marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

ponad 700 łuków zapłacił po zniwach :-)

 

Bo w tym roku sytuacja z pszenicą wygląda tak:

 

http://www.rolnikszukaceny.pl/aktualnosci.php?art=16

 

dlatego też wiele firm, dużych firm, w żniwa płaciło mniej niż konkurencja wiedząc, że ceny będą niższe po żniwach. Jednocześnie warto zaznaczyć, że na rynku brakuje pszenicy o słabych parametrach. Dziwnie? Nie. Po prostu liczba opadania w tym roku jest na tyle wysoka, że wielu młynarzy skarży się, iż odbiorcy mąki (piekarze, cukiernicy) nie mogą w pełni wydobyć wielu parametrów swoich wypieków, bo otrzymywana mąka jest zbyt dobra. W związku z tym wiele przedsiębiorstw poszukuje pszenicy o słabych parametrach płacąc naprawdę dobre pieniądze, czasami o wiele lepsze niż za konsumpcję.

 

Zauważcie pewną zależność - a tak właściwie jej brak. Nie możecie w każdym roku mieć takiej samej sytuacji z cenami na rynku, bo ów rynek by nie istniał (co oczywiście ma swoje plusy, ale też wiele minusów). Dlatego też obecne ceny ok 700-730zł netto za pszenicę konsumpcyjną 13% białka ww cale nie są takie złe jak się Wam wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Dziś część pszenicy poszła po 670. Trafiło sie w niej troche pszenżyta i plew ale w skupie nie robili problemów. Woj. łódzkie, powiat wieluński. 


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Kolego a oni płacą czy tylko biorą bez kasy bo są przeciez w upadłosc układowej

 

płacą ale zawsze z opóźnieniem, mi za pszenżyto nie zapłacili jeszcze a w piątek tydzień temu minął termin, niby do wtorku mam mieć kasę już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Dziś część pszenicy poszła po 670. Trafiło sie w niej troche pszenżyta i plew ale w skupie nie robili problemów. Woj. łódzkie, powiat wieluński. 

 

Możesz zdradzić jaki punkt skupu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Oj gdyby u mnie była taka cena za pszenice jak podaje Rolnikszukaceny, to juz by byla sprzedana.AgroAs 630 zł netto za 12,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Chemirol i Agrosieć 700 zł netto za 14 % białka z ich odbiorem niby tragedii nie ma ale ta cena jeszcze trochę niska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie wiem skąd aż tak duże różnice między województwem opolskim, czasem i dolnośląskim gdzie za konsumpcje można dostać 630zł, a wielkopolskim gdzie widzę beż większych problemów można dostać 700 netto? A w opolskim ceny ziemi jedne z najwyższych w kraju... Już nawet na południu Polski lepiej płacą za pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Możesz zdradzić jaki punkt skupu.

 

Oczywiscie. Kad-Rol Raczyn. :) 


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

Oj gdyby u mnie była taka cena za pszenice jak podaje Rolnikszukaceny, to juz by byla sprzedana.AgroAs 630 zł netto za 12,5%

 

Ogólnie ten portal rolnik szuka ceny to jakaś sciema jest. Nie polecam. Niby znajdują kupca z bardzo kuszącą ceną i szybko nacisk zeby sprzedać a jak sie zastanawiasz i pytasz ciągle o szczegóły to nieodpisują. Jak dla mnie to dobrze wszystkim znan firma się pod tym ukrywa...

 

płacą ale zawsze z opóźnieniem, mi za pszenżyto nie zapłacili jeszcze a w piątek tydzień temu minął termin, niby do wtorku mam mieć kasę już

kuzyn tez im sprzedawał w tamtym roku i więcej tego nie zrobi. Wszystko z opóźnieniem. wypłacają owszem ale z nimi to na czas cięzko idzie

 

U mnie trochę ceny spadły pszenżyto 540 było 555 jęczmień 560 było 590 pszenica 620 było 630 ceny netto

 

ja byłem dziś w okolicznym skupie dla czystej ciekawości bo i tak nie woże na skupy.. i ceny tez w dół. średnio o 10zl mniej niż tydz temu. Wygląda na to że u nas Matify i cboty to inna historia i tu zycie pisze polskie scenariusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Niestety przed żniwami się nie udało. Później go chyba już nie wystawiałem i teraz dopiero to zrobiłem. Od niedzieli do dzisiaj wisiał na ogłoszeniu.

A ja i bizona też żałuję, jeszcze bardziej niż tego JD, bo bizon był od nowości i z silnikiem oraz skrzynią też nie miał najmniejszych problemów tak jak JD, tylko codziennie główka od kosy się rozlatywała  <_< to rozwiązanie w bizonach jest trochę nie przemyślane i wadliwe. 

 

na mur beton coś było źle ustawione, wybijają się przeważnie te pomiędzy targańcem a półksiężycem, bagnety powydzierane i żabki nie dociskają kosy - nawet wałek się ukręcił czasem lub półksiężyc pękł - to były czasy :), a teraz Schumacher i niema co robić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Ja bym się giełdami nie sugerował jeżeli ktoś na port sprzedaje to tak ma matif ma znaczenie ale dla lokalnych paszalni żadne...
Dzis ladowalem ostatnie auto jeczmienia kierowca wracal z portu mowil ze kolejka zaczela sie juz robic i duzo aut jedzie na port i to odziwo wiekszosc ladowana jest na firmach a nie gospodarstwach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

TO bardzo dobrze niech wywiązą jak najwiecej i nie mów że MATIF nie ma wpływu,jak na giełdzie podrożeje o 50 euro to co w mieszalnie NIe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na mur beton coś było źle ustawione, wybijają się przeważnie te pomiędzy targańcem a półksiężycem, bagnety powydzierane i żabki nie dociskają kosy - nawet wałek się ukręcił czasem lub półksiężyc pękł - to były czasy :), a teraz Schumacher i niema co robić

 

No bagnety mogły być już wydarte i żabki nie dociskały. A z główkami tak było. Dzisiaj na kosie jutro na targańcu, a jak obie na raz wymienione to na drugi dzień loteria którą pierwszą szlag trafi :lol: Po zmianie kosy na nową i nożyki na przemian trochę pomogło ale zaraz został sprzedany i tyle my o nim słyszeli.

 

maly00 nie gadaj bo wytwórnie pasz głównie patrzą na giełdy i na tym się opierają, oraz kurs eurodolara. Gdybyśmy nie mieli za sąsiada ukrainy i dostępu do morza może te czynniki nie miały by aż takiego znaczenia. A tak to na ukrainie zboża jak w studni bez dna ale co z tego jak dolar drogi. Str. wcześniej pisałem już że się nie opłaci sprowadzać. A raczej ustawili nam cenę taką samą jak ich to kosztuje z ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie za konsumpcję 660netto maks. a teraz nie na temat w bioznie jak założyłem końcówki od drążków kier.z ostrówka to skończyły sie problemy.z luzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj gdyby u mnie była taka cena za pszenice jak podaje Rolnikszukaceny, to juz by byla sprzedana.AgroAs 630 zł netto za 12,5%

 

Bo AgroAs to pośrednik. Wprawdzie całkiem solidny jak na Polskie realia, ale ciągle pośrednik. Dlatego też musi zarobić i nie da Ci ceny takiej, jaką młyny lub paszarnie.

Jednocześnie nie oznacza to, że pośrednik nie ma czasami lepszych cen od przetwórcy, bo w wyniku odpowiednich decyzji i przemyślanej polityki działania zakupowo sprzedażowego często się tak właśnie dzieje, że pośrednicy oferują większe ceny od zakładów przetwórczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Heh, rozmyślili się z kupna kombajnu. Tysiąc im przepadł. Dziwne no nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

za mało zadatku wziąłes :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Heh, rozmyślili się z kupna kombajnu. Tysiąc im przepadł. Dziwne no nie.

 

Biały ma rację - za mało wziąłeś zadatku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

ceny z dzisiaj jakbym sprzedawał od siebie z domu

 

granica małopolskiego i świetokrzyskiego:

 

pszenica paszowa 635zł netto

pszenica konsumpcyjna 650zł netto

kukurydza 650zl netto

 

Tydzień temu w tej samej firmie płacili średnio ok 5-10zł więcej. U was podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

byłem dzisiaj w takim sporym młynie kawałek odemnie w listopadzie było 640 netto obecnie 660 netto, pytałem się jaki ruch na skupie to mówili, że rolników praktycznie nie widać, a pogoda sprzyja czasem jacyś pośrednicy coś przywiozą i sami skądś wożą. Widać rolnicy czekają bo to i tak mniej niż w żniwa było, w tamtym roku o tej porze były kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

w lubelskim jednak ruch jest bo z tego co widze mielismy ceny takie jak na południowym zachodzie i rolnicy zaczęli wozić. Zresztą dziś to widziałem na okolicznym skupie że kilka ciągników z przyczepami stało. A płacą już nie 65 brutto tylko 64 brutto. Ja mam 620-625zł za paszówkę netto, 640 za konsumpcję i tyle samo za kukurydzę. Porównując do tego jak sprzedawałem w ostatnim czasie to paszówka tylko tanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

coś przed świętami trzeba będzie wywieść i zaraz po nowym roku bo od połowy stycznia może być taniej patrząc na ostatnie lata. 10 grudnia ma być jeszcze jakiś amerykański raport ale cudów bym się nie spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

coś przed świętami trzeba będzie wywieść i zaraz po nowym roku bo od połowy stycznia może być taniej patrząc na ostatnie lata. 10 grudnia ma być jeszcze jakiś amerykański raport ale cudów bym się nie spodziewał.

 

Czy to ten młyn koło Rudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj