KLIN12345

Temperatura oleju w silniku Bizon Z056

Polecane posty

Arek    218

Przede wszystkim cene ma lepszą :D A turdus wcale nie jest złym olejem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Złym jasne, że nie jest, ale Fuchs leeeeeeeepszy... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wyjaśnij proszę co dokładnie jest w nim lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Bo z zachodu ^_^.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba tak :D Gadać każdy potrafi ale podać jakieś konkretne argumenty to już nie ma chętnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Olej swoją drogą ale najistotniejszą sprawą będzie chłodnica olejowa która jak jest zabita między blaszkami ( a w bizonie często sie to zdaża) to będzie grzało mocno olej.Trzeba zdjąć chłodnicę i wymyć aż będzie prześwit na 2 strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja mam zalany kombajn turdusem i też sie grzał i jest jedna prosta metoda żeby temperatura oleju nie weszła nawet na 80 stopni. Jak ktos prenumeruje top agrar to może wie co mam na myśli. A jeśli nie wiecie to zrobie fotkę i wam pokaże.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ja mam zalany kombajn turdusem i też sie grzał i jest jedna prosta metoda żeby temperatura oleju nie weszła nawet na 80 stopni. Jak ktos prenumeruje top agrar to może wie co mam na myśli. A jeśli nie wiecie to zrobie fotkę i wam pokaże.

 

Pozdro

Było to w którym ze Top-agrarów, ale nie pamiętam. Było jeszcze opisane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Jaka była temperatura wody gdy olej wszedł na 120? Bo jeżeli w okolicach 95 to to normalne,a tym węgierskim badziewiom imitującym aparaturę pomiarową nie ufaj. Ja do miski olejowej mam wsadzony taki termometr jak w C360 do wody (działa na tej samej zasadzie). Różnica pomiarów ok 15 stopni więc sporo. Co do oleju to ja stosuję Mobil Delvac, ew Orlen Diesel 3 w sumie jeden szajs :D . Chłodnice oleju wyjmij i umyj myjką ciśnieniową na gorącą wodę, potem wysusz. PS. kombajn pracuje z szarpaczem?


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Turdus to nie olej, szybko się grzeje i nie jest taki mineralny. Z Fuchsa będziesz zadowolony.. :D

 

Co znaczy że nie jest ,,taki mineralny" ?

Jaką specyfikację ma fuchs a jak turdus (podaj lepkoościową i jakościową).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLIN12345    0

kombajn z szarpaczem jak woda 80 stopni to olej 115 jak sie lekko wychyli do 85 max 90 to olej odrazu siedzi na 120 skoro mowisz ze różnica jest 15 stopni to może jest tylko wina wskaźnika bo czujnik wymieniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Co znaczy że nie jest ,,taki mineralny" ?

Jaką specyfikację ma fuchs a jak turdus (podaj lepkoościową i jakościową).

 

Turdus Powertec SHPD SAE 15W/40 ACEA E5, API CI-4

Turdus SHPD SAE 15W/40 ACEA E3 / E5 API CH-4

 

Fuchs TITAN TRUCK PLUS SAE 15W-40 ACEA E7/E5/E3/B3/A3 API CI-4/SL

Fuchs AGRIFARM MOT 15W-40 ACEA E7 / E5 / E3 API CI-4

 

Jak widać są to praktycznie identyczne jakościowo oleje. Diesel 2 i 3 są już gorsze bo nie spełniają CI-4 i nieco bardziej brudzą silnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

U mnie normą jest 100 - 105 oleju, a głównie temperatura oleju zależy od temperatury wody, która powinna byc w granicach 75 - 85 gdy wzrasta zwyczajnie przy opróżnianiu zbiornika trzeba usunąć plewy z osłony chłodnicy. Z olejem bym nie kombinował, bo sprzęt nie jest nowy i nie opłaca sie lać drogich olejów, a przy pierwszej lepszej awarii węża albo rurki po oleju będzie tylko plama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@arek

Dzięki że podałeś. Ja wiedziałem że specyfikacja tych olei jest prawie identyczna. Chciałem tylko wiedzieć czy @toendt spec od olei to wie i żeby mi wytłumaczył co znaczy ,,nie jest taki mineralny" :D .

No bo wg. lepkości oleje są identyczne, wg api też, może wg acea turdus jest ciut słabszy od fuchsa.

Biorąc jednak pod uwage ile te oleje kosztują to wg. mnie turdus jest bezapelacyjnie lepszy.

 

Wracając jednak do ZO56. U ojca od nowości tj od 1990 do 2005 chodził bizon. Od początku do końca chodził na SUPEROLU CC. Przed żniwami po pierwszym zagrzaniu była zawsze wymiana oleju silnikowego, filtrów olejowych, paliwowych i powietrza. Olej było uważane by zawsze był na górnym stanie. W chwili jak był sprzedawany (3200 mth), nie było szans by puścił dymka po rozgrzaniu, raz tylko były regulowane wtryski po ok 1500 mth i tak żadnych problemów z silnikiem.

Na polu był tak gnany, zwłaszcza z szarpaczem że nieraz czułem jak silnik spada z obrotów i trza było ciut zwolnić.

Podstawą była jednak temperatura na silniku.

Na temp. oleju patrzyłem ale tylko orientacyjenie. Najważniejsza była temp. wody by nie przekroczył 95 stopni.Zazwyczaj jednak jechałem na 85 na 90 jak szła wyżej, stawałem i obowiązkowo czyszczenie osłony chłodnicy i opukanie ręką z kurzu chłodnicy oleju.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
@arek

Dzięki że podałeś. Ja wiedziałem że specyfikacja tych olei jest prawie identyczna. Chciałem tylko wiedzieć czy @toendt spec od olei to wie i żeby mi wytłumaczył co znaczy ,,nie jest taki mineralny" :D .

No bo wg. lepkości oleje są identyczne, wg api też, może wg acea turdus jest ciut słabszy od fuchsa.

Biorąc jednak pod uwage ile te oleje kosztują to wg. mnie turdus jest bezapelacyjnie lepszy.

 

Niestety nie brakuje fachowców, którzy gadają że coś jest lepsze ale nie potrafią tego wytłumaczyć dlaczego :D:) :) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
@arek

Dzięki że podałeś. Ja wiedziałem że specyfikacja tych olei jest prawie identyczna. Chciałem tylko wiedzieć czy @toendt spec od olei to wie i żeby mi wytłumaczył co znaczy ,,nie jest taki mineralny" B) .

No bo wg. lepkości oleje są identyczne, wg api też, może wg acea turdus jest ciut słabszy od fuchsa.

Biorąc jednak pod uwage ile te oleje kosztują to wg. mnie turdus jest bezapelacyjnie lepszy.

 

Wracając jednak do ZO56. U ojca od nowości tj od 1990 do 2005 chodził bizon. Od początku do końca chodził na SUPEROLU CC. Przed żniwami po pierwszym zagrzaniu była zawsze wymiana oleju silnikowego, filtrów olejowych, paliwowych i powietrza. Olej było uważane by zawsze był na górnym stanie. W chwili jak był sprzedawany (3200 mth), nie było szans by puścił dymka po rozgrzaniu, raz tylko były regulowane wtryski po ok 1500 mth i tak żadnych problemów z silnikiem.

Na polu był tak gnany, zwłaszcza z szarpaczem że nieraz czułem jak silnik spada z obrotów i trza było ciut zwolnić.

Podstawą była jednak temperatura na silniku.

Na temp. oleju patrzyłem ale tylko orientacyjenie. Najważniejsza była temp. wody by nie przekroczył 95 stopni.Zazwyczaj jednak jechałem na 85 na 90 jak szła wyżej, stawałem i obowiązkowo czyszczenie osłony chłodnicy i opukanie ręką z kurzu chłodnicy oleju.

 

Wzorowy stan silnika i dobry właściciel.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Bizony Z 056 mają tą tendencję, że się olej grzeje, ale jest na to sposób... U mnie w Bizonie też temp. oleju była większa niż normalnie powinna być... Po pierwszym sezonie rozdzielilśmy te 2 chłodniczki... Jedna pozostała tam gdzie jest, a druga jest bliżej kratki... Nie ma przy tym dużo przeróbek, a efekt w żniwa widać [jest większy przewiew, nie zabija się plewami i kurzem pomiędzy jedną, a drugą i dlatego nie łapie wys. temperatur pow. 100]... I lepiej jest czyścić bo pomiędzy jedną, a drugą chłodniczkę spokojnie można rękę wsadzić i wyczyścić sprężarką... Polecam... Jak będzie ktoś chciał to mogę zrobić zdjęcie jak jest u mnie i pokazać... Pozdr


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Witam mój z056 ma 1900 moto godzin w sumie nikt nie pamięta jak było jak był nowy. Co roku zalewam nowy Turdus do silnika jednak temperatura jest wysoko w upal około 100 stopni. jak zimniejsze obroty silnika do 2200 obr/min to temp spada o dobre 10 stopni. Dodam ze często koszę leżące żyta i wtedy kręcę na 2500 obr/min. Wydaje mi się że gdyby powierzchnia chłodnicy oleju była większa wtedy nie było by tego problemu. Dodam ze woda stoi w normie chyba że siatka chłodnicy jest mocno zatkana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
Witam mój z056 ma 1900 moto godzin w sumie nikt nie pamięta jak było jak był nowy. Co roku zalewam nowy Turdus do silnika jednak temperatura jest wysoko w upal około 100 stopni. jak zimniejsze obroty silnika do 2200 obr/min to temp spada o dobre 10 stopni. Dodam ze często koszę leżące żyta i wtedy kręcę na 2500 obr/min. Wydaje mi się że gdyby powierzchnia chłodnicy oleju była większa wtedy nie było by tego problemu. Dodam ze woda stoi w normie chyba że siatka chłodnicy jest mocno zatkana.

 

A chłodnice olejowe masz rozdzielone czy tak jak oryginalnie jedna za drugą???


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

facet co u mnie kosi bizonem to dwa razy na ha przeleci chłodnice miotełką i jazda dalej i nigdy nie narzekał na grzanie sie oleju czy gotowanie wody tak jak inni co mają bizony, po za tym ten bizon jest z 80 roku i facet jeździ nim jak głupi, kosi swoje 30ha i około następne tyle na usługach, aż dziw ze tyle daje rady :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Mój jest z 87r. Ja chłodnice to czyszcze zawsze jak zjeżdża już po całym dniu koszenia... dry.gif A w trakcie koszenia oczywiście kratka jest omiatana też z plew i tego kurzu co tam przystaje... Olej nie grzeje się nam jak mamy te chłodnice rozdzielone, a u niektórych słyszę jak narzekają na to... A my w sezonie robimy swoim ponad 100ha... W ostatnie żniwa ok. 45ha to był sam rzepak... A swoich mamy tylko ok. 14ha... smile.gif Reszta usługi...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLIN12345    0

tomasz1515 60 ha na bizona to nie jest duzo ja zanim kupilem 2 kilka lat temu jechalem kolo 120 rocznie a moj sasiad mial 2 sztuki i w sezonie nimi kosil 300 ha to jest wyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
    • Przez warchest
      witam pękł mi blok w bizon rekord i mam takie pytanie gdzie regenerują silniki i jak to cenowo wyglada , a gdzie mozna kupic sam blok ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj