Skocz do zawartości
marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    713

Jeśli wydaje Ci się że wszyscy partyzanci byli szlachetni, świeci itp to jesteś w wielkim błędzie. Zobacz na swoją wieś. Są normalni ale są i tacy co by Cię w łyżce wody utopili. Po wojnie powstały bandy, grabili co się dało bo było bezprawie, struktury policji w rozsypce, administracja także. Wśród AK tak samo byli zdrajcy, rabusie, łachudry jak i ludzie szlachetni wierni ideałom. 

kissmy...    57

co spowodowało wzrosty pod koniec tygodnia? w piątek zaczęło się spore zainteresowanie pszenicą 12,5, więc jak mniemam zapowiada się kontynuacja trendu wzrostowego, a pszenica i rzepak już dochodzą do notowań sprzed zjazdu 

Wiadomość z agroFakt.pl

renovoltage    72

"Dobrą mąkę" z czegoś trzeba zrobić  a jak wiadomo tego towaru mało w tym roku.  

Agrolok Golub Dobrzyn oferował z środe 630 netto za pszenice kosumcyjną , ampol merol 600zł, Młyn szczepanki 640 netto

Edytowano przez renovoltage

Agrest    410

pawelol111 - czemu jesteś taki żałosny? Znasz historie opowiadane, a możesz je zweryfikować?Ty nawet czasów pieluchy tetrowej nie pamiętasz, a śmiesz się wypowiadać na temat partyzantów? Kto daje Ci prawo pluć na Polskę i Polaków? Jeszce zacznij powielać głos Bartoszewskiego, Szczuki, Kutza, jak to nasi mordowali i kapowali. Acha no i jeszcze przytaknij, że to Polska jest winna wybuchu IIWŚ.

Zapytam - czy w związku z niechęcią do polskiej myśli technicznej, wrogim nastawieniem do Polaków walczących za wolną Polskę, którzy byli mordowani najpierw przez Niemców (nie przez nazistów, jak to sobie obecnie ładnie tłumaczą), a po wojnie przez komunistów, wybrałeś sobie polską żonę? Po co w ogóle wmieszałeś tak drażliwy temat? Czy mało Ci ciągłego skłócania narodu w głównych mediach i partiach politycznych?

Agrest    410

Może przeczytasz mi Ty, to szybciej pojmę. Albo może inaczej, jak ty pojmujesz info zawarte w ostatnich 3 postach pewelol111 ? Czy uważasz, że to było potrzebne?

kissmy...    57

"Dobrą mąkę" z czegoś trzeba zrobić  a jak wiadomo tego towaru mało w tym roku.  

Agrolok Golub Dobrzyn oferował z środe 630 netto za pszenice kosumcyjną , ampol merol 600zł, Młyn szczepanki 640 netto

w piątek już pośrednicy płacili 650zł/t netto za 12,5%, za 14% 670zł/t netto, oby faktycznie ten paniczny zjazd był ostatnią fazą bessy 

pawel885    380

Ciekawe co w agrobiznesie powiedzą? Że w magazynach terroryści zatruli wąglikiem tysiące ton pszenicy i potrzeba towaru ?  :) a taaaaka nadprodukcja...... Daję miesiąc i pszenica powyżej 700zł będzie, w końcu czas zarabiać jak się tanio kupiło

grego    218

a ja planowałem jeden transporcik upłynnić w najbliższym czasie ale się jednak wstrzymam, dzisiaj kolejne wzrosty na giełdzie. Tylko kiedy sie to przełoży na ceny w skupach bo na razie to z tym gorzej u mnie w młynach 640 netto. Choć dzisiaj jeszcze nie dzwoniłem

panczo1922    68

dzisiaj dzwoniłem

Komplexmłyn Wągrowiec 620netto, 

a jeszcze 2 tyg temu było po 640netto...

chyba coś im się pomyliło i nie w tą stronę idą:)

• Like 1

Rolnik1973    1278

Bo wicie jak trzeba a nima to w górę, a jak nie trzeba to w dół. To tak jak w cpn ON w czwartek 5.15 w piątek 5.25 a dziś 5.19 i weź wiedz kiedy kupić.

Zombi330    49

U nas też ceny ustala MATIF czyli Mirek, Andrzej, Tomek i Franek - dokładnie to dzisiejsze ceny skupu zboża wczoraj ustalili o 7 rano na rybach przy piwku  

FarmerB    9

rzepak 1350 netto loco Szamotuły

agrolok 1300 netto loco gosp

Edytowano przez FarmerB

STIG0013    406

@ Agrest ,,Wśród AK tak samo byli zdrajcy, rabusie, łachudry jak i ludzie szlachetni wierni ideałom. " --> Nie napisał tu wszyscy byli źli. Policja i inne służby były w rozsypce bo niby jakie miały być zaraz po wojnie. 

I twój post ,,Acha no i jeszcze przytaknij, że to Polska jest winna wybuchu IIWŚ.

Zapytam - czy w związku z niechęcią do polskiej myśli technicznej, wrogim nastawieniem do Polaków walczących za wolną Polskę, którzy byli mordowani najpierw przez Niemców (nie przez nazistów, jak to sobie obecnie ładnie tłumaczą), a po wojnie przez komunistów, wybrałeś sobie polską żonę? Po co w ogóle wmieszałeś tak drażliwy temat? Czy mało Ci ciągłego skłócania narodu w głównych mediach i partiach politycznych?"

Mówisz na pawła że żałosny? Może ty naiwny że wierzysz że każdy z nich był diamentem bez skazy. Po co wyjeżdżasz z mordą na kogoś ? Też słyszałem kilka takich historii od osób które wojnę przeżyły. A i niespodzianka dla ciebie nie jestem lewakiem. Skończmy to spamowanie temat tyczy się cen zboża
Edytowano przez STIG0013

Agrest    410

STIG0013 - kanalie znajdą się wszędzie, ale tak jak napisałem - po co w ogóle zaczął ten temat. Czy Niemiec ujada u siebie, że jego krewni mordowali pół Europy?  Nie on się wybiela. A u nas coraz częściej mówi się o zbrodniach Polaków. O zbrodniach  Niemców przestano mówić bo to nie przystoi w zjednoczonej Europie. Wielu Niemców i Amerykanów na skutek propagandy jest przekonanych że obozy koncentracyjne były polskie.  Podejrzewam, że i wśród polskiej młodzieży znajdą się już tacy debile. I to mnie strasznie wkurza. Może oglądałeś program min. z K. Szczuką chyba u Lisa, co ona tam wyprawiała mało się nie zachłysnęła w oskarżeniach Polaków. Pamiętać każdy może, ale powracanie do takich tematów na forach publicznych jest jak dla mnie mocno nie na miejscu.

Tyle z mojej strony. Za może zbyt mocne słowa  - przepraszam wszystkich urażonych.

grego    218

widzę, że rzepak też odrabia bardzo ładnie straty dzisiaj ponad 6 Euro, a od kilku dni 3-4E . Ciekawe co ich tak nagle pogoniło z tymi cenami bo raczej się na to nie zanosiło

STIG0013    406

STIG0013 - kanalie znajdą się wszędzie, ale tak jak napisałem - po co w ogóle zaczął ten temat. Czy Niemiec ujada u siebie, że jego krewni mordowali pół Europy?  Nie on się wybiela. A u nas coraz częściej mówi się o zbrodniach Polaków. O zbrodniach  Niemców przestano mówić bo to nie przystoi w zjednoczonej Europie. Wielu Niemców i Amerykanów na skutek propagandy jest przekonanych że obozy koncentracyjne były polskie.  Podejrzewam, że i wśród polskiej młodzieży znajdą się już tacy debile. I to mnie strasznie wkurza. Może oglądałeś program min. z K. Szczuką chyba u Lisa, co ona tam wyprawiała mało się nie zachłysnęła w oskarżeniach Polaków. Pamiętać każdy może, ale powracanie do takich tematów na forach publicznych jest jak dla mnie mocno nie na miejscu.

Tyle z mojej strony. Za może zbyt mocne słowa  - przepraszam wszystkich urażonych.

Tu się z tobą zgadzam. Mnie za to wkur*ia co innego. Nie tak przecież dawno temu Ukraińcy rąbali polaków siekierami bo robili czystkę, a teraz te sprzedajne łajzy jeździły na to zadupie i jeszcze śmią drzeć się sława Ukrainie. Teraz ich zboże mają pchać do nas. Ciekawe tylko czy nie zostanie ono u nas na Lubelszczyźnie, nawet w lokalnej gazecie było o tym, że może tu zostać bo dalej nie opłaci im się tego pchać.

Edytowano przez STIG0013

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.