marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

ansu    392

Ten tema jutro do zamknięcia

 

 

Znalazłem na AF i tego producentom zbóż życzę w nowym roku 2016

 

 

 

ceny_4283_120_112916.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

żeby u mnie posrednik chociaż tak płacił za pszenice paszową tak jak za żyto na tej tablicy to by było super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

najlepiej kup se młyn następnie piekarnię a potem sklep i cały zysk pozostanie u ciebie tylko pytanie jak ten biedny pośrednik zarobi na życie
 i za co kupi u ciebie ten chleb

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sie weźmie za uczciwą prace . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

jak go olać jak skoro płaci więcej i na dodatek odbiera z podwórka niż inne podmioty skupujące w okolicy zboża i co dziwne wozi to zbożę do tychże  podmiotów skupujących kto tu dakłada to te inne podmioty skupujące olewają chłopów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A świstak siedzi i zawija w sreberka ...  Biedny pośrednik :wacko: .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Nikt przecie nikogo nie zmusi by sprzedawał w niższej cenie jak inny proponuje wyższą ale to jest oczywiście jego wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Rzec by można - dobry pośrednik nie jest zły.

zetorki12 - a dlaczego twierdzisz, że praca pośrednika nie jest uczciwa? Dlatego, że chce taniej kupić, a drożej sprzedać? Ty byś zrobił inaczej?

Należy rozróżniać pośrednika od oszusta i nie wkładać ich do jednego wora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

a jak prognozujecie cene bo ja mysle ze w marcu powinna isc do góry bo teraz wszyscy zerują na tym ze rolnik nie ma gotówki bo ani doplat nie ma ani ceny na swinie to musi zboze sprzedawac. Ja mam nadzieje ze później ruszy cena do góry jak narazie pszenica paszowa 620 netto spadek o 20zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

pośrednik spija samą piankę ,Twój cały zysk ,gdyby nie było pośredników młyn by Cię lepiej traktował   


Jak na Ukrainie nie wymarznie to ceny nie będzie a może jeszcze pośrednicy obniżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

prędzej u nas wymarznie.Brak śniegu a miejscami na lubelszczyźnie dzisiaj w nocy było -24

 

w 2012 u nas było minus -22 a przy ziemi -28  i z rzepaku i niektórych pszenic nic ne było


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

eee... -24 może -14

U mnie prawie prawie -14C -30km od Lublina na południowy wschód

post-30-0-63822300-1451645706_thumb.jpg

ale ma być

post-30-0-29242500-1451647944_thumb.png

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

20 km od Chełma u znajomej był własnie taki duży mróz.Dodatkowo ma być jeszcze większy w najbliższych dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rzec by można - dobry pośrednik nie jest zły.

zetorki12 - a dlaczego twierdzisz, że praca pośrednika nie jest uczciwa? Dlatego, że chce taniej kupić, a drożej sprzedać? Ty byś zrobił inaczej?

Należy rozróżniać pośrednika od oszusta i nie wkładać ich do jednego wora.

 

Z samej definicji trudno być uczciwym pośrednikiem , bo czym większa różnica w cenie , tym większy zysk dla pośrednika .

Ja jak bym zrobił - hmm ... - nie był bym pośrednikiem B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Czyli tak stawiając sprawę należy wyeliminować dużą część społeczeństwa. Bo przecież diler samochodów, ciągników i maszyn to pośrednik. Właściciel sklepu to pośrednik. Sprzedawca śor i nawozów to pośrednik.

A więc po nową Toyotę zapraszamy do Japonii, po NH do Włoch. Cukierki kupisz w fabryce Wedla. Nawozy azotowe w Puławach, po yarę do Izraela. Owoce z hektara truskawek zdetalujesz sam w kilku okolicznych miejscowościach. 100t ziemniaka czy jabłek rozniesiesz po blokach w mieście, a np mając 8 ton pszenicy zawieziesz ją osobiście do młyna oddalonego o 100km. Jak nie spełni parametrów to wrócisz z nią do domu i wysypiesz gołębią (pośrednik na pewno ją sprzeda) Po ropę do Arabii Saudyjskiej itd.

 

A miarą uczciwości nie jest różnica pomiędzy ceną zakupu i sprzedaży, tylko dotrzymanie ustalonych uprzednio warunków umowy pomiędzy sprzedającym a kupującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy tylko uczciwość , a nie marże z sufitu . Proszę nie mylić pośrednika z handlowcem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Marże z sufitu to także miara uczciwości. Jeśli giełda stoi po 700 a pośrednik oferuje 550 "z łaską" loco u siebie, to chyba nie jest to do końca uczciwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj