KLIN12345

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszekd    110

Marcin91 Jak możesz to zrób kilka fotek chętnie zobaczę jak to wygląda. Może i umnie by pomogło takie rozwiązanie.

 

Ja swoim rocznie kosze oko 100 hektarów i gdyby było gdzie to bym jeszcze z 50 zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
tomasz1515 60 ha na bizona to nie jest duzo ja zanim kupilem 2 kilka lat temu jechalem kolo 120 rocznie a moj sasiad mial 2 sztuki i w sezonie nimi kosil 300 ha to jest wyczyn

nie mam to sie nie znam ile można max ha wykosić ale u nas facet ma 170 ha i kosi dwoma suprami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
tomasz1515 60 ha na bizona to nie jest duzo ja zanim kupilem 2 kilka lat temu jechalem kolo 120 rocznie a moj sasiad mial 2 sztuki i w sezonie nimi kosil 300 ha to jest wyczyn

 

Mój robił łącznie rocznie koło 300 ha. 82 rocznik. I jakoś służy do dziś. Co prawda robi mniej ha (koło 100) ale psokojnie se radzi.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Mój robił łącznie rocznie koło 300 ha. 82 rocznik. I jakoś służy do dziś. Co prawda robi mniej ha (koło 100) ale psokojnie se radzi.

300h to niemożliwe moim zdaniem chyba ze byś kosił bezawaryjnie i ciągle by było słońce, ale i tak nie wierzę bo u nas facet ma dwa i kosi nimi 170 ha a usług nie chce robić bo mówi że ma dużo swojego i nie ma przez to czasu, dodam ze to są dobre supry bo obydwa z tego co pamiętam to z 88 roku :P

nie nie nie ja w to nie uwierze bo 300 ha to koszą o wiele wydajniejszymi kombajnami i i to tak udaje im sie na styk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Wieś Kamionki Małe zajmuję powierzchnię 750,8 ha. Wieś Kamionki Duże (a właściwie Kamionka Duża) 750,4. Ornych gruntów u nas w małych jest 340. Od lat 84-88 obsługiwał kamionki małe część dużych i resztę okolicznych wiosek jako że był to jedyny prywatny Bizon. Bizon z 82 roku jest.

 

Może nie zawsze było to 300 ale oscylowało w granicach 300. I nie próbuj mi wmawiać coś o czym wiem. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

O i to jest kompetentna wypowiedź. @quercus, równy gość... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
Marcin91 Jak możesz to zrób kilka fotek chętnie zobaczę jak to wygląda. Może i umnie by pomogło takie rozwiązanie.

 

Ja swoim rocznie kosze oko 100 hektarów i gdyby było gdzie to bym jeszcze z 50 zrobił

 

 

Zdjęcie jest wstawione do galerii z Bizonkami... ;)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Wieś Kamionki Małe zajmuję powierzchnię 750,8 ha. Wieś Kamionki Duże (a właściwie Kamionka Duża) 750,4. Ornych gruntów u nas w małych jest 340. Od lat 84-88 obsługiwał kamionki małe część dużych i resztę okolicznych wiosek jako że był to jedyny prywatny Bizon. Bizon z 82 roku jest.

 

Może nie zawsze było to 300 ale oscylowało w granicach 300. I nie próbuj mi wmawiać coś o czym wiem. ;)

no może i tak ale u mnie nikt jednym bizonem nie kosi tyle ha i ciężko mi w to uwierzyć bo 300 ha to mnóstwo hektarów :P nigdy bym nie pomyślał ze taki bizonek jest w stanie tyle wykosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No wieże Ci bo ja też z niedowierzaniem tego słuchałem od dziadka. Raz tylko udało im się zmłócić 310ha. Tak to robili około 250. Tylko żę on tyle ha młócił przez kilka lat bo potem pojawił się kolejny Bizon i następny i następny. I wtedy zeszliśmy do 130 ha rocznie.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prymus    0

ja też jeżdże na turdusie a co do gotowania oleju to przede wszystkim musi być czysta chłodnica wody i oleju przed każdym wyjazdem kompresor i przedmuchać az będzie widać drugą strone i napewno olej się nie zagotujea co do wydajnosci to jeżeli są ładne kawałki pola to można skosić 20ha. dziennie z-058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9540    0
ja też jeżdże na turdusie a co do gotowania oleju to przede wszystkim musi być czysta chłodnica wody i oleju przed każdym wyjazdem kompresor i przedmuchać az będzie widać drugą strone i napewno olej się nie zagotujea co do wydajnosci to jeżeli są ładne kawałki pola to można skosić 20ha. dziennie z-058

O tuż to , przed każdym wyjazdem obowiązkowe czyszczenie a wtedy napewno będzie lepiej .Ja tak robie i nigdy jeszcze olej nieprzekroczył żielonego pola na wskażniku i to przy suprolu który wymieniam razem z filtrami co rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12
Turdus to nie olej, szybko się grzeje i nie jest taki mineralny. Z Fuchsa będziesz zadowolony.. :huh:

Panowie bez przesady .Jakby główną przyczyną grzania silnika miała być jakośc oleju to w niedługim czsie będziemy

mieli silniki bez chlodnic.Myślcie co piszecie. Olej FUSCHI ma dobrą plókalnośc ma dobre parametry,jest dobrej klasy olejem. Ale te cechy w bardzo małym stopniu przyczynią sie do zbicia temperat. wody.Nie piszcie glupot ze po tym oleju spadnie koledze temp. ze 120 na100. Są i na polskim rynku dobre olejenie nie odchodzące od parametrów w/w

