bydlo123

Chciałbym założyć hodowle bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DawidStpie    0
Napisano (edytowany)

Połączone

 

 

Chcę kupić 3 byczki 80-150kg a potem za rok jeszcze 3 planuje wsiać 1ha trawy i 1,5 qq i 1,5 żyta na sianokiszonke 3 x w roku .wyliczyłem że powino mi starczyć 60 ton qq i z 30 balotów siana z 2 pokosów i ok 50 bali sianokiszonki powiedzcie czy się zgadzacie.

 

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidStpie    0

Tak i ktoś będzie czepał kase z moiej z
iemi
Prosze o normalne odpowiedzi od rolników a nie jnformatyków dzięki za uczciwe odpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidStpie    0

Każdy grosz jest dobry i nie mów że nie da się zarobić bo jeśli tylko żyto na ziarno się sieje
A zresztą praca na roli to czysta przyjemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamboleo    15

moze dla ciebie tak, ale przy dzisiejszych cenach mleka, swin i ziaren to nie mow mi o przyjemnosci...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czepnij sie ale w głowę. 3 hektary kiszonek dla 3 byczkow chyba jak se zapakujesz w worki na smieci po 10 kg balociki wlacz myślenie i wgl ggdzie sa admini ze pozwalaja na takie tematy . bo jest ich juz set ." mam hektar ziemi ile utrzymam byków" serio ci radze wez sie ucz lepiej do testów gimnazialnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidStpie    0

Powiem tak nie 3 tylko myślałem o 6-do 8 a pozatym nie mam 13 lat żebyś tak się do mnie zwracał troszke wyluzuj
Jeszcze jedno lepiej mieć więce niż sprzedać byka 350 bo mam taką możliwość zeby sprzedać nadmiar sąsiadowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Mnie też denerwują takie tematy. Przede wszystkim na 3 czy 6 sztuk to moim zdaniem nie ma sensu z kiszonkami, bo zbyt kosztowne, a później i tak spleśnieje, bo nie nadążysz skarmiać. Jak już się upierasz przy tym tych byczkach. To na pewno trochę zboża. Dobre siano i okopowe np. ziemniaki, marchew. 

Gdybyś chciał robić sianokiszonkę to w małych kostkach. :D 

 

Przy Twoich wyliczeniach to spokojnie bym 10 sztuk utrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Nie chcesz dzierżawic żeby się dorabiali na Twoim majątku to sprzedaj ;d Na takim areale więcej sie orobisz niż zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej piszą na 6 sztuk to śruta sianko ziemniaki,buraki dokupisz marchwi odpadowej,zawsze można wysłodków buraczanych i będą sobie rosły,do sianokiszonki trzeba mieć dobrej jakości trawy bo inaczej szkoda zachodu.Zobaczysz czy się będzie opłacać trzymać.Wtedy można myśleć o zwiększeniu liczby a nie od razu 1,5 h qq na 6sztuk.0,5h to góra jeśli chcesz koniecznie qq.Zawsze na zielonkę kawałek możesz posiać.Np wyki z owsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidStpie    0

Ale jak nie zrobisz kiszonki to nieużywisz ale może zwiększe obsade do 10 i dodam okopowe i słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Że bez kiszonki nie wyżywisz 6 sztuk. Skoro tak twierdzisz to naprawdę sprzedaj te pole. Do 10 sztuk to okopowe i inne zapchaj kiszkę, a powyżej 10 sztuk to możesz bawić się w kiszonki. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Kolego weź sobie sprawdź normy żywienia bydła i nie zadawaj idiotycznych pytań, 4 ha jakieś klasy ?  jaka zawartość składników, jaki kompleks, klasa ? jakie plony osiągasz ? może to 4 ha piachu  czy 4 ha mady rzecznej  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
Napisano (edytowany)

,, Mam 4ha i nie wiem co zasiać,, Jak narazie siejesz tylko ferment. Tematów tego typu jest multum, z resztą założyłeś już wcześniej podobny, w którym to usiłował Ci pomóc mój ulubiony user(MlodyRolnik32), ale ku mojej i podejrzewam nie tylko mojej wielkiej radości @kris14 go zamknął. Z resztą z tym tematem też tak będzie. Najpierw poczytaj trochę, a potem pytaj. Nikt nie da Ci złotej recepty na Twe bóle.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jest jeden główny temat o zakładaniu hodowli to się go trzymajmy, bo za chwilę będzie 1500 tematów po kolei 1ha, 1,5ha, 2ha, 2,5ha i czy 3,4,5,6,7,8,9,10 byczków. To rozdrobnienie nie jest potrzebne.

 

Nikt się przecież nie obrazi jeżeli poruszysz wątek od nowa w istniejącym temacie. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72490-chcia%C5%82bym-za%C5%82o%C5%BCy%C4%87-hodowle-byd%C5%82a/

 

Już nie będę tym najgorszym, tematu nie zamykam, ale go połączę a posty nic nie wnoszące do dyskusji usuwam.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

http://olx.pl/oferta/cieleta-miesneselekcja-rolnika-CID757-ID9yXNr.html#4d2acde4ef;promoted Był może ktoś z tym gościem na selekcji na podlasiu albo ktoś słyszał o nim? Jest to jakiś handlarz z okolic Turka. Kupował ktoś od niego cielaki?  Ceny zaczynają się od 16zł/kg netto za cielaka mieszanća + plus 100zł od sztuki dla gościa za z ktorym się jedzie na selekcje + 40 zł transport. Gościo mówił że kupuje od jakieś firmy z podlasia, która wysyła cielaki na export za granicę.Są tam cielaki polskie i litewskie.  Ktoś wie co to za firma? Ktoś coś słyszał o tych wyjazdach na selekcjie albo z nim byl????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez Rafal122
      Witam
      Co myślicie o stosowaniu śruty kukurydzianej w żywieniu bydła?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj