Skocz do zawartości
marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

karolek12    7

za nim ktoś napisze jakąś bzdurę np o Agroloku,że coś  usłyszał albo mu się coś tam wydaje ,to niech 100 razy  pomyśli ,aby nie siać zamieszania ,sam zacząłem się zastanawiać czy aby to prawda ,

Lepiej dmuchac na zimne.Kolega chcial dobrze i dzieki mu za to,wtedy własnie ktos 100 razy sprawdzi za nim 1 wtopi pieniadze a w dzisiejszych czasach o to nie trudno.Ja juz tak kiedys sprzedałem i pewnie nie jeden z tego forum i do dzis kasy nie ma.

XTRO    159

wie ktoś ile płacą w Łukowie za konsumpcję pszenicy ? białko 12 około

I czy kupuje ktoś jeszcze pszenicę kons w naszym regionie ? oprócz Polubicz i AgroCornu

bialy2005    193

łuków przez telefon 620, ile Ci oferuja inni ?  To woła o pomste do nieba na ceny w naszym rejonie jak moze byc taka róznica :(

Wiadomość z agroFakt.pl

Quercus78    5

Witam wszystkich i najserdeczniejsze życzenia w Nowym Roku oby był lepszy. Panowie jak myślicie, sprzedawać rzepak 1440 netto czy jeszcze trochę poczekać? Robi się jakieś zamieszanie że może stanieć bo paliwo tanieje i na bio olej nie będzie tyle potrzeba. Tyle mi dają w świętokrzyskim. A jak u Was w innych rejonach?

jaco25    262

bialy2005 witaj w klubie u nas na Podkarpaciu nikt więcej jak 620 plus vat się nie wyrywa chyba tylko u Nas i w Lubelskim taka hujnia...

wolowik    22

@XTRO i @biały2005 moge polecić młyn w Kijowcu, w listopadzie woziłem żyto, kasa 14dni i cena myślę że wtedy była chyba najwyższa w naszym regionie... nie wiem jak teraz ale może warto się dowiedzieć...

plapla123    0

Co myślicie o jęczmieniu w cenie 580+vat w lubelskim. Czy można w tym rejonie dostać gdzieś lepszą cenę najlepiej okolice Janowa Lubelskiego.

kissmy...    57

u mnie agrolok też zawsze płaci w terminie i ku mojemu zdziwieniu zawsze kilka dni przed jego upływem,

rzepak agrolok z odbiorem z domu 1500 netto mi powiedziano

gdzie oni to sprzedali? Bunge i AMD płaciły teraz max 1520zł/t na zakładzie przy dużych tonażach, chyba że to 1500zł/t netto bez dopłat

Edytowano przez kissmy...

Slawek96    1

Co do Agroloku to fakt pieniążki w terminie, ale strasznie kręcą z próbkami .. sprzedawałem pszenżyto z jednego silosa, które było z jednego pola i koszone tego samego dnia,  jeden tir pojechał przyjęli bez problemu, pojechał drugi i telefon że ma za dużą wilgotność i jak chce oddać to 35zł/t mniej a jak nie to zwrot i zapłacę za transport. Nie wiem skąd taka rozbieżność raczej nie możliwe mierzyłem cały czas i miało nie więcej niż 13% wilgotności ... dla mnie to niepoważne co oni robią ... trzepią grubą kasę oszukując rolników ;C 

andrzej1988    101

bialy2005 witaj w klubie u nas na Podkarpaciu nikt więcej jak 620 plus vat się nie wyrywa chyba tylko u Nas i w Lubelskim taka hujnia...

w lubelskim to najlepsza cena chyba u KAPKI od 600-740 zł netto ale niestety on wymaga.... Pszenica musi być naprawde w super jakosci ( chodzi mi o tą cenę z górnej półki) ale też u niego z dziwnej przyczyny parametry sie zmieniają. Mam kilku takich znajomyh co zawieźli próbki i wszystko wychodziło super a pozniej jak przyjechali z transportem to parametry uciekły... Chyba z wiatrem podczas transportu i cena momentalnie w dół. jeden był na tyle mądry że nie zostawił im jej tylko tego samego dnia zawiózł do młyna koło Biłgoraja w Zagumniu i przyjeli mu bez problemu bo parametry akurat były

lukaszz110    2

do kissmy  nie wiem gdzie to pchają, ale kontrakt 1500 netto usłyszałem mam nie wiele bo 100ton. a znacie może innych odbiorców na dolnymśląsku

o jakich dopłatach mówisz ???  płacą jakieś dopłaty dla producenta ???

jestem zielony w sprzedaży rzepaku bo pierwszy rok magazynuje rzepak, ale już wiem że dobrzę wyszedłem około 300zł na tonie zarobiłem bo w żniwa musiał bym oddać po 1300 z vat taka była cena u nas.

Kaszlak79    69

a koszt transportu chyba ciezarowka na powietrze nie jedzie trzeda liczyc kilometry i ilie bierze z kilometra.

przypusmy: przypusmy ze 1 km za 4 zł a droga wynosi 500 km to trzeba zapłacic 2000 zł 25t *200=5000-2000=3000 czystego zysku a nie 5000

To chyba było oczywiste... Ale przyznaję, nie napisałem o tym.

boku27    222

do kissmy  nie wiem gdzie to pchają, ale kontrakt 1500 netto usłyszałem mam nie wiele bo 100ton. a znacie może innych odbiorców na dolnymśląsku

jestem zielony w sprzedaży rzepaku bo pierwszy rok magazynuje rzepak, ale już wiem że dobrzę wyszedłem około 300zł na tonie zarobiłem bo w żniwa musiał bym oddać po 1300 z vat taka była cena u nas.

Koledze chodzi o dopłatę do zaolejenia tzw. niemieckie warunki. Przy dobrym oleju można koło 100 zł na tonie dostać więcej niż cena bazowa. ;)

Koledze chodzi o dopłatę do zaolejenia tzw. niemieckie warunki. Przy dobrym oleju można koło 100 zł na tonie dostać więcej niż cena bazowa. ;)

pawel177    3

Zrobiłem 3 próbki swoich zapasów i wynik nie za dobry.

Gęstość 77,1-77.8

gluten ok22,5

białko  11

liczba opadania 400-442

brak robali itp-czysta.

Pod co kwalifikuje się ta pszenica?Typowa paszówka?

Edytowano przez pawel177

krecikuryn    4

@Krecikuryn 

Mógłbyś rozwinąć  część o próbkach?  Badałeś w  innym miejscu tez ? 

Pszenica była na badaniach w dwóch innych miejscach i w jednym z nich znaleźli jednego rozkruszka więc zagazowałem i oni po odbiorze dzwonią,  że znaleźli żywego trojszyka więc wziąłem próbkę z pszenicy co się nie zmieściła na auto i jeszcze raz na badanie i żadnego szkodnika w niej nie znaleźli... cenę obnizyli o 20zł/t. Druga sprawa to taka że ta nawet obniżona cena lepsza niż w okolicznych skupach. Płatność na czas.

Albercik99    27

Większość portowych transakcji pszenicy jest kombinowana. Z 14% robi się 13, z 13 robi się 11,5.  Poważne firmy kombinują z waszym towarem i kroją wasze pieniądze. Przecież te ceny wyjściowe - dzięki ich cwaniactwu są kompletnie nieosiągalne. Ludzie podpisujcie umowy z głową i walczcie o swoje. Róbcie w razie wątpliwości dodatkowe próby i nie dawajcie sie naciągnąć na obniżenie ceny czy numer z obciązeniem za przestój łódki. Negocjujcie warunki umów przed podpisaniem.

Chmielo    1

Większość portowych transakcji pszenicy jest kombinowana. Z 14% robi się 13, z 13 robi się 11,5.  Poważne firmy kombinują z waszym towarem i kroją wasze pieniądze. Przecież te ceny wyjściowe - dzięki ich cwaniactwu są kompletnie nieosiągalne. Ludzie podpisujcie umowy z głową i walczcie o swoje. Róbcie w razie wątpliwości dodatkowe próby i nie dawajcie sie naciągnąć na obniżenie ceny czy numer z obciązeniem za przestój łódki. Negocjujcie warunki umów przed podpisaniem.

kazdy liczy na swoja strone jak jestes z centralnei polski lub południa to liczysz km w toł i spowrote i w wolisz sprzedac za tę cene. 

Albercik99    27

Właśnie za takie samodestrukcyjnego podejście trzeba pogratulować. Przecież jak wół napisałem: WARUNKI UMOWY. Mamy dowolność umów. Dodajemy w umowie zapisy o dodatkowych niezależnych próbach i w razie krętactwa obciążeniu przestojem transportu stronę kupującą. Jeśli nie chcą takich warunków w umowie to znaczy że czystych intencji nie mają. Wtedy taki partner do handlu to nie partner.

Adrenalinaa    3

Panowie ja w zeszłym roku ładowałem z Jednej Hali zboże na 10 Tirów i 2 przechodzily na konsumpcjie a co 3 nie a brane z jednego Magazynu Sami kierowcy sie dziwili ze takie cuda są , W Portach dzieja sie różne  rzeczy .Najwazniejsze jest kto zna tam Kogos ważnego to wszystko przejdzie a jak jestes zwykłym Rolnikiem to beda Kazdego Kantować ile tylko sie da . Kierowca stał w porcie i nie chcieli od NIego wziasc pszenicy jeden telefon wykonałem do firmy której sprzedawałem Później szef tej firmy do kogos innego i wzieli 2 próbke i Nagle Pszenica Idealna . Można Można .... Pozdrawiam 

Edytowano przez Adrenalinaa

XTRO    159

łuków przez telefon 620, ile Ci oferuja inni ?  To woła o pomste do nieba na ceny w naszym rejonie jak moze byc taka róznica :(

inni jeszcze nie wiem, będę dzwonił po 6 stycznia 

620 netto tak ?

kissmy...    57

o jakich dopłatach mówisz ??? 

dopłata jest za jakość czyli niższy poziom wilgotności (poniżej 9%) i zanieczyszczeń (poniżej 2%), można jeszcze sprzedać na ISO (przynajmniej w ADM), gdzie połówek nie wliczają do zanieczyszczeń, badanie jest zlecane do zewnętrznego laboratorium (ze względu na jego czasochłonność) i trzeba za nie zapłacić 2zł/t, zaolenienia w Polsce raczej nikt nie mierzy, gdyż zakładom się to opłaca

arekpl3    8

@XTRO i @biały2005 moge polecić młyn w Kijowcu, w listopadzie woziłem żyto, kasa 14dni i cena myślę że wtedy była chyba najwyższa w naszym regionie... nie wiem jak teraz ale może warto się dowiedzieć...

Dzwoniłem jakoś przed świętami to pszenica w cenie 620-680 netto w zależności od parametrów. Można przywieść na próbę to sprawdzą, płatność 14dni.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.