marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

XTRO    1523

to co grego ? czekać do połowy- końca grudnia z jęczmieniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nikt nie mówi tu o podwyżkach 50-100zł bo to w tym roku nie będzie możliwe właśnie ze względu na duże plony. Jak napisałeś rynek to właśnie podaż i popyt, a trzymanie ziarna chociaż w niewielkim stopniu może tą podaż zmniejszyć przynajmniej na jakiś czas, wtedy skupy delikatnie powinne podnieść ceny. W podobny sposób działa giełda rolna, gdzie się spekuluje kontraktami i nikt tego zmową cenową nie nazywa. Oczywiście rzepaku było mniej ale mimo wszystko ludzie go jeszcze nie sprzedają w przeciwieństwie do pszenicy choć tu ceny są mniejsze jak w żniwa. Niby do grudnia nie było dużo ofert sprzedaży ale widać się to zmienia czyli to sprzedającym puściły już nerwy. Oczywiście można nie robić nic spuścić głowę i wozić co łaska, no ale po co w ogóle trzymać u siebie sprzedawać w żniwa i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rzepakiem na nowy sezon ja się jeszcze wstrzymuje z paru względów.

1. Jest go mało zasiane - rokuje wyższą cenę - i to nie tylko w Polsce
2. Nie jest osiągnięty jeszcze szczyt cenowy - podejrzewam że będzie to przyszły rok (czas pokaże)
3. Rzepak jest uprawą bardzo nieprzewidywalną i ciężko go kontraktować jak się go nie ma już pod dachem - różne wyliczenia rolnicy stosują (1 -2 ton/ha kontraktu do czerwca)
4. Plus dla świętego spokoju można zakontraktować np. 10% zbiorów i wtedy mamy pewność że jeśli to był szczyt cenowy to go nie przegapiliśmy:))
5. Próg opłacalności rolnicy zawsze wyliczają - oczywiście w zależności od plonu ok. 1000-1200pln/tona , więc teraz to tylko różowo :)) więc głowa do góry i po przeczytaniu powyższego podejmiecie słuszne decyzje:))
Ja ze swojej strony będe wrzucał jakieś analizy zachowań giełdowych, jednak co do giełdy to jak z pogodą tydzień do przodu to sprawdzalność powiedzmy 90% a potem to wiemy że idzie zimna więc cieplej nie będzie:))
Pozdrawiam

 

Skąd masz takie dokładne dane o statkach w portach?

 

 

 

 


Piszę odnośnie statków w porcie

Statki były są i będą, np. na tą chwilę jest ich pare w portach:

Gdańsk

Cito 27-lis 3145 load WheatSilo 5

Gdynia

Baltic Panther

26-lis 42000 load Wheat Grain Terminal

Cape Race 4-gru 63000 load Wheat Bulk Terminal

Szczecin

Rosita 20-lis 27800 load Wheat Ewa

 

Proszę się nie obawiać o brak statków:))

Problemu należy się spodziewać z innej strony.

Ceny na światowych giełdach a co w związku z tym przekłada się bezpośrednio na nas, a do rzeczy to ostatnie kontrakty Egiptu na zakup pszenicy - wygrali Rumuni, Ukraińcy i Francuzi. Czekamy na przetargi Algierii, Maroka i Arabii Saudyjskiej, miejmy nadzieje ze coś nam skapnie (mam na myśli Polskę) :))

Polski tam brak.

Cena na przetargach międzynarodowych tą chwilę oscyluje ok. 208-210 USD za tonę przy cenach frachtu z europy do afryki ok 15$/tona mamy cenę w porcie.

Dodatkowo premie zakupowe eksporterów ubijają cenę,

Przy naszej mocnej zlotowce mamy to co mamy i tyle.

Wszyscy czekamy na raport z USA, który jest 10-ego ciekawe co tym razem tam wymyśla:(

Pozdrawiam

 

 

 

Analiza ruchu w porcie i kierunków eksportu, tego co wyprodukujemy to moja praca:))

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

 

Z rzepakiem na nowy sezon ja się jeszcze wstrzymuje z paru względów.

1. Jest go mało zasiane - rokuje wyższą cenę - i to nie tylko w Polsce
2. Nie jest osiągnięty jeszcze szczyt cenowy - podejrzewam że będzie to przyszły rok (czas pokaże)
3. Rzepak jest uprawą bardzo nieprzewidywalną i ciężko go kontraktować jak się go nie ma już pod dachem - różne wyliczenia rolnicy stosują (1 -2 ton/ha kontraktu do czerwca)
4. Plus dla świętego spokoju można zakontraktować np. 10% zbiorów i wtedy mamy pewność że jeśli to był szczyt cenowy to go nie przegapiliśmy:))
5. Próg opłacalności rolnicy zawsze wyliczają - oczywiście w zależności od plonu ok. 1000-1200pln/tona , więc teraz to tylko różowo :)) więc głowa do góry i po przeczytaniu powyższego podejmiecie słuszne decyzje:))
Ja ze swojej strony będe wrzucał jakieś analizy zachowań giełdowych, jednak co do giełdy to jak z pogodą tydzień do przodu to sprawdzalność powiedzmy 90% a potem to wiemy że idzie zimna więc cieplej nie będzie:))
Pozdrawiam

 

A jak sytuacja ze śrutą sojową? Dolar drogi, śruta tania... nic z tego nie rozumiem... Jak z cenami, bedzie jeszcze taniała? Wiem, że trochę nie w temacie ale chyba nie ma wątku nt. śruty sojowej na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

pszenica paszowa 680zł netto Chemirol

Edytowano przez FarmerB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czekac jeszcze z pszenica bedzie lepsza cena ? narazie sa tendecje zwyzkowe czy odwrotnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Jeszcze spekulanci podbiją cenę bo muszą przecież zarobić,ja czekam na 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Ktoś może wie jakie ceny w de Hausę Łęczyca? Bede wdzięczny.
Kolego zalezy co masz do handlu mozesz przeciez juz tyle dostac za pszenice o wysokich parametrach
Mi pozostalo 3 auta odbior moze jeszcze w tym tygodniu i magazyny puste i dobrze mi z tym;)
Nie zaluje i nie bede narzekal jak pszenica bedzie po 800 jeczmien po 700 na wiosnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

czekac jeszcze z pszenica bedzie lepsza cena ? narazie sa tendecje zwyzkowe czy odwrotnie ?

u mnie delikatne spadki na skupach i u stałego kupca, z tego co poszperałem to się przetwórnie obkupiły w obawie przed wyższymi cenami własnie w grudniu i może wyjść odwrotnie ale oby to tak nie było. Żeby chociaż ceny zostały na tym poziomie co były pod koniec listopada

 

u mnie w gore cos poszło

 Andrzej z tego co widziałem z 550 na 590 poszło to i tak ten skup jest daleko w tyle i poza rzeczywistością :) u mnie okoliczne skupy po małych obniżkach dają wyższe ceny netto a przeciez tez musza zarobić

Edytowano przez eheskey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

U mnie na młynie 690 netto, zapisany jestem na 22 grudzień może coś zdrożeje do tego czasu na 700:)

Co do de heus Łęczyca to pewnie coś koło 680 bo zawsze z dyszkę taniej niż na młynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Kocięba pszenżyto 600 netto, pszenica 710 netto- nie wiem jak u nich z potrąceniami- znajomy wióżł im paliwo i wszedł z ciekawości zapytać o ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie delikatne spadki na skupach i u stałego kupca, z tego co poszperałem to się przetwórnie obkupiły w obawie przed wyższymi cenami własnie w grudniu i może wyjść odwrotnie ale oby to tak nie było. Żeby chociaż ceny zostały na tym poziomie co były pod koniec listopada

 

 Andrzej z tego co widziałem z 550 na 590 poszło to i tak ten skup jest daleko w tyle i poza rzeczywistością :) u mnie okoliczne skupy po małych obniżkach dają wyższe ceny netto a przeciez tez musza zarobić

 

nie moja wina że takie ceny mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Trzeba zmienić skup. Wystarczy się porozglądać - przyjadą na miejsce z lepszą ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

coś rypnęło dzisiaj na giełdzie w dół, a w ciągu dnia było zielono i Euro kosztuje już 4,31 ciekawe co się stało choć to ostatnie może akurat nam pomóc.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Trzeba zmienić skup. Wystarczy się porozglądać - przyjadą na miejsce z lepszą ceną.

 

Nie mam warunków na przyjmowanie tirów. Bym musiał dużo rzeczy przerobić Cięzarówka moze i by sie zmiesciła ale tir o ładownosci 25 ton to nie ma szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

U kocieby było 680 netto za pszenicę jak ostatnio dzwonilem ale białko min 12 poniżej potrącenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Agrocorn proponuje mi za konsumpcję 650 netto, nie sprzedaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Dwie przyczepy i dwie żmijki wystarczą, jeśli nie mieszkasz kilometr od jakiejkolwiek utwardzonej drogi. Nawet jeśli musisz wynająć sąsiada z ciągnikiem. Dziś to chyba nie problem znaleźć dwie przyczepy po 10t i jakąś mniejszą na doładunek do wanienki. U mnie też jest problem z wjazdem tirem i właśnie kombinuję, jak to przeskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj