marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

FarmerB    12

pszenica kons. 690zł netto Komplexmłyn

rzepak propozycja na nowe zbiory 1500zł netto Chemirol(ub. tydzień)

miał ktoś może już jakieś propozycje na kontrakty rzepak, pszenica nowe zbiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

mam pytanie do tych co sprzedawali ostatnio zboża, wykryto u kogoś szkodniki? podobno w tym roku jest masakra z robakiem

dzisiaj "próbowalem" mam trojszczyka- masakra na 1kg ze 30 szt.( nowy silos.) spróbuje go odwiac separatorem plew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

U mnie tez było badziewia i tera trzeba truc. Zalatwiam kapsy od <iwanów> bo u nas są ale kupic nie wolno paranoja a przed samymi zbiorami dezynfekowalem magazyn

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

U mnie tez było badziewia i tera trzeba truc. Zalatwiam kapsy od <iwanów> bo u nas są ale kupic nie wolno paranoja a przed samymi zbiorami dezynfekowalem magazyn

ja kupiłem w Agroters niby legalnie bo fakture dał (1kg-100zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Dexter nic odwianie nie pomoże tylko tabletki bo i tak znajdą bez gazowania nie da rady
Podobno problem jest spory w tym roku z robakiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Ja dziś też gazowalem przed wywiezieniem choć nic nie widać żeby coś było ale tak dla własnej spokojnosci niby dwa dni i po sprawie.

Edytowano przez kundza150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Ja dziś też gazowalem przed wywiezieniem choć nic nie widać żeby coś było ale tak dla własnej spokojnosci niby dwa dni i po sprawie.

jak nie przesiejesz prze sito na białą kartkę to nic nie zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Ja dziś też gazowalem przed wywiezieniem choć nic nie widać żeby coś było ale tak dla własnej spokojnosci niby dwa dni i po sprawie.

 

do gazowania potrzebna jest temp, a takowej teraz nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

na tabletki temperatura? pierwsze słyszę, kilka lat temu miałem problem z robalem. W zime -10 w silosie, u góry powkładalem na pół metra tabletki. Po 2 tyg. jak ladowane było wszystko było ok.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Xtro co ty gadasz w ubiegłym roku gazowalem rozkruszka przy minusowej temp i padło 100% przy zalecanej dawce na tone z tym ze było ponad tydzień przykryte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

jaki macie sposób na gazowanie w silosie. wiadomo kilka metrów wyskości a gaz może nie przejśc tyle do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

tak na etykiecie napisane jest :P
ja też raz gazowałem w zimie i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To żeście mnie trochę wystraszyli bo jutro mam ładować ziarno z silosa na tira. Gdyby się okazało, że jednak trzeba gazowac to takie ziarno nadaje się na konsumpcje potem? No i ewentualnie czy ktoś ma dostęp do tych tabletek (na PW pisać) bo też bym prewencyjnie zagazował jeśli takie ziarno nadaje się na młyn potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Ziarno nadaje się na młyn i to z tego co wiem środki nie mają wymagań temperaturowych. Tabletek nigdzie nie dostaniesz. Skontaktuj się z osobą, która w okolicy działa w tej branży. Żeby kupić takie tabletki trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No niby trzeba posiadać ale jakoś widzę ludzie sobie je załatwiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja tez pszenzyto juz 2 silosy zagazowałem bo maja na dniach zabierac. Na górze w pszenicy widziałęm trojszczyka. wiec wole nie ryzykowac.

W ubiegłym roku tez w nowych wtedy silosach było to badziewie. Ja wrzucam troche tabletek pod podłoge i troche na wierzch. W ubiegłym roku jak wybierałem na naczepe to było czuc cały czas ze było zboże gazowane i w porcie i w młynie nic nie znalezli. Quick fosa raczej sie nie kupi legalnie tylko kombinacje. w ubiegłym roku płąciłem 150zł za 1kg to mi wystarcza na 4-5 silosów po 100t :) Takze koszt mały a spokój.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

że też wcześniej nie pomyślałem o tym, a faktycznie warunki pogodowe sprzyjają w tym roku robactwu. Ponoć na tirach też można gazować tylko problem z przestojem...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

no i koledzy wykrakaliście, poszedł dzis TIR ode mnie i podobno znaleźli 2 trojszyki i jest problem...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

ja kuzwa gazowałem we wrzesniu a w ten piątek w krakowie mi znalezli 1 sztuke żywego trojszyka i firma której sprzedawałem zwróciła mi towar i tylko poniosłem koszty za transport a zboże znowu u mnie leży i nie wiem co robić!????? jak to możliwe że skoro gazowałem 3 mies temu znowu był robak? przetrwał czy jak? co z tym zrobić skoro już prawie 1000zł za głupi transport zapłaciłem i dalej to leży. dodam że nie jestem sam bo sąsiad sprzedawał komu innemu i też miał chyba ze trzy robaki a gazowaliśmy w tym samym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

daj wszystko na czyszczalnię i trojszczyki wylecą przez sito piaskowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

moja tez podobno pod krakowem, czy w krakowie stoi.  Może nie wróca tylko innego odbiorcę znajda, albo na samochodzie zgazuja. Jak zagazowac to to zostało w silosach, zeby siebie nie otruc?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj