marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eheskey    2

większośc chyba zna Agrolok i ich te odbiory :/ do tego Agrofilar też nie polecam. Miałem tez kiedyś przyjemność z panem G.Gosk który kusił mnie gotówką ale znajomy uprzedził mnie przed nim. Do tego raz dzwonił do mnie pan z Jansz-Pol no to już burak nad burakami był i cwaniak. Mam już swojego odbiorcę który może nie płaci gotówką ale na czas i odbiera ode mnie praktycznie od zaraz. Bo nikt nie lubi czekać na przyjazd samochodu po 4 tygodnie gdzie roboty w polu albo koło domu pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Nie wiem jak to wygląda w innych częściach kraju, ale ja na placówkę Agroloku w Golubiu Dobrzyniu akurat nie narzekam. Tylko, że ja sprzedaję im tylko pszenżyto i jęczmień paszowy, bo ani rzepaku, ani pszenicy konsumpcyjnej nie uprawiam, wiec problem parametrów mnie nie dotyczy. Faktycznie w umowie wpisują miesiąc na odbiór, ale zazwyczaj przyjeżdżali po 2, góra 3 tygodniach i informowali o tym 1-2 dni wcześniej. Termin płatności 14 dni. Ostatnio jak do nich dzwoniłem (5 listopada) cena na pszenżyto wynosiła 590 + VAT. Środki ochrony roślin też u nich kupuję.

 

Większe problemy miałem z Agro-Siecią Chełmno. Cena co prawda wyższa niż Agroloku czy Ampol-Merolu, ale różnica między wagą, z której korzystam a ich wagą, dochodziła do 200 kg. Niby nie dużo, ale z innymi firmami mi się to nie zdarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja dzisiaj sprzedałem pszenżyto po 505 netto, bo potrącono mi 20 zł za rozkruszki ;/  Niby magazyny pryskane i gazowane a w raz te cholerstwo się skądś wzięło ;/

Z resztą zboża czekam do stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Ekoplon, pszenzyto 540 netto, powyzej wilgotnosci 13,5 negocjacja ceny, mi przy wilgotnosci 15 zeszli do 530.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Czasem ważniejsze od tych 5zł na tonie jest zaufanie do sprzedawcy.

Zagroda k Krasnegostawu 620 brutto pszenica paszowa

 

czy pisząc zagroda masz na myśli rsp zagroda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

a na MATIFie zapier... pszenica na łeb na szyję.... Od żniw męczyła się w górę, ale jak tanieć to w ciągu 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Mam pszenicę konsumpcyjną z parametrami  biał. 15,2%, glut. 32% wilg.11,2% i też trzymam bo myślę że cena  styczeń luty będzie około 800zł. W tym czasie jest największy export a w kraju i europie plony niższe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekS06    1

Dziś sprzedawałem pszenżyto i jęczmień cena na oba gatunki taka sama 640zł

DARHEN Słupca woj. Wielkopolskie

ponadto za

pszenice paszową płacą 700zł

za konsumpcyjną 720zł

owies 510zł

wszystkie podane ceny są z VAT-em

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Mam pszenicę konsumpcyjną z parametrami  biał. 15,2%, glut. 32% wilg.11,2% i też trzymam bo myślę że cena  styczeń luty będzie około 800zł. W tym czasie jest największy export a w kraju i europie plony niższe 

 

Z tego  co czytam na  forum  każdy  trzyma  i  liczy na  800  [ niektórzy na  więcej ]  w styczniu. To  że  cena  była najwyższa  w ostatnich dwóch  latach  w styczniu  to nie  znaczy że i w tym roku tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Z tego  co czytam na  forum  każdy  trzyma  i  liczy na  800  [ niektórzy na  więcej ]  w styczniu. To  że  cena  była najwyższa  w ostatnich dwóch  latach  w styczniu  to nie  znaczy że i w tym roku tak będzie.

 

Jest ryzyko jest zabawa ;)

A pszenica dalej w dół :/  

lokalny skup lubelskie powiat kraśnicki 620 brutto za paszówkę

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

 nie polecam skupu w Kraśniku "SAKO" na obwodowej z każdej pszenicy robią paszówke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie ukrywajmy pszenica prawie zawsze jest najdroższa po nowym roku czasem jest to styczen luty a czasem późniejsze miesiące. Trzeba czekać na przebieg zimy jak narobi wielkich szkód cena napewno podskoczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Mam pszenicę konsumpcyjną z parametrami  biał. 15,2%, glut. 32% wilg.11,2% i też trzymam bo myślę że cena  styczeń luty będzie około 800zł. W tym czasie jest największy export a w kraju i europie plony niższe

 

Raczej tylko u nas plony niższe bo w Europie i na świecie były rekordowe i to dobrej jakości więc nikt za konsumpcyjną nie będzie szukał po całej europie tak jak w tamtym roku bo mają u siebie i jest problem aby to komuś sprzedać. Jedyne co jeszcze może pomóc to tylko ostra bezśnieżna zima u największych eksporterów. Inaczej nie ma mowy o 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

PZZ w Stoisławiu

zboża cena netto/tonę

pszenica konsumpcyjna o białku powyżej 14% 690,00

pszenica konsumpcyjna o białku powyżej 13%  685,00

pszenica konsumpcyjna o białku powyżej 12%  680,00

pszenica paszowa 660,00

żyto konsumpcyjne 525,00

żyto przemysłowe 480,00

jęczmień konsumpcyjny 600,00

jęczmień paszowy  600,00

owies konsumpcyjny 540,00

pszenżyto  590,00

łubin 795,00

rzepak 1585,00

gryka konsumpcyjna 1900,00

 

Edytowano przez denzel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

pszenica paszowa - 640 brutto

konsumpcyjna 12,5% białko - 655 brutto

 

ceny z mojego podwórka.  Pytałem o ceny dziś rano ale jest ryzyko że spadną pod koniec tygodnia podobno.

 

lubelskie powiat krasnicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

Firma z lublina exporters mi tyle dziś oferowała. Co roku coś im sprzedaję bo mi tak wygodniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj