Gość

Nowe dopłaty bezpośrednie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Słyszeliście już o nowych dopłatach bezpośrednich?Co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dziwi mnie to że ciągle chcą dopłacać do bydła .. ciekawe dlaczego


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dziwi mnie to że ciągle chcą dopłacać do bydła .. ciekawe dlaczego

no wlasnie krowiarzom i tak najlepeij sie powodzi niz w innych hodowlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A ja mam inne pytanie jak mam rozumieć te przedziały wielkości gospodarstw załóżmy "gospodarstwa do 10 ha gruntów ornych" i "od 10 do 30 ha gruntów ornych" czy to będzie ilość jaką wpiszę do wniosku o dopłaty czy ilość jaką będę musiał udokumentować że posiadam jako właściciel czy dzierżawca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

jak to będzie z tymi dopłatami do byków?bo byk rośnie 2 lata to 2 razy tą dopłatę się do niego dostanie bo do krów co roku się dostaję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

byłoby fajnie bo wiadomo byłoby co siać ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

 

no wlasnie krowiarzom i tak najlepeij sie powodzi niz w innych hodowlach

Zamiast biadolić i zazdrościć zakładaj stado krów mlecznych i będzie ci tak samo dobrze jak krowiarzom!!!

I żeby nie było- nie jestem hodowcą krów.Opasów -tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

od zera zaczac to nie idzie bo nie chowamy juz nic ale sie w przyszlosci pomysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tak teraz niech wszyscy rzuca sie na bydło i bedziemy je po 3 złote sprzedawać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Witam :) Czy to prawda ze nastepne doplaty będą na faktury,np.jesli ktos dostaje 10tys zlotych doplat to musi byc dwa razy tyle wykazane w złotówkach na fakturach? Czy sasiad wczoraj sklamał(mowil ze w telewizji gadali).Jestem oczywiscie rolnikiem

 

Ps;a u nas w mazowieckim nie ma od tego roku nawet doplat do łąk, a co tam mowic o doplatach do krow :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

"Zamiast biadolić i zazdrościć zakładaj stado krów mlecznych i będzie ci tak samo dobrze jak krowiarzom!!!

I żeby nie było- nie jestem hodowcą krów.Opasów -tak."

Sam dobrze wiesz ze nie da sie zlikwidowac np. hodowli trzody od tak i przejsc na krowy bo ktos w cos zainwestowal ma kredyty. Bo krowiarz chociaż sie napracuje ale ma pare groszy ,wiec nie wiem jak mozna dopłacac do bydła a do trzody juz nie ,gdzie jest i tak dramat z wieprzowiną.

Edytowano przez lolek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

te dopłaty do bydła jeśli będą to będzie tylko rekompensata za to że nie ma uboju rytualnego i ceny są poniżej opłacalności. Tak samo z mlekiem uwolnią rynek cena spadnie tak że tylko te parę groszy dopłaty zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ale jak by nie patzreć na mleku obecnie teraz jest najwiekszy interes z całej produkcji wiec dlaczego do krów dopłacają .. o opasami jak kto trafi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

To był na razie wstepny projekt do konsultacji, także producenci trzody powinni domagać sie uwzglednienia ich produkcji. Jesli każdy siedział na tyłku to juz ich sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

"Zamiast biadolić i zazdrościć zakładaj stado krów mlecznych i będzie ci tak samo dobrze jak krowiarzom!!!

I żeby nie było- nie jestem hodowcą krów.Opasów -tak."

Sam dobrze wiesz ze nie da sie zlikwidowac np. hodowli trzody od tak i przejsc na krowy bo ktos w cos zainwestowal ma kredyty. Bo krowiarz chociaż sie napracuje ale ma pare groszy ,wiec nie wiem jak mozna dopłacac do bydła a do trzody juz nie ,gdzie jest i tak dramat z wieprzowiną.

dokladnie jak juz dali to i do swin powinni najbardziej dac bo tu najmniejszy zysk jest jedynie ci co maja bardzo wiele swin to jest opalcalnosc a przy 200 swiniach cienko jest a ja jestem rolnikiem a nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Mi się wydaje że z tymi dopłatami do bydła, to zamysł jest taki że gdyby produkcja była nie opłacalna i pogłowie spadło to nie da sie go szybko odbudować.Wiadomo krowa daje cielaka raz do roku. Poza tym na słabych ziemiach, łakach coś może się wypasać. Produkcje trzody łatwiej i szybciej odbudować. Inaczej jako hodowca trzody nie umiem sobie tego wytłumczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

może chodzi o to żeby z krowami nie stało się to samo co ze świniami. Może chcą zachęcić młodych żeby nie likwidowali stad. Duża cześć gospodarstw trzyma krowy tylko dlatego że rodzice doja, młodych to nie interesuje bo to zbyt pracochłonne. Przemysł mleczarski zatrudnia masę ludzi. Znikną dostawcy to i przemysł upadnie. Ze świniami jest prościej bo jak masz zboże w magazynie i nie ma na nie ceny to jeden telefon i przyjeżdżają prosiaki. A jak krowy mleczne się zlikwiduje to już się do tego nie wróci.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

coś w tym jest damian40000 - dla przetwórcy to bez znaczenia czy weźmie świnkę z PL czy w razie likwidacji stada ściągnie półtusze z Niemiec. I tak na koniec będzie to produkt polski.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez Darek578
      Wyrwałem 1h lasu, na mapach widniał jako kompleks leśny cały teren został przekwalifikowany 20.08.2012 na ziemie uprawną. W AriMr raz dostałem informacje że na taki grunt na którym był las nie można składać wniosku do dopłat, a ostatnio informacje przeciwną że można każdy mówi inaczej. Może ktos miał podobną sytuacje i iwe co i jak.
       
      Dzięki i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj