Skocz do zawartości
marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

icek1    178

wróciłem właśnie z młyna niestety ceny spadły i mówią że spadki dalej sprzedawać czy nie sprzedawać i bądź madry

thug    196

patrząc teraz na giełdy to cena  w najbliższym czasie poleci to chyba najgorszy czas na sprzedaż  bez paniki

Wszyscy tak narzekają rok temu o tej porze była cena 710,teraz 700 ,więc podobnie .

Rok temu też nic nie wróżyło że będzie lepiej ,jeszcze wszystko morze się zdażyć ,oby w Ameryce wystąpiły silne mrozy ,tak jak rok temu ,to sie trend zmieni

nie życz drugiemu co tobie niemiłe kolego

Wiadomość z agroFakt.pl

skywalker89    39

wróciłem właśnie z młyna niestety ceny spadły i mówią że spadki dalej sprzedawać czy nie sprzedawać i bądź madry

prosta odpowiedź - jak Ci trzeba w grudniu, czy też w pierwszych tygodniach stycznia kase na jakiś kredyt czy chociazby na życie, bo się kończy - to sprzedawaj, ja ostatnio prawie 1/3 puściłem po 640netto, bo właśnie kasa potrzebna na funkcjonowanie.. a reszta? no mam nadzieję, że w styczniu podskoczyłoby u mnie w okolicę 700netto, to albo wszystko bym wypchnął, albo kolejną część, zależy jakie będą głosy ze świata.. ale z tego co się słyszę, to są duże zapasy, chiny ponoć ograniczają zasiewy bo aż tyle mają.... w zeszłym roku też czekałem, w styczniu mogłem puścić po 670netto odbiór z domu, czekałem.. czekałem.. jeden raport, drugi... sprzedałem w maju większą część po 600netto, troszkę po 650netto... szkoda teraz byłoby sprzedać w styczniu a pozniej jakby miala być lepsza cena, ale tego nie przewidzisz!

ja w przyszłym roku liczę, że może będzie dobra cena na rzepak, bo rzepaki liche i mało posiane.. jakby zima była łaskawa to może i z tego lichego coś by było..

Arkadia:            sailor:

białko                 13,5                  13,3

gluten                 29,7                  28,7

wyrównanie         92                     95,9

l opadania            399                  391

i w młynie nie chca bo niby opadanie za wysokie, rwrwa mnie bierze, zawsze mówia kosic szybko bo opadanie bedzie za małe, a tu ze za wysokie.... gdzie to pchnąć, bo na pasze mi szkoda  w innym skupie to z łaska 610 netto...

jaka cena Cie interesuje, jaka ilość i czy masz możliwość załadowania tira?

prosta odpowiedź - jak Ci trzeba w grudniu, czy też w pierwszych tygodniach stycznia kase na jakiś kredyt czy chociazby na życie, bo się kończy - to sprzedawaj, ja ostatnio prawie 1/3 puściłem po 640netto, bo właśnie kasa potrzebna na funkcjonowanie.. a reszta? no mam nadzieję, że w styczniu podskoczyłoby u mnie w okolicę 700netto, to albo wszystko bym wypchnął, albo kolejną część, zależy jakie będą głosy ze świata.. ale z tego co się słyszę, to są duże zapasy, chiny ponoć ograniczają zasiewy bo aż tyle mają.... w zeszłym roku też czekałem, w styczniu mogłem puścić po 670netto odbiór z domu, czekałem.. czekałem.. jeden raport, drugi... sprzedałem w maju większą część po 600netto, troszkę po 650netto... szkoda teraz byłoby sprzedać w styczniu a pozniej jakby miala być lepsza cena, ale tego nie przewidzisz!

ja w przyszłym roku liczę, że może będzie dobra cena na rzepak, bo rzepaki liche i mało posiane.. jakby zima była łaskawa to może i z tego lichego coś by było..

rzepaku więcej w europie zasiane, cena ropy spada, z drugiej strony na UA jest gorzej jak u nas. Teoretycznie powinno być drożej ale ile?

Pajej    52

Pajej, w 08 Gru 2015 - 12:54, powiedział:snapback.png

Arkadia:            sailor:
białko                 13,5                  13,3
gluten                 29,7                  28,7
wyrównanie         92                     95,9
l opadania            399                  391

i w młynie nie chca bo niby opadanie za wysokie, rwrwa mnie bierze, zawsze mówia kosic szybko bo opadanie bedzie za małe, a tu ze za wysokie.... gdzie to pchnąć, bo na pasze mi szkoda  w innym skupie to z łaska 610 netto...

jaka cena Cie interesuje, jaka ilość i czy masz możliwość załadowania tira?

mam tego 60-70t oczywiście TIRy mogę załadować, a cene zaproponuj 

20CBR12    51

Tak to prawda zaczynają mi nerwy puszczać i sprzedaje /kilka transportów już poszło/ bardziej się boję że cena będzie miała już tylko jeden kierunek, mam też nauczkę z zeszłego roku gdzie część zbiorów mi zostało w magazynie bo się przeliczyłem z cena i później nie było już sęsu sprzedawać za tak niską cenę. Oczywiście każdy robi jak uważa ja piszę tylko o swoich przemyśleniach- u mnie 50% zbóż już sprzedane i wywiezione

Edytowano przez 20CBR12

Zetor86    5

bez kitu :) bo oni proponują gotówkę tzn zapłacą za 20 ton i to bez vatu a reszta pojedzie i bedziesz czekał na obnizki a pozniej jeszcze dłużej czasu na reszte pieniedzy. Osobiscie NIE POLECAM tego ws trade nigdy wiecej z nimi nie zahandluje. wole na normalny przelew z normalna umową i zaufana firma. tyle

Tak to prawda zaczynają mi nerwy puszczać i sprzedaje /kilka transportów już poszło/ bardziej się boję że cena będzie miała już tylko jeden kierunek, mam też nauczkę z zeszłego roku gdzie część zbiorów mi zostało w magazynie bo się przeliczyłem z cena i później nie było już sęsu sprzedawać za tak niską cenę. Oczywiście każdy robi jak uważa ja piszę tylko o swoich przemyśleniach- u mnie 50% zbóż już sprzedane i wywiezione

Heh u mnie sprzedane 95% ;)

benio1967    24

Ja z WS-TRADE handlowałem kilka lat i nigdy nie miałem problemu,chodzi mi o cenę bo podają że owsa brakuje.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.