Gość M

Kto ma najmocniejszy ciągnik na agrofoto?

Polecane posty

brzozak2    241
jak by sie juz czepiac szczegółów to MF 8240 nie ma 125 KW (170KM) tak jak pdaje producent tylko 115,7KW. Czyżby to tez było leczenie komleksów czy chwyt marketnigowy wink.gif

 

Kurna pewnie i racja myslalem ze ten cienias ma chociaz te 170 KM, a tu jeszcze mu 10 wcielo, wogole dupny jakis ten ciagnik caly czas cos sie sypie, ale dokladniej tu nie bede sie rozpisywal bo offtopa wale.

 

Natomiast teraz to wogole sie balagan zrobil w odniesieniu do poprzednich postow bo 1614 ma 160 KM, czy pronoar 15** 150 KM to to juz wogole pomylka B) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
@mav-taki piękny post mi wcięło <_<-ale do rzeczy -w swojej sprytnej książeczce mam napisane JD 7920 -moc nominalna 147 kW,maksymalna 158 kW,Boost 172 kW (wg.normy ECE) i odpowiednio 153,164 i 179 kW wg.normy ISO a więc ten silnik generuje coś takiego jak coś co Niemcy pięknie nazywają "Ueberleistung" B)-u mnie jest to odpowiednio 59 i 61 kW (bez boosta B)).I jeszcze ciekawostka -wedle tej książeczki np.Ursus 5714 mojego sąsiada posiada 57 kW -i to wg.normy ISO-a więc sąsiad ściemnia ,że ma 81 KM B)

 

@jaro brakuje jeszcze mocy maksymalnej z Boost B)

 

Ursus 5714 był produkowany jeszcze w latach 90-tych wyłącznie na eksport i wtedy miał moc 57kW/78KM a po wprowadzeniu go na polski rynek prawdopodobnie zwiększono mu moc do 81KM, aby mógł zastąpić Ursusa 6014.

Podobnie jak kiedyś 4514 miał 60KM a teraz ma 66KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Boost to jest wtedy jak się wkurzę...<_<

Tyle,że ciekawe wg.jakiej normy ?ISO,ECE a może DIN ?

Ale skrzynię to on ma ciekawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mav dzieki za wszelkie wyjaśnienia <_<

ja mam inny przykład.to są linki do ciagników które mają podana moc przez producenta równą 74kW, silniki spełniają nomy TIER II

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/jo...owrquadplus.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Cl...s456RX_2005.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/MF5455_2005.pdf

 

innych pasujących modeli nie znalazłem.chodzi mi głównie o to że w claasie jest niby motor JD....

znacie jeszcze jakieś inne linki testów???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Ja mam Fendt Favorit 824 kw169(230km). Masa 7800kg, pojemność 6871cm3, podnośnik pompa 102l/min tył, przód 50l, poziom hałasu 72db, obr wałka 750/1000. Sprzęt 9cio letni


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

moj sasiad w 2004 kupil nowego fenda 290km za 106.000 euro rok temu john deere 180km a oprucz tego ma 1614 1224 912 330 i john deere 120 koni w zeszlym roku kupil tez claas lexion 540 za 800.000zl robiony na zamowienie ma 600 hektarow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

a mój sąsiad ma słonia z trąbą w lodówce :) w dodatku ma lexiona 600 za 1mln zł Fendta 936 i jd 8530 :) i milon hektarów he Co za dziecinada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja mam tylko starą C360 :) :)

ALE ONA JEST NIEZNISZCZALNA :) :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

yyy...@peres: wrzuć zdjęcia do galeri wtedyy możemy uwierzyć a nie taka ściema...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

i po co to sie chwalic i pisac kto ma silniejszy ciagnik jak i tak co drugi post to wieksza moc,jeden pisze ze 125 drugi post juz napisane ze 135 az w koncu dojdziecie do 500KM :) ,zeby kazdy pisal prawde inaczej by wygladal ten temat,ale kto by nie chcial zaimponowac kolegom z forum i napisac ze ma mocniejszy ciagnik od kogos tam...takie cos nie ma sensu... :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

zetor5340 masz racje niedługo wyjdzie na to ze przeciętny polski rolnik ma 600 konne challengery...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

dokladnie zetor.... :):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsango   
Gość xsango

ci co mają najmocniejsze ciągniki ani jeden nie ma zdj na af cos mi tu nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

a ja mam 80 konnego Deutza Agroplusa i to mi narazie wystarczy.a co do tych najmocniejszych ciagnikow to u wielu z chwalipietow to te kucyki sa nie wykorzystane i taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a co do tych najmocniejszych ciagnikow to u wielu z chwalipietow to te kucyki sa nie wykorzystane i taka jest prawda.

 

nie rozumiem co chiales osiagnac przez ta dygresje???? jesli ktos ma niewykorzystany to i tak kiedys musi wymienic maszyny do niego, wiec jak uzbiera troche kasy i bedzie mial chec zakupu to kupi juz taki zestaw aby pasowal, nie od razu krakow zbudowano, kazdy racjonalnie myslacy rolnik tak zrobi :angry:

 

do swojego DF zalozyles sprzet co 30 lat temu chodzil w 912 i jest gitara tak?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

moze zle mnie zrozumiales nie chcialem Cie obrazic.a tak poza tym to deutz ma wszystkie maszyny dopasowane do mocy i moich potrzeb.maszyn do uprawy ziemi mam malo bo ich nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Ja mam jelenia 125km kurcze to jestem gdziesz na koncu listy :blink: :D:( :rolleyes:


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

@ mateo12 a cos ty taki niezadowolony z tego JD ??? moze sie zamienimy:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj