marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

eheskey    2

Młyn Stara Wieś  - ceny od 15.12.2015

gluten 28 i wyżej -   650 

gluten 27             -  640

ceny brutto

 

ksys, za jakie ilości te ceny? ja mieszkam niedaleko ale oferty na gluten 27 to mam 665 brutto i to z miejsca..dziwi mnie że młyn i tak mało płacą. Aż tak ceny spadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no ceny właśnie spadają niestety dziś na giełdzie kontrakt na marzec  znowu spadek o 2,5 euro a to dużo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no ale wczoraj 3,5E było na plusie więc tragedii nie ma co nie zmienia faktu, że raczej będzie spadać niż rosnąć. Bardziej mnie martwi cena rzepaku, na dodatek złotówka się umocniła nie wiedzieć czemu. Wygląda na to, że chyba się przegapiło najlepszy moment na jego sprzedaż.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

@grego wiesz niestety ogólnie jest tendencja spadkowa jeszcze przed zamknięciem kontraktów  grudniowych kontrakt na marzec wynosil sporo ponad 180 euro teraz tylko 176 e no nic zobaczymy co będzie dalej ale to wszystko nie napawa optymizmem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

kiedyś od ekonomisty usłyszałem tak nie martw się że cena spada bo im bardziej i mocniej spadnie to tym więcej i mocniej później odbije .

mamy ceny jakie mamy ale za rok może dwa powrócą ceny 1 tyś za pszenice i 2 za rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

Ja bym wolał 800 i 1600 co roku

ale jakby ciągle była jedna cena i opłacalność to byś się rozleniwił a tak jak jest niska cena i mały zyska a czasem i strata to szukamy na czym można zaoszczędzić co można poprawić w agrotechnice , zmusza to nas to wysiłku aby poprawić efektywność gospodarstwa co w efekcie przynosi pozytywne efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

ksys, za jakie ilości te ceny? ja mieszkam niedaleko ale oferty na gluten 27 to mam 665 brutto i to z miejsca..dziwi mnie że młyn i tak mało płacą. Aż tak ceny spadają?

Do tej pory to za każdą nawet najmniejszą ilość , być może przy dużej ilości można utargować ciut więcej , kolega w ubiegłym sezonie wywiózł ok 100 ton to dostawał 23 - 30 zł więcej

To jest młyn ale z tego co się orientuję to zajmują się też handlem zbożem i wożą po kraju

Edytowano przez ksys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny niestety lekko w dół:(

Ceny netto na gospodarstwie w odl. 100 km od Gda/Gdy.

Pszenica 12,5 - 680

Pszenica 11,5 - 670

Pszenica bez białka - 660

Coś więcej na priv.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no cóż ja się wzrostów i tak nie spodziewałem bo kontrakty grudniowe były znacznie niższe, tylko że dość szybko i mocno idzie to w dół. Teraz dopiero się wszyscy rzucą do sprzedaży, a skupy oczywiście to skrzętnie wykorzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Ceny niestety lekko w dół :(

Ceny netto na gospodarstwie w odl. 100 km od Gda/Gdy.

Pszenica 12,5 - 680

Pszenica 11,5 - 670

Pszenica bez białka - 660

Coś więcej na priv.

Pozdrawiam

Witam kolego jaką firme reprezentujesz jhak mozna wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1268

Elewator Strzelno-pszenica kons-640zł netto.Chemirol Orchowo-pszenica 635zł netto jak leci.Ogólnie ceny słabe ,a różnica 10zł między paszową ,a kons jest śmieszna!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

dlatego wlasnie w ostatnich latach nie za bardzo oplaca sie inwestowac w pszenice konsumpcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym roku to samo rozmawiałem z przedstawicielem Roli z Człuchowa to mówił że na kontrakty był moment że paszówka w cenie konsumpcji więc szału nie było. Na chwilę obecną płacą coś koło 660 netto za konsumpcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Dziś sprzedana pszenica paszowa po 660 netto i pszenżyto po 600 netto 

 

Kolego a gdzie sprzedałeś pszenżyto po 600netto? I jaką ilość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Pierwsze słyszę że lepiej inwestować w pszenicę paszowa a nie konsumpcyjną ..ale widać człowiek całe życie musi się uczyć...śmiechu warte..u mnie pszenica 690brutto sprzedaje okolicznym hodowcom zostaty mi się już tylko dwa transporty...owies poszedł 550 brutto cały wywieziony...wszystkim życzę wesoły świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Nie zawsze opłaci sie inwestowac w pszenice jakościową. Znam duzo ludzi którzy kupe kase wsadza w pszenice aby sprzedac do młyna I otrzymac wieksze pieniadze. Wizualnie wszystko ładnie wyglada, super wydajnosc a parametrow brak albo ledwo co sie łapie i człowiek jest zmuszony sprzedac jako paszówke, wiec czasami lepiej koszty ograniczyc i pojsc tylko w wydajnosc i sprzedac jako paszowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj