marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

jarek33    4

Tak kolego, do  Golubia jest z około 350 km.Znajomy za zawiezienie rzepaku do miejscowości oddalonej o 100 km zapłacił 800 zł  czyli przelicz ile mógłbym zapłacić za taką trasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

a po co płacić za transport? może to przewrotnie trochę brzmi, ale możesz sprzedać do agroloku, ampol-merol, chemirol. dalgety itd. które odbiorą z podwórka tylko wiadomo wszystko się rozchodzi za ile towar wycenią i co się bardziej opłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Nie wiem kolego farmer b jak to działa ale podejrzewam że podczas odbioru u mnie z podwórka np przez ampol-merol oni nie zrobili by u mnie na podwórku badania zboża tylko u siebie bo jeżeli u mnie na podwórku wiedziałbym jakie są parametry i ile mi zaproponują to mógłbym im sprzedać tylko ze z tego co słyszałem to oni dopiero w  firmie badają  parametry a wtedy np jeżeli wyszła by niska próba to  i tak musiałbym im sprzedać  po cenie jaką oni by mi zaproponowali w przeciwnym wypadku obciążyli by mnie kosztami transportu.No chyba ze jestem w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Nie wiem kolego farmer b jak to działa ale podejrzewam że podczas odbioru u mnie z podwórka np przez ampol-merol oni nie zrobili by u mnie na podwórku badania zboża tylko u siebie bo jeżeli u mnie na podwórku wiedziałbym jakie są parametry i ile mi zaproponują to mógłbym im sprzedać tylko ze z tego co słyszałem to oni dopiero w  firmie badają  parametry a wtedy np jeżeli wyszła by niska próba to  i tak musiałbym im sprzedać  po cenie jaką oni by mi zaproponowali w przeciwnym wypadku obciążyli by mnie kosztami transportu.No chyba ze jestem w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Nie wiem kolego farmer b jak to działa ale podejrzewam że podczas odbioru u mnie z podwórka np przez ampol-merol oni nie zrobili by u mnie na podwórku badania zboża tylko u siebie bo jeżeli u mnie na podwórku wiedziałbym jakie są parametry i ile mi zaproponują to mógłbym im sprzedać tylko ze z tego co słyszałem to oni dopiero w  firmie badają  parametry a wtedy np jeżeli wyszła by niska próba to  i tak musiałbym im sprzedać  po cenie jaką oni by mi zaproponowali w przeciwnym wypadku obciążyli by mnie kosztami transportu.


przepraszam coś mi się zacięło w kompie dlatego wysł 3 takie same posty.

Edytowano przez jarek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

poza tym taki agrolok odpowiednio też skalkuluje ceny w zależności od regionu właśnie o cene transportu tu cudów nie ma choć i tak często może wyjść lepiej jak na miejscu ale nie będą to jakieś ogromne róźnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

agrolok 500 żyto , 560 pszenżyto, 1620 rzepak, ceny netto z dzis takze nie za tęgo i jak na razie po świętach może coś drgnie. jakpol 520 netto żyto 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Witam ,po świętach kolega chce kupić ode mnie jęczmień i owies ,ile mu krzyknąć żeby go nie przestraszyć ??

Zeby póżniej jeszcze owies kupił... :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

obczaj na targowiskach albo na OLX po ile ludzie cenią owies i jeczmien w twoim wojewodztwie. Zalezy czy na siew czy na pasze. Na siew jest zawsze droższe zboże. Ja zawsze tak robie porownuje ceny z OLX w wojewodztwie lubelskim i wystawiam na sprzedaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dziś kolejna nie za duża przyczepka pszenicy pojechała na młyn po 690-netto. (wyrównanie 90%, białko 13%, gluten 30,5%). Centrum kraju, ok.Łęczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Przasnysz:

-lokalne handlarzyki 12,5-14 białko 650-680 netto

-cedrob gumowo paszówka 660, konsumpcji narazie nie biora, przed spadkami płacili 680-720 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Last na porcie

Pszenżyto dziś jutro 630 na porcie netto:))

Ostatnie tony.

To tak na święta:)

Płatność od ręki

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie ceny lekko ale dalej w dół.

 

psz konsumpcyjna 670

paszowa 660

kukurydza 685

 

ceny brutto. lubelskie pow krasnicki

Gdzie i u kogo takie ceny na Lubelszczyźnie ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Byłem dzisiaj z ciekawości zobaczyć ceny w PZZ (PM) Kluczbork  620zł netto (spadek o 10zł) za 13% białka  na północy opolskiego mamy takie ceny :blink: ! Z tego co piszecie to lepsze ceny są już na wschodzie kraju....parodia jakaś. Może pewien PSLowski baron (właściciel) mści się za przegrane wybory :lol: tak coś to wygląda. Już bym miał prawie wszystko sprzedane po 660 ale na spodzie bina już się robal zagnieździł i trza truć na aucie, poprzednie dwa czyste były. Coś tam we młynie marudzili, żeby mocno nie śmierdziało po tym truciu... Wyśmierdzi się na takim tirze czy trzeba gdzieś wieść do przewiania? Niezły interes w tym roku, nie dość że ceny niższe niż w żniwa, nie wspominając o robocie i kosztach magazynowania to jeszcze robale włażą na potęgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja zawsze byłem przeciwny "robieniu" paszówki, ale dzis po rozmowie ze skupowym mam mieszane uczucia. Powiedzmy że róznica w cenie pomiedzy poszówka a konsumpcja to 40zł u mnie przeważnie rodzi sie ok 6t czyli 40x6=240.    czyli jesli paszówka przy tych samych nakładach da pół tony więcej to wychodzimy na zero bez stresu o parametry. Jaka jest plenność odmian paszowych w porównaniu do jakościowych?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

U mnie ruch jak w żniwa. Sama babka w elewatorze tak stwierdziła ,traktor za traktorem :P . Co do pszenicy z robalem to też taką skupują ,tylko z ceny potrącają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no właśnie u nas tez bardzo duży ruch na skupach czyżby ludzie sie wystraszyli czy brak kasy?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ciekawe jak z tym robactwem  jutro znowu walnę kilka świec   profilaktycznie.

no niby pogoda jest ale cena niżej niż w żniwa

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

ciekawe jak z tym robactwem  jutro znowu walnę kilka świec   profilaktycznie.

no niby pogoda jest ale cena niżej niż w żniwa

 

Co to za robaki macie w tej pszenicy ,bo nie patrzyłem a może też dziadostwo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Witajcie

Last na porcie

Pszenżyto dziś jutro 630 na porcie netto:))

Ostatnie tony.

To tak na święta:)

Płatność od ręki

Pozdrawiam

 

Niezła cena, ja nie wierzyłem w pszenzyto pchnąłem po 520. Brakuje pszenzyta do dopełnienia statku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

weź tace później wsyp  zboże z głębszych partii podgrzej weź lupę i patrz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Powiedz mi kto ci teraz pojedzie do portu na swieta :) Chyba że ktoś ma blisko baze lub dasz gwarancje ze jak nie rozladuje to bedziesz płącił za przestój w stawce x2 i kier i tak wróci do domu :) Jakie wymogi wporcie jesli chodzi o parametry, przytulie jak licza ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj