkcji DDR .Pisze na niej -system kohla sprawuje się na piątkę.Wcześniej miałem żmijkę-ale mam dużo owsa i nie szło.Widziałem takie w necie.Zrobiłem w burtach tylnych szybry-i po prostu idzie samo.Trzeba mieć dobry wzór żeby zrobić dobrą dmuchawę.moja to by pchała ziarno może i 10 metrów w górę,ale niema takiej potrzeby.Ale 6-7 metrów to idzie.Silnik ma 5 Kw.dalsze info na meila      czarna9641@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez michal_19
      Czy zaprawiajac pszenżyto zaprawą i nawozem donasiennym łączycie razem te zabiegi , czy najpierw zaprawa potem nawóz. Chciałbym zaprawic kinto duo + primus b+ i nie wiem czy robić to oddZielnie czy razem. 
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez kamil1614
      Kupię kukurydzę w okolicach Łańcut, Przeworsk (woj. Podkarpackie) cena za tonę 450 brutto, oferuje również odbiór osobisty prosto z pola jak i z gospodarstwa. Proszę dzwonić pod numer 889111061.
    • Przez Luki1988
      Witam, 
      czy ktoś z forumowiczów przerabiał lejka na zaprawiarkę? Coś tam w necie jest na ten temat ale potrzebuje więcej opinii.
      Do tej pory betoniarka szła w ruch ale to żmudna robota bo betoniarka mała i z równomiernym wymieszaniem też jest ciężko.  Zaprawiam na mokro.
      Będę zmieniał lejka na coś dwu tarczowego i mam okazję coś pokombinować:)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj