Skocz do zawartości
marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

WHATEVER

Rola Człuchów-kontrakty na luty

Pszenica konsumpcyjna 750zł-loco gospodarstwo, 790zł-loco port

Żyto paszowe-560zł-loco gospodarstwo, 590-loco port

Ceny netto

Wiadomość z agroFakt.pl

walkol    33

Te obniżki to z popłochu jaki zrobił porąbany agrobiznes ,w którym to dziś niema a jutro jest nadwyżka ,ceny pójdą w górę bo cóż go było ? A ja sprzedaje jęczmień po 1000 jako siewny :)

Ja tam po 1000 bym nie kupił w życiu. Wolałbym kwalifikat kupić. Pewny materiał+ dopłata z agencji i nie trzeba jeszcze samemu zaprawiać i sumując wszystko to jednakowo wyjdzie

Edytowano przez robert123farmer

lukejro    155

Te obniżki to z popłochu jaki zrobił porąbany agrobiznes ,w którym to dziś niema a jutro jest nadwyżka ,ceny pójdą w górę bo cóż go było ? A ja sprzedaje jęczmień po 1000 jako siewny :)

Chwal się chwal... Jak Cię AN ścignie to Ci się odechce sprzedawania "siewnego"....

PawelWlkp    333

obniżki o 20 zł na tonie

jęczmień 700 zł + vat

pszenżyto 580zł + vat

A znasz kogoś kto sprzedaje w tej cenie czy to taka cennikowa martwa stawka? Chętnie bym kupił a nawet dołożył ze 20 na jęczmieniu.

Kondziu1832    180

że to są jakieś pierdoły i ten co pisał był chyba pod wpływem....

Edytowano przez Kondziu1832

maly00    6

ma dwa posty i wstawia nieaktualne rzeczy z 2011 roku jakby zagladal na strone ewgt to by wiedzial co aktualnie pisza....

JozeF84    1

Ceny chyba zeszłoroczne :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

MartineZ    14

PawelWlkp

sam wywiozłem jęczmień po 720 i pszenżyto po 600. Taka cena lokalna i wszyscy targali zboże do nich pełnymi zestawami, stąd obniżka na próbę czy cena się przyjmie. Czy ktoś wozi po nowych cenach to nie wiem bo moje jako ostatnie poszło po starej cenie. Cena niezbyt zadowalająca ale jest pewność, że dostaniesz kase, a to co raz częściej jest ważniejsze niż te kilkadziesiąt zł na tonie, niestety....smutne ale prawdziwe.

Edytowano przez MartineZ

grzepo    30

u mnie pszenica spada i jest na granicy 700 brutto konsumpcja nieznacznie różni się od paszowej

Edytowano przez grzepo

BENNY82    34

grzesior90 a komu sprzedawałeś? pszenice potrzebują? jak z płatnościaami?

Edytowano przez milanreal1
czcionka

grego    218

Bo rolnicy wpadli w panikę jak usłyszeli, że cena na giełdzie spadła no to zaraz wszyscy się rzucili do sprzedaży. Jak wcześniej były pustki tak teraz punkty u mnie są zawalone tirami skąd tylko się da to się nie ma co dziwić, że obniżają ceny kiedy na giełdzie znowu są wzrosty i duży popyt exportowy. Poprostu wykorzystują spanikowanych rolników

• Like 2

MartineZ    14

Większych wzrostów na giełdach nie ma i obawiam się, że nie będzie. Nawet wymarznięcie upraw w części kraju niewiele zmieni...niestety...nawet jeśli giełdy zaczną odrabiać( a jest co odrabiać bo w listopadzie cena na matifie to ok 880 zł tak teraz chyba lekko ponad 800zł) to pewnie doczekamy się kolejnego różowego raportu z USA...stąd decyzja wywiezienia wszystkiego na cito. Czy dobrze? cholera wie...w tamtym roku wygrali Ci którzy bodajże sprzedawali przed świetami i w tym roku było podobnie przynajmniej w moich okolicach. Nie wiadomo jeszcze co zima pokaże, jeśli wymarznie Rosja i Ukraina to nawet raporty zza oceanu na niewiele się zdają. Tak naprawdę może zdarzyć się wszystko ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

Napewno sprzedało się po wyższej cenie niż w żniwa, więc magazynowanie miało sens ekonomiczny.

Edytowano przez MartineZ

SOKAN    12

Ja tak samo wszystko wypchnąłem. Czy dobrze to zobaczymy. Ja zrobiłem rozeznanie w moim regionie i bardzo dużo ludzi trzyma pszenicę, do tego ściągają z południa. Bo tam też jest jeszcze sporo towaru.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.