marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

patfilmax    7

Koledzy jakie w u Waszych odbiorców są ceny kukurydzy w kontraktach terminowych na październik, listopad 2014. Z góry dziękuję za info.

 

W zeszłym tygodniu podpisałem kontrakt na kukurydze dostawa październik 2014 wilgotność 30% cena 450 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

 

 

W zeszłym tygodniu podpisałem kontrakt na kukurydze dostawa październik 2014 wilgotność 30% cena 450 netto

Dzięki. Jutro mam mieć pierwszą propozycję od Osadkowski-Cebulski. Spodziewam się podobnego poziomu i pewno też podpiszę. Co by nie mówić 450 z pola to nie jest źle. Niekorzystna jest tylko cena suchej. W pażdzierniku sprzedałem 100 t. suchej po 650 netto i przestałem suszyć bo w tym roku to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

W zeszłym tygodniu podpisałem kontrakt na kukurydze dostawa październik 2014 wilgotność 30% cena 450 netto

 

z kim? 450zł/t to bardzo dobra cena na ten moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tak to właśnie bywa z tymi cwelami z giełd były wzrosty, a tu nagle d*p i po ptakach i to w dotatku dzień po tym jak Egipt kupił w USA i w Rosji pszenice, wygląda na to że chyba nie patrzą się że jeszcze zima jest. Dzisiaj sprzedałem po 740 netto z odbiorem ale więcej narazie nie bierze bo mały młyn , a jutro chyba reszte wypchne gdzie indziej cena 750 ale trzeba jechać 20 km no i nie wiadomo czy i u nich złapie parametry tak jak u poprzedniego. Dobrze ,że euro jeszcze trzyma

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztofb    0

czyli wynika z tego że 770 zl brutto za tone płatne gotówka to dobra cena za pszenicę paszową i dowieśc mam jakieś 10 km

Edytowano przez Krzysztofb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

W tej chwili nie wydaje się zła bo blisko mnie w byłym PZZ za konsumpcje płacą 730 netto czyli 780 brutto! i trzeba dowieść w moim wypadku 10 km. I produkuj tu jakościową pszenice, jak różnice w cenie między paszową są tak nieznaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Egipt chce kupować suchą pszenicę, i powstał ambaras w zamówieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

NI hu hu Czekamy na lepszą cenę. Matif , ameryka odnoszę wrażenie że nie jesteśmy aż tak zależni od nich . Bardziej od spekulacji maklerów oraz izb zbożowo paszowych co chcą nabić sobie kabzę naszym kosztem . Jesteśmy bardzo rozdrobnieni i nie mamy siły przebicia żeby walczyć o swoje. Na tych huśtawkach cenowych zarabiają wszyscy tylko nie my bo jeśli drogie zboże to i środki do produkcji drogie nam zastaje przerzucanie ton....


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

 

W zeszłym tygodniu podpisałem kontrakt na kukurydze dostawa październik 2014 wilgotność 30% cena 450 netto

 

A jak wygląda dostawa. Obiór z pola czy trzeba dowozić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

ogólnie trzeba dowieść z tym że oni mają bazę magazynową w mojej miejscowości, ale podejrzewam że z ich transportem niebyło by problemu bo mają swoją firmę transportową, tylko kwestia dogadania ceny za transport. Ktoś pytał co to za firma to PRZ Mieszko Nysa, bazy magazynowe mają w całym powiacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

NI hu hu Czekamy na lepszą cenę. Matif , ameryka odnoszę wrażenie że nie jesteśmy aż tak zależni od nich . Bardziej od spekulacji maklerów oraz izb zbożowo paszowych co chcą nabić sobie kabzę naszym kosztem . Jesteśmy bardzo rozdrobnieni i nie mamy siły przebicia żeby walczyć o swoje. Na tych huśtawkach cenowych zarabiają wszyscy tylko nie my bo jeśli drogie zboże to i środki do produkcji drogie nam zastaje przerzucanie ton....

 

Widać zboża nie brakuje skoro sobie tak pogrywają mówię o Matifie bo nasze ceny z nim podążają, moim zdaniem tylko złe przezimowanie mogło by coś jeszcze zmienić, choć i tak nieznacznie bo gdyba sie bano konsekwencji wymarznięcia to ceny by w tej chwili tak nie spadały, poprostu jest na to jeszcze za wcześnie. W tamtym roku ceny zaczęły spadać gdzieś w połowie lutego, a w tym od początku stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Kujawsko pomorskie pszenica kons 750 paszowa 730 jęczmień 750 żyto kons 550 kuku 630 pszenżyto 640 ceny netto B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

1.Młyn Nakło 780zł(netto) jeśli złapie parametry ich.

2.Paszowa- Kaźmierczak Pauliny 790(brutto)

Wozić 30km do Nakła czy czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jakby mi tyle dawali, to bym wywoził.

jeszcze w grudniu dzwonił do mnie przedstawiciel i dawał 780, to mu odmówiłem i stwierdziłem ze czekam do 800. Dzis z perspektyy czasu załuje. Teraz już cena jest koło 750-760 i nie wiadomo, czy wróci do tej poprzedniej.

Tak to już miałbym spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Kto może wiedzieć? Cene masz dobrą, ale jak chcesz czekaj do wiosny może wygrasz może przegrasz.

Jakie parametry ma złapać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jak na tą chwile ceny bardzo dobre masz, wręcz wyjątkowo dobre. W mojej okolicy najlepsza cena to 750netto i też 30km musiałbym jechać. Ciężko prognozować co bedzie dalej ostatnio spore spadki na giełdzie ale z drugiej strony złoty mocno osłabł i z tego co widzę ceny w Polsce się póki co nie zmieniają. Oby tylko dalszych spadków nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Dzisiaj po 760 netto poszło 150 ton . Pszenica tak jak leci i transport kupującego. Zachodniopomorskie. Na tą chwilę firma wstrzymała skup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
finance    0

Miejmy nadzieję, że ten rok będzie lepszy i tym samym ceny zbóż będą dla nas korzystniejsze.


Kocham przyrodę w jej naturalnym wyglądzie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jeszcze wczoraj po mocnym spadku cen na giełdzie analitycy potwierdzali trwały trend, a dzisiaj giełda ponad 2 Eur w góre. Nic się nie przewidzi w tamtym roku od lutego było tylko w dół ciekawe co w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj