marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889

no właśnie u nas tez bardzo duży ruch na skupach czyżby ludzie sie wystraszyli czy brak kasy?

 

 

za dwa miesiące trzeba zacząć robić albo juz być po zakupach wiosennych. dopłaty dopiero w kwietniu(może). także pewnie to drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

piszesz o zakupach nawozów i środków pewnie tak jest ja staram się zabezpieczać w nawozy juz po żniwach najlepsze ceny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezła cena, ja nie wierzyłem w pszenzyto pchnąłem po 520. Brakuje pszenzyta do dopełnienia statku ?

Cena jest niezła, nie pytajcie dlaczego:))

Ale nie z kosmosu bo uczciwa firma kupuje.

Powiedz mi kto ci teraz pojedzie do portu na swieta :) Chyba że ktoś ma blisko baze lub dasz gwarancje ze jak nie rozladuje to bedziesz płącił za przestój w stawce x2 i kier i tak wróci do domu :) Jakie wymogi wporcie jesli chodzi o parametry, przytulie jak licza ?

Witaj

O transport proszę się nie martwić, mamy zaufane firmy transportowe.

Koszt w promieniu 100km zamyka się w kwotach 30pln za tone, dalej kwestia dogadania.

Pozdrawiam

Cena jest niezła, nie pytajcie dlaczego:))

Ale nie z kosmosu bo uczciwa firma kupuje.

Witaj

O transport proszę się nie martwić, mamy zaufane firmy transportowe.

Koszt w promieniu 100km zamyka się w kwotach 30pln za tone, dalej kwestia dogadania.

Pozdrawiam

Odnośnie parametrów to standard czyli:

Wilgotność14,5%

Zanieczyszczenia 2/6 

Gęstość 68

Przytulii nie powinno być!!

Pozdrawiam

piszesz o zakupach nawozów i środków pewnie tak jest ja staram się zabezpieczać w nawozy juz po żniwach najlepsze ceny

Tu wtrące moje 3 grosze.

Osobiście azoty staram się kupować ok. maja-lipca zazwyczaj mają najniższe ceny (RSM, RSM+S), natomiast PK ok. maja (ozime)lub sierpnia (jare). Minusem tego jest zamrożenie kasy lub dodatkowa stawka ok. 0,8% w skali m-a doliczana do ceny, zapchany magazyn (u mnie nie koliduje). Plus towar czeka na aplikacje, nie odwrotnie, oraz cena.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no włąsnie o tym pisałem z dalszych stron PL nikt tam nie pojedzie teraz tylko bliskie okolice.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

MarcinBrzozowski Drogi ten transport macie mój odbiorca bierze 10zł od tony a czasem i mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Kruszwica 1720 netto przy ilości kilkuset ton.

 

Rolnikszukaceny:

Orientujesz się gdzie i po ile jeczmień jary dobrze opchnąć?

 

Ostatnio nie wyszukiwałem ofert na jęczmień, ale po nowym roku mogę się tym zainteresować, bo teraz w okresie świąteczno-noworocznym zdzierają z cen w całym kraju licząc na tańsze zakupy.

Musze tylko wiedzieć co to dokładnie za jęczmień, czy ma parametry browarne na przykład? Bo niewiele osób o tym wie, ale w kraju ciągle brakuje jęczmienia browarnego, a dokładniej więcej go przetwarzamy aniżeli zbieramy na terenie Polski. Z tego względu na przykład Czesi uprawiając jęczmień nastawiają się na jęczmień browarny, jeśli wyjdzie to jest to zazwyczaj +100 zł do tony ,często nawet dużo więcej, z kolei jeśli nie, to pozostaje paszówka. Warto jednak zaznaczyć, że trzeba wyspecjalizować się w tej uprawie, aby nie stracić przede wszytskim na plonie.

Wracając do Twojego zapytania, jeśli chcesz to napisz wiadomość do mnie ze szczegółami ,a postaram się zasięgnąć jeżyka o ceny.

A ja powiem taka ciekawostke że jest już w Polsce firma skupiają rzepak na biopaliwo i proponują 2tys nettoz tonę rzepaku ze zbiorów 2016 ale nie znam szczegółów kontraktu bo nie lubie podpisywać tego rodzaju umów zwłaszcza w grudniu...

 

Mogę Ciebie zapewnić, że nie ma takiej firmy produkującej biopaliwa w kraju, bo wszystkie firmy przetwórcze swoje ceny ustalają na podstawie notować cenowych w odniesieniu do giełdy w Paryżu.

 

Niem niej jednak chętnie się dowiemy skąd masz tę informacje :-)

MarcinBrzozowski Drogi ten transport macie mój odbiorca bierze 10zł od tony a czasem i mniej.

 

10zł/t/100km to trochę mało, z kolei 30zł/t/100km to znowu duże oszczędności czynione na transporcie, przez co można kilka ładnych złotych zaoszczędzić na surowcu odbieranym swoim transportem.

Nieformalne stawki przyjmowane na transportach 25 tonowych  o terenie kraju to 20zł/t/100km. Oczywiście duże znaczenie ma też to czy samochód jeździ w jedną stronę na pusto, czy też zapętlają mu się ładunki. Warto także zaznaczyć ,że transport przy odległościach większych wychodzi po prostu taniej, bo jest mniej postojów oraz łatwiej zorganizować współpracę spedycyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie podglądacie ceny pszenicy w portach ? Gdynia Gdańsk ?

Ogólnie można podzwonić i popytać u exporterów. Czasami wrzucam tu ceny, a na bieżąco to proszę na priv.

MarcinBrzozowski Drogi ten transport macie mój odbiorca bierze 10zł od tony a czasem i mniej.

Witam

Stawka 30pln w promieniu ok. 100km od portu to stawka standardowa, oczywiście można 5pln taniej znaleźć, jednak za 10pln za tone to nie słyszałem o takiej cenie, więc podejrzewam że ktoś się machnął albo dokłada do interesu. W żniwa ceny dochodzą do 50pln nawet, a najtaniej widziałem za 22pln.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Ostatnio nie wyszukiwałem ofert na jęczmień, ale po nowym roku mogę się tym zainteresować, bo teraz w okresie świąteczno-noworocznym zdzierają z cen w całym kraju licząc na tańsze zakupy.

Musze tylko wiedzieć co to dokładnie za jęczmień, czy ma parametry browarne na przykład? Bo niewiele osób o tym wie, ale w kraju ciągle brakuje jęczmienia browarnego, a dokładniej więcej go przetwarzamy aniżeli zbieramy na terenie Polski. Z tego względu na przykład Czesi uprawiając jęczmień nastawiają się na jęczmień browarny, jeśli wyjdzie to jest to zazwyczaj +100 zł do tony ,często nawet dużo więcej, z kolei jeśli nie, to pozostaje paszówka. Warto jednak zaznaczyć, że trzeba wyspecjalizować się w tej uprawie, aby nie stracić przede wszytskim na plonie.

Wracając do Twojego zapytania, jeśli chcesz to napisz wiadomość do mnie ze szczegółami ,a postaram się zasięgnąć jeżyka o ceny.

 

Mogę Ciebie zapewnić, że nie ma takiej firmy produkującej biopaliwa w kraju, bo wszystkie firmy przetwórcze swoje ceny ustalają na podstawie notować cenowych w odniesieniu do giełdy w Paryżu.

 

Niem niej jednak chętnie się dowiemy skąd masz tę informacje :-)

 

10zł/t/100km to trochę mało, z kolei 30zł/t/100km to znowu duże oszczędności czynione na transporcie, przez co można kilka ładnych złotych zaoszczędzić na surowcu odbieranym swoim transportem.

Nieformalne stawki przyjmowane na transportach 25 tonowych  o terenie kraju to 20zł/t/100km. Oczywiście duże znaczenie ma też to czy samochód jeździ w jedną stronę na pusto, czy też zapętlają mu się ładunki. Warto także zaznaczyć ,że transport przy odległościach większych wychodzi po prostu taniej, bo jest mniej postojów oraz łatwiej zorganizować współpracę spedyc

To ile z kilometra kolo portu wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

Wypowiem się jaki ja miałem przypadek z firmami handlujacymi.zgodzilem 150t pszenicy z białkiem powyżej 12 po 640netto za dwa dni z samego rana przyjechaly 3 samochody wiec zaladowalem i pojechaly za kilka godzin talefon na samochodach jest robak i co robimy albo cena w dół albo zostaje obciążony transportem . Więc cena 620 netto. Ok gazujemy zboże czekamy i pusCzamy najpierw jeden samochód jest już w pożądku od razu chcą przysłać ostatnie dwa auta na raz ale ja się nie zgodzilem więc lądujemy następne jest ok i zostało ostatnie. Zaladowalismy pojechało i znowu telefon.robak . Co robimy. No to co cena w dół. Za chwile znowu telefon jeszcze cena w dół bo auto musi jechać dalej i w końcu wyszło 560netto i tak idzie zarobić z uczciwym firmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przygód z towarem oferowanym przez rolników (sam nim jestem) jest tyle co transakcji.

Ok 80% to transakcje bez przygód czyli towar zgodny z kontraktem, ilości plus minus 40-60kg więc wszystko gra.

Natomiast te 20% to różne przygody raz mniej przykre raz bardziej.

Najczęściej w ostatnich latach (pszenica port) to białko czyli potrącenia od 3-5zł za 0,1 białka (zależne od firmy eksportującej), ostatnio trafia się robak (prawdopodobnie sprzyjające temu temperatury i wilgotność magazynów), Ja osobiście fumigacji dokonywałem w październiku i ostatnio z 2 i 3 tygodnie temu (zależy od magazynu), ze sprzedanych ok 600 ton na jednej ciężarowce trafił się robak:( i co zrobić robak to robak. Na pierwszej próbie 2 rozpławki (myślałem że to żart), pchnąłem na inny kontrakt (inny terimnal) a tam 9 trojszyków:( Mimo że w porcie siedzimy już parę lat znamy się jak łyse konie z eksporterami (sami nimi jesteśmy), w sumie było mi wstyd (zawsze mam towar dobrej jakości) i musiałem przełknąć 20pln potrącenia na tonie (pojechałem do portu i zrobiłem sobie sam próbe i faktycznie w zbożu był robak), takie życie, więc jak mi ktoś mów że w porcie oszukują to wiem że nie wszyscy, i często to ambicje producentów są większe niż to co wyprodukują:(

Z doświadczeń wiem że jak jedna próba wyjdzie z robakiem to kierujemy na inny kontrakt i jest to bezpłatne - oczywiście informujemy swojego kontrahenta o tym, jednak jeśli w drugim miejscu wyjdzie robak to już nie za wiele się da zrobić, dlatego pozostaje gazowanie, lub powrót do rolnika. Gazowanie jest ryzykowne, nie zawsze działa i trzeba płacić za przestój i usługę fumigacji. Decyzje podejmuje zawsze kontrahent. Takim sposobem przechodzi  pozostałych ok 99% dostaw. I tylko nie przechodzi to zboże, które ucieka z naczepy (wtedy wraca albo idzie na młyn):))) tam na sitach podobno to nie ma dużego znaczenia, ja osobiście się nie znam na mieleniu zbóż. Kiedyś liczyliśmy w firmie że poziom zwrotów transportów do producenta to ok. 1 promil w naszej firmie.

Obcinki na białku o 5-10pln zdarzają się często, dlatego zawsze warto sobie odpowiedzieć czy warto sprzedawać pszenicę powiedzmy jako 14 i w cenie wyższej o 20 pln niż np. 12,5 - to pozostawiamy każdemu do przemyśleń. 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kolego a paszówke tez ładujecie na statki?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Kto ma duzo ziarna na sprzedaz i kontrakty na ziarno nie moze sobie pozwolic na robaka w ziarnie tylko od razu po zniwach je schładza do temperatury przechowania i gazuje ziarno lub na wialnie przed sprzedaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja tu się przed tym gazowaniem cykałem ale rozmawiałem ze znajomym znajomego z dużego kombinatu to oni obligatoryjnie gazują wszystko czy robak jest czy go nie ma tysiące ton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

własnie w tym roku najwiekszy problem z robactwem jest przez brak schladzania ziarana. Zniwa z temp 33-37stop C, ziarno bardzo nagrzane. Po dwoch miesiącach w płaskim magazynie hałda 2,5m wysokosci temp ziarna 27stop C , wilgotność ziarna 12%. Przeładunek czesci na przyczepy troche pomógł, ale to nie to co wentylator i azurowa podloga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Witam,
Może trochę nie na temat napiszę,ale widzieliście Panowie prognozę pogody na ten tydzień? Podobno mróz do -10 w nocy ma być a śniegu brak :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

przynajmniej ceny by wzrosły... bo jak będzie kolejny rekordowy rok to ceny jeszcze bardziej spadną, ale -10 żadnej krzywdy raczej nie wyrządzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

rzepaki poleca przy takim mrozie, bo sa słabe przynajmniej moje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

U nas było kilka nocy powyżej 10 stopni  ostatnimi dniami a za tydzień ma być ponad  10 nawet więc szkód narobi bo rośliny rozhartowane a nie będą kiedy miały znów się zahartować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

wie ktoś kiedy są żniwa w południowej ameryce ? ponoć od kilku dni tam leje i nie zanosi się na poprawę pogody. może to w jakimś stopniu wpłynie na ceny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ale czy mniejsza podaż naszego zboża faktycznie wpływa na cenę? Przecież tyle tego idzie ze wschodu czy południa, a i pewnie z zachodu tez. Nie jestem dokładnie w tym temacie więc pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś kiedy są żniwa w południowej ameryce ? ponoć od kilku dni tam leje i nie zanosi się na poprawę pogody. może to w jakimś stopniu wpłynie na ceny

 

Ale czy mniejsza podaż naszego zboża faktycznie wpływa na cenę? Przecież tyle tego idzie ze wschodu czy południa, a i pewnie z zachodu tez. Nie jestem dokładnie w tym temacie więc pytam z ciekawości.

 

 

Możecie znaleźć odpowiedzi na te pytania w 4 pierwszych artykułach:

http://www.rolnikszukaceny.pl/aktualnosci.php#read

 

Nie podaliśmy tam wprawdzie prognozy cen, ale na podstawie zamieszczonych informacji można warto wywnioskować, ze należy obserwować światową sytuację z zbiorami i zapotrzebowaniem soi oraz zapasy największych eksporterów pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj