Skocz do zawartości
marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

smertin    43

Czy ja napisałem, że prowadzę hodowlę rozwojową? Mającą na celu hodowanie nowych gatunków? Rozwój obecnych?

 

Gratuluje ci skończonych studiów bez umiejętności czytania ze zrozumieniem. Polskie uczelnie, polscy studenci, polscy magistrowie.

Ah i w razie wątpliwości - skończyłem studia tylko w odróżnieniu od ciebie czytać nauczyłem się w podstawówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak hodowla i hodowla rozwojowa mój drogi:) Otóż to polscy magistrowie opierający wiedzę na wikipedii:) |Pracę też pisałeś w oparciu o wiki? Kończę rozmowę bo zeszliśmy z tematu, niezaśmiecajmy forum, pozdrawiam Cię serdecznie:) Nie kłoćmy się tylko współpacujmy bo w pojedynkę nigdy nie wygramy:)

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

my rolnicy CHOWAMY zwierzęta, hoduje się w laboratorium, jęczmień 720 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

gwozd    101

nieukierunkowana hodowla bez postepu hodowlanego to raczej zwykle rozmnazanie.

Po 800zl/t na reke to bez problemu sprzedalbym 10t jeczmiania i moze 15t pszenicy. Ciekawe czy beda takie ceny.

i zostalo mi jeszcze ze 2t lubinu waskolistego slodkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    34

kupie łubin słodki woj podlaskie okolice hajnówki. niedesykowany. wiadomośc na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    114

Na skupie będą czekać i 60 dni na kasę, a ja robię przelew w dniu odbioru:) Kupuję jęczmień, pszenżyto i owies. W tej chwili najbardziej potrzebuję owsa. Kupiłbym każdą ilośc do 10 ton. (na więcej nie bardzo mnie stać)

sprzedam Ci te 10 ton owsa po 580zł/t (na rekę) - tyle mi wychodzi z dostawą do zakładów przerabiającyxh owies na płatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    22

W Polubiczach gm.Wisznice płacą za owies 540+vat,ja w domu po 550 brutto 10 ton tez mogę sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    43

chować to ty możesz wieśniaku monety do skarpety.

 

a pod spodem paru dzieciaków z licencjatem zaocznym się zebrało i będą mędrkować.

 

jest maciora, jest knur. bum! rodzą się małe świnie, które rosną do chwili zrobienia z nich kotletów = hodowla.

 

a dzieci przeczytały dwie książki na jakimś 'uniwersytecie' rolniczym czy innym lubelskim i będą farmazony prawić.

 

ty snickersie dodaj jeszcze pare emotek do posta, to świadczy o wyjątkowej erudycji i dodaje powagi twoim słowom które sie kupy nie trzymają.

 

wiwat polskie uczelnie. wiwat polscy 'studenci'. wiwat, wiwat!

 

dla potwierdzenia dla 'państwa' wykształconych :

 

Chów – zapewnienie zwierzętom użytkowym i hodowlanym prawidłowych warunków bytowania i rozwoju, dzięki którym możliwy jest pełny rozwój pożądanych cech. Obejmuje czynności takie jak karmienie i pielęgnacja, związane z utrzymaniem zwierząt od czasu ich nabycia - zwykle młodych osobników - do czasu uzyskania przez nie oczekiwanych cech użytkowych. Odchowane zwierzęta mogą być użytkowane do produkcji (mleko, wełna, jaja), jako surowiec do produkcji (mięso, skóra), jako siła robocza (np.koń, muł, osioł) lub zwierzęta domowe (pies, kot).

Termin chów nie jest synonimem terminu hodowla. Nie obejmuje zagadnień związanych z rozrodem i użytkowaniem zwierząt.

 

Ułatwie wam to widzę, że czytanie nie jest waszą mocną stroną - ostatnie zdanie. CHÓW to nie hodowla. Różni się czym mości państwo? Tym, że chów to termin dla 'młodych osobników'. Hodowla? Pisałem wyżej. U mnie się te młode osobniki rodzą.

 

I wasze lanie wody to zostawcie sobie na lubelskie i inne 'uniwersytety'.

 

I masz 10% za obrażanie i prowokowanie do kłótni.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej obraża Polskich studentów to gdzie studia robił??? siano z butów kolego oj siano.... żal czytać takich wykształconych co grzeją sie jak biała na święta...żenada... a kolega to ciekawe za ile tych swoich wyhodowanych świnek dyplom kupił. Żyto po 520 netto rolnik tyle płacił zajmujący sie chowem trzody

Edytowano przez Rolnik_Kujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owies 500 a pszenżyto 650 brutto. Tyle że muszę 30km podjechać, dość tanio. Ale będę miał na przyszłość kolegów wyżej na uwadze, chyba że już spieniężą swój towar.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    4

A ja ma problem z kupnem zboża (gmina Wisznice) woj. lubelskie:( bez względu na cenę nikt nie chce sprzedać, wolą zawieźć na skup i sprzedać 5zł taniej niż mi producentowi żywca:/ głupia polska mentalność

 

 

Kolego piszesz że płacisz o 50 zł na tonie więcej i nikt nie chce sprzedać?? owies w Polubiczach 580 brutto. Dajesz 630 i przywoże we wtorek 10 ton.

 

Nie dziw się na przyszłość że nie chcą ci sprzedać okoliczni rolnicy bo Ty nie dajesz 50 zł wiecej jak piszesz tylko szukasz idioty który ci sprzeda za tanioche!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazdrościsz mi kupna zboża? Tyle człowiek chce i tyle mu zapłacę nawet nie negocjowałem, to była jego propozycja. Skoro mam po 500 to nie dam Ci po 630. Nie jestem fundacją charytatywną. Jak będę w trudnej sytuacji to i 630 zapłacę. Ostatnio za pszenżyto płaciłem po 700zł mimo że w skupie było po 650 i jeszcze sam musiałem odebrać. Różnie bywa raz się kupi taniej raz drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    4

Niczego ci nie zazdroszcze tylko nie wierze ze jeśli dajesz 50 zł wiecej na tonie to nie ma chetnych do sprzedaży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    38

troche smieszny jestes.

'kazdą ilosc do 10ton' - WOW. no szalone ilości, fakt.

 

i tekst - 'wolą sprzedać do skupu o 5zł taniej' - czyli o 5zł na tonie wyższą cenę dałeś? na 10tonach to? policzmy? 50zł?

 

zadziwiają mnie tacy ludzie.

 

szumu narobi jakby kupowal 500 ton, psioczył będzie i pluł żółcią ale cene 'PODNIESIE' o 5zł i kupi parę ton.

 

też hoduje żywiec i jak kupuję zboże od ludzi w mojej wsi to sam po nie jade, sam zazwyczaj ładuję i daję cene kilkanaście-kilkadziesiąt złotych wyższą na tonie.

 

i nie płacze publicznie jeśli ktoś nie chce sprzedać. wydawało mi się, że mamy wolny rynek i każdy może sprzedać gdzie i za ile chce.

 

może mi się wydawało po prostu.

Mnie też to roz...bało ha ha

10 ton każda ilość ha ha przez 3 tygodnie moje byki więcej zjedzą

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje kurczaki przez 3 dni, ale nie o to chodzi żeby się licytować. Jakiś namiar na pszenicę paszową i kukurydzę na Podlasiu ktoś ma? Ilości całosamochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Pszenica kons. poszła pierwsza partia po 770 zł brutto,potaniała ogólnie o 20 zł i co robić dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie ma sensu ale napisze - to jest bez sensu.

 

Sprzedawał/kupował ktoś coś ostatnio w opolskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×