Możesz zalac i turdusem ale przyczyny szukal w czym innym

sprawdz sobie w prosty ssposób

wez wykręc czujnik oleju weż czajnik elektryczny do kombajnu zagotuj wode wyłącz go wlóż wniego tenczujnik

powinno być ok 100 stopni na pulpicie i cała filozofia .Jezeli masz tak cały czs ijest pełna przepustowosc

oleju na chłodnice tzn dobrze otwartyy zawór przy silniku to jest przy tak dobrym silniku wina czujnika nadajnika przy silniku bądz odbiornika na pulpicie ,bądz są oba dobre ale nie mogą ze sobą współpracować glównie tenna pulpicie

jest ich kilka typów i szaleją sobie. Moja rada niech cie nie naciągają na koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12
Napisano (edytowany)

chodzi ci o temp. oleju czy ciśnienie ?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmech    1

Nie wiem dlaczego czepiacie się oleju,(chodzi mi o markę) jak ktoś już nadmienił winą jest chłodnica która musi być CZYSTA!nie może być ani trochę

tłusta bo nawet niewielki kurz który zgromadzi się na żeberkach zdecydowanie utrudnia odbieranie ciepła.Najlepiej umyć ją dokładnie jakimś dobrym środkiem

może być to też nitro bo bardzo dobrze zmywa tłuszcz.Ja mam to z praktykowane w dwóch kombajnach,jak się trochę zebrało brudu to temperatura w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w swoim Bizonie Z056 oleju ORLEN Diesel 2 temperatura osiąga czasmi 95 st C a temperatura wody zawsze maksymalnie dochodzi do 65 st C co może być grane... zawór na filtrze jest dobrze ustawiony filtr nowy.... czyszczony codziennie spreżarką 10 atm... podczas koszenia przy każdym wysypie zboża czyszczona siatka z plew....

Dziś jestem posiadaczem wentylatora od OMEGI by chłodził chłodnice oleju... to temperatura nieznacznie spadła i się utrzymywała ale jak weszedł w geste zboże to do 90 st C i już dalej stoi w miejscu...

myślę o dołożeniu 2 chłodnic olejowych najlepiej by było jakby stawić je w poziomie prawa fizyki... ale jak dla mojego skromnego oka to tam mało miejsca... proszę o jakąś odpowiedz wyczerpującą odpowiedz i możliwe fotki

 

PS przepraszam ze odgrzebuje stary temat ale przecież on wraca jak bumerang przy każdych żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Raczej nie masz się czym martwić bo tak ma być, u mnie woda ok 80 a olej 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

mam bizona "87 jest założona dodatkowa chłodnica olejowa, i w największym skwarze woda podchodzi do połowy zielonego pola, a olej do 80 stopni, silnik miał robiony kapitalny remont w tym roku, a zalany jest olejem Avia record CE/SG SAE 20W-50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

na początek rozdziel chłodniczki olejowe i jedną przełóż przed chłodnicę wody. Z tego co mi mówi wujo mechanik, to temperatura oleju ma być 100 stopni. silnik musi mieć swoją temperaturę by odpowiednio pracować, a zwłaszcza diesel. Woda to inna sprawa, ona powinna być jak najchłodniejsza, ale 80 stopni jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes893    0

u mnie woda dochodziła maksymalnie do 75 C a przeciętnie jest okolo 65-70 C. gorzej z olejem nie wiem jaka temperatura bo wskaźnik źle pokazuje albo pokazuje poniżej 40 albo 80 myślę że to nie wina czujnika bo wymieniłem na nowy wskaźnik niby też jest dobry bo przekładałem kable ze wskaźnika wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na początek rozdziel chłodniczki olejowe i jedną przełóż przed chłodnicę wody. Z tego co mi mówi wujo mechanik, to temperatura oleju ma być 100 stopni. silnik musi mieć swoją temperaturę by odpowiednio pracować, a zwłaszcza diesel. Woda to inna sprawa, ona powinna być jak najchłodniejsza, ale 80 stopni jest w porządku.

 

dobra a mozesz dac zdjecie jak to wyglada??? :(

silnik u mnie ma 4 lata bo odrazu po kupnie 30 minut nie pochodzil silnik ten co byl....jak kupiony razem z bizonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

W moim bizonie kiedys olej sie grzał ale w tym roku to wziołem całą chłodnice oleju umiesciłem przed chłodnicą wody i jeszcze dałem ją odwrotnie czyli poziomo zeby te zeberka były pionowo zeby kurz samoczunie opadał a nie sie zbierał miedzy zeberkami i tą blache co była przed chłodnicą wody odciołem i teraz jest gitara olej max 85 stopni a na chłodnicy niema zadnego kurzu po całym dniu, wszystko ładnie wentylator przedmucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

W tym roku sprawdzałem sobie jaką mam temperature oleju i wody: przy czystej kratce temp. wody ok 65-70 stopni, temp. oleju w granicach 70-80 stopni. A gdy kratka jest zabita na maxa temp. wody dochodzi do 80 stopni, a temp. oleju max 90 stopni.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2
kombajn z szarpaczem jak woda 80 stopni to olej 115 jak sie lekko wychyli do 85 max 90 to olej odrazu siedzi na 120 skoro mowisz ze różnica jest 15 stopni to może jest tylko wina wskaźnika bo czujnik wymieniałem
Czujnik mozna sprawdzić wkładając do garnka z gotującąsie wodą i jak pokaże sporą różnicę od 100 stopni to znaczy że cygani.U mnie pokazuje olej od pewnego czasu 40-50 stopni przy 30 stopniowych upałach więc podejrzewam że siada czujnik lub zegar niby nie ma paniki ale kto mi zaręczy że olej nie ma juz setki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
    • Przez warchest
      witam pękł mi blok w bizon rekord i mam takie pytanie gdzie regenerują silniki i jak to cenowo wyglada , a gdzie mozna kupic sam blok ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj