marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

miwigos    3497

Biały jak z ręki to po kombajnie dodaj conajmniej 2-3 %,a jeszcze są napewno miejsca gdzie kłosy zielone ,chyba że sprzedajasz ,na silos to maks 12-13 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek23    0

ZSP Złotów-potrzebują zboża na gwałt a zwłaszcza pszenicy

jak wyładowywałem swoją w kolejce stały dwa auta pełniutkie pszenicy z LECHPOLU

witam a ile płacą za pszenice w ZSP Złotów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie przeszłą burza z gradem pól godziny temu. grad wielkosci dorodnego grochu aż sie boje jutro pójść zobaczyc do rzepaku :( 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A u nas na szczęście popadał jedynie spokojny deszczyk. A to tylko kilka kilometrów dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

Orientujecie się gdzie w województwie podkarpackim mógłbym sprzedać jęczmień ozimy? Znacie może ceny w skupach?

Mam około 24t nie ważone przyjąłem że metr sześcienny jęczmienia ozimego to 0,6 t Odmiana Souleyka wydajność z hektara w zależności od stanowiska od 4 do 6 ton wilgotność mierzona w sobotę podczas zbioru  przy temp ziarna ponad 34 stopnie przy kilku pomiarach z różnych pól 9,5-11,3% wiec jak ostygnie powinna być niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

Orientujecie się gdzie w województwie podkarpackim mógłbym sprzedać jęczmień ozimy? Znacie może ceny w skupach?

Mam około 24t nie ważone przyjąłem że metr sześcienny jęczmienia ozimego to 0,6 t Odmiana Souleyka wydajność z hektara w zależności od stanowiska od 4 do 6 ton wilgotność mierzona w sobotę podczas zbioru  przy temp ziarna ponad 34 stopnie przy kilku pomiarach z różnych pól 9,5-11,3% wiec jak ostygnie powinna być niższa.

 

jak masz taką ilość to zadzwoń do agroloku, mi przy zestawie całosamochodowym  zaproponowali 525 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

RZEPAK CENA NA DZIŚ

1540+ VAT KRUSZWICA


1520+VAT LOKALNE SKUPY

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Na pewno bedzie drożej niż w tamtym roku bo susza jednak dała sie we znaki i cześć upraw qq słabiej zaplonuje czyli niższy plon w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

na pewno po 400 nie będzie chyba że na giełdach światowych kapitał spekulacyjny się przypomni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ale wiecej jak 400 to chyba nie bedzie ale 400 to tez nie zle jak sadzicie

 

zależy od wydajności i poniesionych kosztów. czasami i po 400 opłaca sie sprzedac jak masz bardzo dobry i urodzajny rok a jak masz lipny rok to i 400 zł mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

witam a ile płacą za pszenice w ZSP Złotów???

tak jak pisałem 740,- była w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ja sie w okolicznych skupach ceny rzepaku do dzis nie moglem dowiedziec a ktos chce wiedziec cene kukurydzy w lipcu? W okolicy rzepak skupowali a jeszcze ceny nieustalili ,zawsze jest tak ze jak jest na pszenice cena to i na kukurydze byla cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Dużo osób wstrzymuje się ze sprzedażą. Jęczmienie poszły do magazynu, to samo czeka rzepak, jeśli cena spadnie poniżej 1500. W ostatnim roku masę ludzi postawiło własne zbiorniki i będzie trzymać. Na sprzedaż pójdzie co najwyżej drobnica marnej jakości, a takiego zboża w portach nie potrzebują. Będzie pat. U mnie na razie skupują jęczmień (to znaczy chcieliby) po 500 brutto - ruchu nie ma. Browarny poszedł prosto do zakładów bez pośredników na kontraktację. Chciwy dwa razy traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Dzisiejsze ceny z Agro As 

- rzepak 1550 ( dzisiaj cena wzrosła o 30 zł/t , było 1520 )

- pszenżyto 520

- pszenica paszowa 620 

- pszenica konsumpcyjna 660 

Podane ceny netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no właśnie teraz jest pytanie czy ze sprzedażą się spieszyć czy zwlekać w czasie żniw bo to różnie może w tym roku być, dzisiaj lekki wzrost na giełdzie, a przecież żniwa rzepakowe w pełni. U nas jedni w tamtym tygodniu wozili mokry twierdząc, że i tak lepiej na tym wyjdą niż mieli by czekać aż wyschnie i dzisiaj pewno miny mają nie tęgie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

kiedy lepiej sprzedać  nikt nie  zna  odpowiedzi  na  to  pytanie ale  na pewno tendencja  cały czas jest wzrostowa , pytanie  tylko ja  długo...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Rzepak sprzedałem swój, cena podstawa 1490 netto/tona loco skup  - Sobianek Parczew. Wilgotność 6,9 - 7,4 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj