Skocz do zawartości
marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty



Cihu    123

A co w gospodarstwie robisz z solą potasową? Zjadasz? Sól potasowa dla gospodarstwa ma tylko jedną obnizoną stawkę wat. Dobra nie będę się już kłócił bo to nie do końca na temat. Tym bardziej, że czasem ludzie nawet mylą brutto z netto.

 

a co do poniższych cen to uważam, że są nierealnie niskie, żyto po 428 brutto? Takie skupy powinny być zamykane ;) :mellow: :wacko:

 

Ceny na dzień dzisiejszy :

Zyto -428 zł brutto

Pszenżyto -513,60 brutto

Mieszanka -406.60 brutto

Pow.Włocławek ,Gm. Lubień Kujawski.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To cena pośrednika :wacko:

i niestety gospodarze po tej cenie odstawiają,każdy liczy się z groszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl


sajgon    12

jęczmień ozimy ok. 500 netto za tonę. wschodnia część podlaskiego. Liczyłem, że zbiorę jęczmień zanim cena poleci i go sprzedam. Niestety nie udało się. Trzeba magazynować. Najwyższe ceny są w porcie i to jest max. Więcej się nie dostanie w tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dark03    1

Wiecie dlaczego Zyd nigdy nie chcial uprawiac pola bo pola nieda sie oszukac a uprawiajacego zawsze sie wy...e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JPH2    25

Ja mimo wszystko też proszę o podawanie cen netto a lub pisanie czy podana cena to brutto czy netto .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aster453    24

@dark jesteś wielki :)))),

Poza tym po co ta przepychanka jak piszecie brutto to podajcie jaki vat ot i wszystko

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukejro    155

A co w gospodarstwie robisz z solą potasową? Zjadasz? Sól potasowa dla gospodarstwa ma tylko jedną obnizoną stawkę wat. Dobra nie będę się już kłócił bo to nie do końca na temat. Tym bardziej, że czasem ludzie nawet mylą brutto z netto.

 

a co do poniższych cen to uważam, że są nierealnie niskie, żyto po 428 brutto? Takie skupy powinny być zamykane ;) :mellow: :wacko:

To co powiesz na te ceny?

 

http://fdw.pl/skup-zboz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


PawelWlkp    333

No tylko wszystkie firmy powoli równają do tych najniższych cen, a desperatów nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nunu85    82

rzepak mają przynajmniej relatywnie drogi

u mnie już płacą ponizej 1100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


soltys48    345

pszenica 630,-

żyto 450,-(spadek z 480,-)

jęczmień- brak cennika

pszenżyto 540,-

ceny netto

Lechpol Krajenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Normalnie ceny porażają .Ale co się tu dziwić,czy kiedykolwiek ktoś widział człowieka, który by tylko samą uczciwą pracą się czegoś dorobił Jeżeli nawet takiego się widziało, to z pewnością nie w naszej rozdrapanej przez mnóstwo cwaniaczków - Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

endriu28    0

Czy sprzedawał ktoś do agro corn? słyszałem od jednego gościa że nie płacą mu od kwietnia za pszenice. Jeśli coś wiecie w temacie to prosze o info bo miałem sprzedawać im pszenice a teraz sam nie wiem co robić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


ksiaze    3

niestety pszenica paszowa 600, konsumpcyjna 650 brutto to już od jutra stanie się faktem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nunu85    82

sprawa jest prosta.

 

JAk ktoś na serio mysli o rolnictwie a nie zajmuje sie tym tak hobbystycznie/przy okazji, to już dawno powinie zauważyć, ze sprzedaż od razu w żniwa skrajnie sie nie opłaca i albo trzeba podpisywac kontrakty, albo stawiać silosy. Inego wyjścia nie ma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



thug    196

rzepak 1140

pszenica 650

jęczmień 520

zyto 470

ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


grego    218

heh znowu to samo co w tamtym roku po ostrych spadkach rzepaku na giełdzie dzisiaj idzie 4Euro w górę - czysta spekulacja. W tamtym roku najlepsze ceny mieli ci co pierwsi i ostatni oddawali rzepak w tym roku zapowiada sie to samo. Na przyszły rok trzeba chociaż z miesiąc przytrzymać i dopiero sprzedawać. Ja połowę oddałem na składowanie, a połowę sprzedałem poniżej 1160 netto. U nas tam gdzie sprzedawałem to nawet nie było wiadomo z jaką ceną wysypywałeś dopiero na następny dzień sie dowiadywałeś na fakturze jaką cenę byli łaskaw dać. Dodajmy do tego jeszcze sporą rozbieżności w zanieczyszczeniach bo tam gdzie odwoziłem na skład miałem 2,1%, a gdzie sprzedawałem to wybadali mi 3% oraz 5,8%!, a rzepak jednakowy czyściutki aż ludzie chodzili oglądać, było wsiąść i odjechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thug    196

thug- który skup tyle płaci za pszenicę?

to jeszcze cena ze starych zbiorów dzisiaj pojawiła sie nowa cena na nowe zbiory 80 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×