Skocz do zawartości
marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

grego    218

będzie jeszcze gorzej i to nie rok dwa...chiny mają surowca u siebie tyle, że na 5 kolejnych lat im styka do tego poziomu, że wprowadzają zakaz uprawy roli o 1/4 (25%)....oj słabo widzę to wszystko, te piękne ciągniki, przyczepy i ziemię kupowaną po 60-80 tys.   będą co nie którzy beczeć i to dłuugoo

 

Oczywiście, że będzie coraz gorzej tylko czasem jakieś klęski naturalne podbiją na krótko ceny. Niby to liczba ludności wzrasta, ale jeszcze bardziej wzrasta produkcja i wydajność szczególnie w krajach poza UE jak Rosja, Chiny, Ameryka południowa czy Ukraina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,
Ukraińska firma sprzedaje ziarno Grubeshove lub mesto.Esli dostawy ciekawych napisać zająć d.guravova@progredis.com.ua
W odniesieniu,
Daria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

adrian3005    45

U was coś potaniało ?

 

W poniedziałek cena za pszenżyto z podwórka wynosiła 580 netto , a dziś dzwonię a tu mówią że po 545 netto ..

 

spasc spadło w dzień a rosnąc będzie do wiosny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    11

waszym zdaniem warto wieźć pszenice na wymianę, raczej wyjdzie paszówka po 630zł, za saletrosan w cenie 1200 i saletra po 1290? powiat zamojski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    1

No własnie znając życie to większość czeka na cenę i gdy ta przestanie rosnąć to rzucają się ze sprzedażą a wtedy od razu cena leci na łeb na szyję. Ja osobiscie staram się dlatego zawsze jakąś częśc zboża sprzedać w każdym miesiącu i wtedy na koniec jakaś tam średnia mi wyjdzie i nie siedzę zestresowany i nie obgryzam paznokci czy to już dobry moment na sprzedaż czy nie bo wiem że jak teraz z 50ton i za miesiąc znowu itd... Każdy sprzedaje kiedy chce i komu chce. Dla mnie nie ma znaczenia czy kasę dostanę od razu czy za tydzień czy może te 21 dni bo jak się sprzedaje partiami to co jakis czas dopływ gotóweczki jest :). Ważne żeby odbiorca wywiązywał się z umowy i odbierał towar z podwórka zgodnie z umową i datą bo nie mam czasu sam tego wozić do skupów i oddawać za grosze. Co do cen o których tu piszecie to w lubelskim mam takie same ceny jak ktoś tam pisał w świętokrzyskim czy nawet dalej na zachód a może nawet lepiej :) także nie ma co narzekać nawet jakby cena spadła w grudniu czy styczniu to i tak wszystkiego nie sprzedam. 

 

Pszenica pasz 630zł +7% vat

Pszenica kons 640zł +7%

Kukurydza 635-640zł +7% 

to ceny z wczoraj jakby ktoś chciał z lubelskiego

kto ci takie ceny zaproponował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    35

waszym zdaniem warto wieźć pszenice na wymianę, raczej wyjdzie paszówka po 630zł, za saletrosan w cenie 1200 i saletra po 1290? powiat zamojski

Pewnie że tak! Nawozy azotowe zaraz rusza w gore wraz z wyplata dopłat i skoczą 100 zł minimum a pszenica 20-30 zl na tonie policz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    39

kto ci takie ceny zaproponował

ja w lubelskim, w okolicy łaszczowa też sprzedaję po 630 netto, w zzz taka sama cena... lipa no ale co zrobić, może jeszcze będzie 630, ale brutto znając życie... 

 

mój kraj, taki piękny......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    66

Przecież jest deflacja na całym świecie ,co z tego że wymyślają zazielenienia itp żeby obniżyć a my osiągamy po 100 q z ha Jak zaczołem gospodarzyć to saletra była po 50 a pszenica po 65_70 Plon jak był 5 t z ha to dobrze A sporo wiem bo jeżdziłem zarobkowo kombajnem Na wiosne nie szanujemy pieniędzy a jesienią płaczemy Znam gości kturzy mają pszenice z dwóch lat . Za miesiąc zapomnimy o cenach a w żniwa będziemy się chwalić po ile nam oddała . Pisze my bo też dałem w to sie wkręcić i dziś zaczynam wyciągać wnioski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    5

kto ci takie ceny zaproponował

 mój stały odbiorca unex z lublina. co poniedziałek kontaktuje się w sprawie cen.

 

ja w lubelskim, w okolicy łaszczowa też sprzedaję po 630 netto, w zzz taka sama cena... lipa no ale co zrobić, może jeszcze będzie 630, ale brutto znając życie... 

 

mój kraj, taki piękny......

no własnie widac że koledzy z bardziej zachodnich woj. piszą już o spadkach więc pewnie niedługo po 630zł ale brutto będą nam oferować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    0

dziś sprzedana pszenica 660zł netto www.kapkappz.pl

Edytowano przez JanoB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    0

tak w Tarnogrodzie białko-16.2 gluten-36.4 wyr-94 gęs-73 i troche z wysokie opadanie 466 ale poszła po cenie max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    5

tak w Tarnogrodzie białko-16.2 gluten-36.4 wyr-94 gęs-73 i troche z wysokie opadanie 466 ale poszła po cenie max.

 

eeee to ja za zwykłą paszówkę mam raptem 30zł mniej :) powiem szczerze, że za takie białko powyżej 16 i gluten powyżej w Lubelli płacą 680 netto czyli ci co mają blisko do lbn to mają lepiej.

 

Swoją drogą super pszenice masz JanoB. Co to za odmiana i co tam pod nią dawałeś?? I skoro Kapka płaci 660netto za białko 16 to wiesz może ile płaci za białko 12,5? bo zwykłej paszówki pewnie nie bierze? zresztą i tak raczej mi nie da więcej niż 630zł netto za paszówkę

Edytowano przez Zetor86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    218

to chociaż sprzedajecie za cenę lepszą niż w żniwa czy przerzucacie za darmochę czy nawet gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    3

Panowie warto już sprzedawać Rzepaki ? Cena na dzis 1650 netto Pszenica 12,5 680-700 netto  zł zalezy od ilosci .Czy lepiej czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    5

W jakim regionie te ceny rzepaku i konsumpcji?? 

Edytowano przez Zetor86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    1

Ciekawe ile jest prawdy z tym co mówili dziś w agrobiznesie o ukrainie że cienko tam z zasiewami ozimych . Chyba że to propaganda a jak to prawda , czy wpłynie to w jakiś sposób na sytuacje na rynku zbóż ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    5

Daros jak dla mnie to agrobiznes to nie ogarniesz ich, podaja zawsze jakies ceny nie tylko zboz ale i mies srednie w danych wojewodztwach a w realu to mija sie z prawda o ładnych parę groszy. To samo z tymi ich przeiwdywaniami ja zazwyczaj mam odwrotnie niż oni przewiduja. Wiec wogole na nich nie zwracam uwagi. Nie wiem czy ktos za tym wszystkim stoi i wyznacza jakies trendy czy nie jak dla mnie moga ogłosić że pszenica bedzie po 50zł za miesiac i też wcale się nie pospieszę ze sprzedażą.... Tak czy siak sprzedawał bede partiami i zawsze tam jakoś wyjde sobie jak do dziś zreszta

Edytowano przez Zetor86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    0

tak w żniwa była po 700netto połowe sprzedałem teraz raz w tygodniu albo co dwa tygodnie sprzedaje tak po 7 ton jak mam czas i jest ładna pogoda to ładuje i jade mam kilka kilometrów do młyna. może jeszce te 700 zł da sie za nią wyciągnąć zobaczymy.odmiana to AGIL ma najlepsze parametry miałem AGILA TOBAKA i SKAGENA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    218

W jakim regionie te ceny rzepaku i konsumpcji?? 

 

Zapewne północ lub pół-zach.

Ja konsumpcje mógłbym sprzedać za 660 netto (w  żniwa 680 tam sprzedawałem), na miejscu 630netto aczkolwiek dość daleko ale i tak sie opłaca. W grudniu i tak coś będę sprzedawał aby z całością nie zostać w styczniu i pocichu liczę chociaż na 680. W ostatnich bodaj 3 latach grudzień-styczeń były najlepsze ceny, na giełdzie praktycznie ceny się utrzymują w miejscu, a jak będzie w tym roku nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    193

Dzis troszke podzwoniłem i tak pszenżyto 530-560, pszenica 650-660 ceny netto loco gospodarstwo pszenica konsumpcja 14,8 białka gluten 33 na port oferuja jedynie 680 wiec raczej nie warto ryzykowac bo wiem czym pachnie port. Analogicznie rok temu pszenica o takich parametrach poszła po 750 a pszenzyto po 520 w lutym. zastanawiam sie czy nie sprzedac pszenzyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    13

na dziś takie oferty dostałem, ceny netto loco gospodarstwo

rzepak - 1650 zł

pszenica 13 %białka - 680 zł

pszenżyto - 600 zł

jęczmień oz. - 580 zł

żyto - 530 zł

na razie czekam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×