Skocz do zawartości
marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz27    2

witam ceny z dziś od lokalnego handlarza

żyto 520

pszenżyto 570

owies 500

ceny netto z odbiorem z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

wszystko masz ok (gluten na pograniczu) tylko przeważnie białko musi być od 12,5

 

za taką pszenice proponują mi 650zł brutto w bychawce woj. lubelskie, lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

za taką pszenice proponują mi 650zł brutto w bychawce woj. lubelskie, lipa

a mi za 12% 635 netto w elewarr w krupym moze  w trawnikach da więcej

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel250    1

@lukasz27 Jak handlarz za  owies proponuje500 netto a za pszenżyto 570 netto to dobrze płaci.

Dzisiaj dowiadywałem się to pszenżyto 480 brutto woj.mazowieckie powiat łosicki.Na owies wstępnie ustalone po 500 netto . Nie wiem jak jest teraz ale przed sylwestrem za żyto w lokalnym młynie w Kijowcu woj lubelskie płacili 500 netto.

Edytowano przez Pawel250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

@Adam9125 z Jabłowem handluje od dłuższego czasu i z płatnościami nie ma żadnych problemów. Ale radzę żebyś zrobił wiarygodne badania jakości, bo z tego co słyszałem to lubią zbijać cene. Ja jednak nie miałem takich problemów. A co sprzedajesz i jakie ceny proponują?

 

dzwoniłem w sprawie pszenicy konsumpcyjnej biało 14,1 gluten 29 i powiedział że z takim białkiem na dzień dzisiejszy da mi 830 netto tylko muszę doliczyć transport bo ja okolice Zielonej Góry, ale w czwartek ma do mnie oddzwonić i podaj jaka była by cena jak by do mnie przyjechali a mam około 60t.

Ja chce jemu sprzedać bo ma najlepszą cenę ale tata się wacha bo go nie zna i mówi że lepszy wróbel w garści niż sroka na dachu... a u nas ceny około 770 netto

Poczekam do czwartku i zobaczę jaką cene dadzą

@akuraciarz a jaki termin płatności on ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    3

Wczoraj Sprzedana Pszenica Konsumpcjia Białko 12,5  800 netto odbiór Styczeń i Rzepak 1490 netto odbiór Styczeń .Pomorskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

@Adam9125 Jabłowo płaci w ciągu 2 tygodni i z tym problemu nie ma.

@Adrenalinaa, kto za rzepak tyle płaci? Cena już z odbiorem? Mam właśnie w Jabłowie 60t na przechowaniu i za załadunek liczą sobie 12zł/t a płacą teraz 1400/t więc róznica spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    69

konsumpcja 680 netto 14% białka 580 netto pasza. opolskie

Gdzie konkretnie kolego sprzedawałeś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    165

Nie mam dobrych wieści Panowie. Czytałem pogody sezonowe od razu to napisze że czytam tą samą pogode od września i sie sprawdza dość dobrze otóż ten rok ma być podobny do poprzedniego ma wcześnie ruszyć wegetacja i napewno plony jeżeli nie będzie żądnego kataklizmu będą wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    1
knoro93  

Raczej nie sadze aby te prognozy się sprawdziły ponieważ nie we wszystkich rejonach polski oziminy dobrze powschodziły. Płn. Mazowsze pszenica po 740-750 kons  a rzepak 1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    39

oglądałem dzisiaj nasz ulubiony program tzn agrobiznes, i nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale coś mówili że tam w rosji coś kombinują ze zbożem, narzucają jakieś opłaty dla handlowców, i na koniec powiedzieli, że wpłynie to na ceny na krajowym rynku o 15%, ale nie wiem czy o nasz rynek chodzi i czy o tych 15% w doół czy do góry.. :D ktoś coś wie na ten temat? 

 

Wiem, jakie macie zdanie na temat tego programu, ale pytam z ciekawości czy ktoś to może potwierdzić czy jest w tym jakieś ziarenko prawdy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    193

Z Rosja jak juz chyba pisałem chodzi o to że teraz za 1€ mozesz kupic 2x tyle co rok temu rubel padł na pysk. I panstwo dzieki wprowadzeniu ceł chce zablokowac export zbóż do UE bo poprostu stało sie to bardzo opłacalne i mogło doprowadzic do sytuacji że rosja nie miałby co jeść., 

 

Dzis pojechał rzepak 1410 netto

 Mam oferte na  pszenice paszowa 620, konsumpcja 730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    27

Dzisiaj Agrolok proponował  805 zł/netto za pszenicę i 1505zł/netto za rzepak.Chyba zacznę już myśleć o zbyciu towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×