marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

john77    8

Woj. lubelskie pow chełmski pszenica cena 650 brutto białko 13,1 gluten 27, wilgotność 11,4 sprzedawawać czy jeszcze czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Mam propozycję z WS-TRADE na owies 550+VAT-gdzieś płacą lepiej,nie wiem czy sprzedawać.?

 

kruszwica 600 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Bakutil okolice Radzynia Podl za pszenżyto proponują 536brutto przy ilości cało samochodowej przy mniejszej 526zł brutto.

A do Wipasz w Miedzyrzecu nie mogę się dodzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Bakutil okolice Radzynia Podl za pszenżyto proponują 536brutto przy ilości cało samochodowej przy mniejszej 526zł brutto.

A do Wipasz w Miedzyrzecu nie mogę się dodzwonić.

Ale taka cena w bakutilu z terminem płatnosci 30 dni.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

W Bakutilu płatność 28dni.

 

Do Wipaszu ostatnio jak dzwoniłem to pszenżyto było po 500 netto. Jakiej 2tyg temu może 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Pszenica tu po 600 brutto tom po 700 netto gdzie prawda po co chłopy siać trza zająć się handlem na składzie na plusie 3tys mozno wozić po całej Polsce i tak do przodu a robota przez cały rok a na ha zboża kilka godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Nie wiem co to się dzisiaj porobiło na giełdzie... Pszenica na grudzień spadła do 165Euro... Tak nisko chyba nawet w żniwa nie było... Mam nadzieje, że teraz zacznie się dobra passa i ceny będą rosły. 100% zbiorów leży na magazynie +20% jeszcze pszenicy z ubiegłego sezonu. Pęknie do żniw bariera 200euro ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Na pewno kiedyś pęknie 200 euro ale trzeba cierpliwie czekac tylko jak długo to wiedzą tylko Zydki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

na giełdzie pszenica 177E ale prognozy raczej słabe bo zboża nie brakuje. Gorzej, że rzepak ostro poleciał w dół, a wszyscy twierdzili, że będzie trzymał cenę...

Było sprzedawać tydzień temu, a tak trzeba czekać, jeszcze tylko słaba złotówka ratuje całą sytuacje bo inaczej było by nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

woj lubelskie ,pow krasnostawski paszówka u pośrednika 630 brutto 

 

 

Powiat Kransystaw - paszówka po 642 brutto

 

woj. lubelskie - paszówka po 655-660 brutto z odbiorem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Agriplus Zamość przy kontrakcie min 50 ton zaproponowali mi 640 netto za paszówke. nie wiem co robić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Trochę dziwnie te ceny na Matifie wyglądają przedwczoraj za pszenice było 169E, a wczoraj 177E? Nie wiem czy nie ma jakieś tam pomyłki bo cos tak to wygląda prędzej 167...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

jak ja wczoraj na matif wchodziłem koło 17 to było 166,5.. może cos się wydarzylo takiego że pszenica skoczyła? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

raczej jakiś błąd na stronie, z innych źródeł wynika, że ta cena to na marzec. Ciekawe czy dzisiaj jeszcze bardziej nie zdołuje po amerykańskich raportach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

woj wielkopolskie

KOMPLEXMŁYN Wągrowiec

 

pszenica 690netto

 

o to trochę podbiła cena do góry, ruch było widać na placu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Trochę dziwnie te ceny na Matifie wyglądają przedwczoraj za pszenice było 169E, a wczoraj 177E? Nie wiem czy nie ma jakieś tam pomyłki bo cos tak to wygląda prędzej 167...

 

Wczoraj sie konczyl kontrakt grudniowy , teraz najblizszy to marcowy , proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Na jakiej stronie sprawdzacie te ceny? Jest jakaś apka na smartfona do śledzenia notowań?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj