marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

nojsze    59

Witam wszystkich. 

Pisałem wam że kontrakty będą sprzedawane i jest giełdowy up na zbożach czemu ??

Spekulacje- kontrakty kupowane po 600 a opychane po 835 i co? zarobek 40% przez trzy miechy. Potrzebny był pretekst do spekulacji i jest i bardzo dobrze , Rosji grozi głód i aby zmienić mentalnośc i tamtą gospodarkę potrzebny jest drugi Balcerowicz ale to będzie bolało a pacjent nie lubi zabiegu jak boli (bez znieczulenia si.e nie da ).

 

Rekordowe zbiory hm... no były ale ten skok cenowy to czysta spekulacja na wykresie (głowa z ramionami) to typowy rajd św. Mikołaja paszówkę proponuję jak ktoś ma opychać konsumpcyjnej mało cena wzrośnie.

 

Rosji i tak grozi głód cena za T pszenicy wyeksportowanej to 1200pln 

stąd zwyżki.

 

Podsumowanie jest to zbyt szybki wzrost bardzo niebezpieczny nadal jesteśmy w trendzie spadkowym ale.......  uwaga zmiana trendu powinna nastapić 900m pln moim zdaniem jest to możliwe za pszenicę konsumpcyjną w maju 2015. 

Jak ktoś pisze że sprzedał po 500 zł cóż Sawicki miał rację.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A ja dziś przyczepę pszenicy paszowej 6 ton sprzedałem, bo miałem taką ilość w dziurawym budynku po 600 złotych plus vat. Zostało 30 ton białko 12,6% i czekam do wiosny może po 700 plus vat się sprzeda. Polska centralna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja zszedłem dzisiaj po 800zł/t za 12,5%,

 

kissmy ale 835 brutto przy 7 % vat z dowozem moim nad morze tak ?

 

oczywiście netto, jeśli masz 7% vat to już masz ponad 890zł/t brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Zach-pom. Pszenica 13,5 białka 800 netto pszenżyto 600 netto . Ceny loco gospodarstwo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

własnie klepie kontrakt na rzepak 1410 z podwórka odbór styczen lubelksie. chce jescze zrobic to samo z pszenica. Według mnie ta górka w styczniu zniknie troche Rosja namieszała ale to chwilowa zagrywka graczy. W ubiegłym roku tez koniec grudnia były lepsze ceny niz w marcu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Duet Poznań. Ale dzisiaj był ostatni dzień handlu tak że po 7 stycznia dopiero trzeba się dowiadywać. ;)


 

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

AGRO CORN

 

 

gdzie tyle płącą ? w pomorskim ?

 

Za QQ nie popłacili jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

AGRO-CORN z Gdanska nie płąci ? Bo własnie u nich podpisałem umowe na rzepak.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

W tym roku za QQ nie wypłacają w odpowiednim terminie. Nam za QQ jeszcze nie zapłacili chociaż jest już 1 miesiąc po terminie, inni też mówili że jeszcze też nie dostali.

 

Fakt w poprzednich latach nie było problemów z wypłatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

gus policzył już wszystkie ziarna i okazuje się, iż jest ich 12% więcej niż w ubiegłym sezonie (prawie 32mln ton), a rzepaku jest aż o 20% więcej (3,2mln ton) oby nie były to niedoszacowane wyniki

 

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rolnictwo-lesnictwo/uprawy-rolne-i-ogrodnicze/wynikowy-szacunek-produkcji-glownych-ziemioplodow-rolnych-i-ogrodniczych-w-2014-r-,5,12.html

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kociolek    0

A Ja ostrzegam przed firma Magnum ze Żnina QQ sprzedana a pieniążków jak nie było tak nie ma a już grubo po terminie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2

 

FHU Jarosław Adamczak-Jarząb z Więcborka

Witam chciał bym się koledzy dowiedzieć czy miał ktoś z was do czynienia z tym panem?? 

Wydzwania co parę dni za zborze oferuje dość duże pieniądze więcej niż inni na rynku i nie wiem czy warto ryzykować?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzer13    0

Czy sprzedawał ktoś może zboże do firmy Exped Poland. Oddziały w Rzeszowie albo Szczecinie, ale odbierają własnym transportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

AGRO-CORN z Gdanska nie płąci ? Bo własnie u nich podpisałem umowe na rzepak.

 

z tego rocznych zbiorów ten rzepak czy na nowe?

ja wczoraj miałem propozycje po 1400zł netto na żniwa 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Z tego co się słyszy i czyta to dużo firm ślizga się z zapłatą za QQ w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Sprzedaje ze zbiorów 2014 w tym roku jescze nic nie sprzedałem ze zbóż i rzepaku. 1400 na 2015 to mysle ze dosc rozsadna propozycja jak na dana chwile choc wiadomo że lepsze by było 1500 :)

 

Jesli firmyskupujace opózniaja płatnosc oznacza to ze przetwórcy pewnie maja problemy i kółko sie zamyka :( Mam nadzieje że za rzepak zapłaca w obiecane 30 dni :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

z tego rocznych zbiorów ten rzepak czy na nowe?

ja wczoraj miałem propozycje po 1400zł netto na żniwa 2015

 

1400 to torche malo jakby dawali 1500 netto to smialo podpisywac mozna a jaka firma tak ci oferowala i jaka ilosc trzeba miec minimum i jak mozna taka umowe podpisywac na zniwa cene ustalona z kim to trzeba ustalac jak ma sie np ilosci rzepaku ok 20 30 ton z nowych zbiorow sie spodziewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Pszenica paszowa 600 netto. Podpisana umowa na auto. Odbiór do 15 stycznia. Lubelskie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

1400 to torche malo jakby dawali 1500 netto to smialo podpisywac mozna a jaka firma tak ci oferowala i jaka ilosc trzeba miec minimum i jak mozna taka umowe podpisywac na zniwa cene ustalona z kim to trzeba ustalac jak ma sie np ilosci rzepaku ok 20 30 ton z nowych zbiorow sie spodziewa

 

Chemirol taką propozycje podesłał, cena bez negocjacji co do ilości myślę, że wyjściowa, ale tematu nie podejmowałem, gdyby było 1500 netto można by pomyśleć, ale trzeba poczekać zima lub nie przed nami zawsze styczeń największe mrozy były czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

a koszt transportu trzeba doliczyć do portów

czy lepiej sprzedac w swojej okolicy 

 

 

 

Edytowano przez Chmielo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj