marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

grego    385

dokładnie, pozatym odmiany paszowe z reguły są plenniejsze. Ceny zależą od roku i regionu np. w Wielkopolsce gdzie jest dużo drobiarzy bywa, że za paszową płacą nawet lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

oczywiscie ze tak. Raz na kilka lat zdarzy sie duza roznica pomiedzy pszenicami ale generalnie sie nie oplaca. Lepiej pojsc w wydajnosc t/ha i ochrone niz dbac o parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tylko jak dasz pszenicy jak potrzeba to i wiecej zbierzesz, a parametry niejako przy okazji


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

oczywiscie ze tak. Raz na kilka lat zdarzy sie duza roznica pomiedzy pszenicami ale generalnie sie nie oplaca. Lepiej pojsc w wydajnosc t/ha i ochrone niz dbac o parametry.

 

pajej pisal juz podobnie jeżeli idzisz w ochronę to już nawet jakbyś nie chciał robisz parametry


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Wczoraj w Agrobiznesie twierdzili, że rzepak będzie tanieć, a dzisiaj  Matif ponad 5E na plusie, jak zwykle trafna prognoza w ich wykonaniu. Ale faktycznie miało być znacznie lepiej, a zanosi się na lipę z cenami rzepaku. Nie wiem czy w przyszłym tygodniu go nie opchnąć?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

witam wszystkich forumowiczów podpowiedzcie pszenice białko 14 % i gluten31 % czy sprzedac czy trzymac?? gość daje po 680 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

witam wszystkich forumowiczów podpowiedzcie pszenice białko 14 % i gluten31 % czy sprzedac czy trzymac?? gość daje po 680 netto

Kolego uważaj ,czy gość tylko bierze czy też płaci bo w lubelskim nie ma takiej ceny i możesz zostać bez towaru i pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tak źle tak nie dobrze. w tamtym roku saletra poszla na klos i uj z tego deszcze zj**.wszystko w tym roku na kłos nie spałem bo susza i tak parametry były a 9 ton saletry w kieszeni zostało. po za tym jak różnica miedzy kons.a paszą jest 20-30 zł.to nie warto sypać ba kłos takie moje zdanie. cena pszenicy taraz 635 netto kons.rzepak 1635 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

@xyz88  Rola Człuchów, nie całe 15 ton

 

 

15t i dali po 600netto zacne to pomorskie.

Ja mam 18 ton pszenżyta a mógłbym doładować z kimś na całe auto i oddałbym po 600brutto nie netto. Ale w lubelskim Wipasz 500netto proponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja kupiłem w Agroters niby legalnie bo fakture dał (1kg-100zł).

 

Kupić a zastosować to dwie różne sprawy będziesz miał problemy. Kupić możesz a stosować samemu już nie. Za tą fakturą przyjdzie kontrola.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

15t i dali po 600netto zacne to pomorskie.

Ja mam 18 ton pszenżyta a mógłbym doładować z kimś na całe auto i oddałbym po 600brutto nie netto. Ale w lubelskim Wipasz 500netto proponuje.  

Nawet gdybyś przywiózł jedną przyczepę( powiedzmy 4 tony) to i tak dali by po 600 netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Zarabiają na tym handlarze,u mnie za pszenżyto nikt więcej nie daje jak 520 brutto,za owies WS-TRADE w ciągu 4 dni opuściła 50 zł na tonie i jak tu nadążyć za cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

15t i dali po 600netto zacne to pomorskie.

Ja mam 18 ton pszenżyta a mógłbym doładować z kimś na całe auto i oddałbym po 600brutto nie netto. Ale w lubelskim Wipasz 500netto proponuje.

 

kojarzysz ile dają za pszenicę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Zarabiają na tym handlarze,u mnie za pszenżyto nikt więcej nie daje jak 520 brutto,za owies WS-TRADE w ciągu 4 dni opuściła 50 zł na tonie i jak tu nadążyć za cenami.

Czyli po ile biora owies i jakie rejony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

Zarabiają na tym handlarze,u mnie za pszenżyto nikt więcej nie daje jak 520 brutto,za owies WS-TRADE w ciągu 4 dni opuściła 50 zł na tonie i jak tu nadążyć za cenami.

 

 w życiu im niczego nie sprzedam jesli chodzi o tych patałachów wstrade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a u mnie nikt obecnie nie kupuje zboża -twierdzą iż maja zapasy które muszą upłynnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

kojarzysz ile dają za pszenicę ?

 

taaa, max 620-625 +vat i podobno dalej leci :/ plus taki że w skupach płacą jeszcze mniej o wozic trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

w takim razie czekam do lutego z pszenicą albo końca stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj